הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

כשרון או תוסף ליכולות בדרגה 4 של כוהן

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 18 יולי 2018, 21:48

אני מתלבט בקשר לבחירה בתוסף 2+ או לקחת כשרון לכוהן אלף במבוכים ודרקונים 5 בדרגה 4. בגדול בניתי אותו מבוסס על לחשים תומכי לחימה מחד ומצד שני כלוחם עם קשת.
ההתלבטות היא:
- לשפר את החוכמה ל-20 מה שיעלה את כל מה שקשור להטלת לחשים, נשמע מיטבי לטווח הארוך, לא ברור אבל לאיזה דרגה נגיע.
- לשפר את הזריזות ל-18 מה שיעלה את כל מה שקשור בהתקפות שלו, אבל לא את הדרג"ש כי הוא עם שריון בינוני. לחילופין זה יאפשר לוותר על השריון הבינוני, לאבד אחד בדרג"ש אבל הוא יוכל להתגנב..
- לקחת את הכשרון War Caster, שזה נחמד מאוד אבל הוא לרוב לא בקפא"פ
- לקחת את הכשרון Sharpshooter, שביחד עם תיעול הקדושה של כוהן מלחמה, הוא קומבו ממש נחמד שמוסיף 5+ לגלגול ההתקפה ו 10+ לנזק.

האופציה הראשונה היא לכאורה הכי הגיונית, אבל אני גם מתלבט לגבי השנייה והרביעית... עוד אפשרויות טובות שפספסתי? המלצות?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 43

שליחה על ידי אביעד » 19 יולי 2018, 17:53

האמת היא שאני לא מכיר את 5 יותר מדי, אבל אני מנסה להבין מה הולך פה בכל זאת...
1. הייתי ממליץ לך לדבר עם השה''ם, אבל ככל הנראה גם הוא לא יודע לאן תגיעו.
2. נשמע רעיון טוב. מן הסתם לכהן יש התקפות מגע עם הלחשים שלו, אז זה ישפר גם אותן. בנוסף התגנבות נותנת לך יתרון של סיבוב בתחילת הקרב אז זה טוב.
3. אל תיקח את זה אם אתה לא רוצה
4. אני מניח שהקומבו פעיל פעם בהתקלות, נכון? ומן הסתם הוא לא באמת מוסיף לך את 5 להתקפה ו10 לנזק, כי תיעול הקדושה בעצמו מוסיף לך חלק מזה. מכיוון ש5 מתעסקת הרבה בגלגולים כפולים חרובים עם המון נק''פ נראה לי שזה דווקא רעיון טוב. פגיעה כמעט וודאית כדי להוריד אויב כשהוא קרוב לסוף נשמע טוב.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 25

שליחה על ידי liorgonen3 » 19 יולי 2018, 18:01

אביעד... מה שאתה אומר רלבנטי אולי ל3.5, אולי. זה אחרת לגמרי ב5. (אין התקפות מגע ב5 בכלל. וההתקפות של מטילי לחשים מבוססת על תכונת ההטלה שלהם)

אולדמן- ממליץ לך לדעתי לזרום עם התוסף חוכמה, זה יעלה את הד"ק של הלחשים, את יכולת הריפוי (בהנחה ואתה המרפא של הקבוצה) ובעיקרון את ההצלות החזקות שלך. אלא אם כן הדמות שלך מוכשרת בהתגנבות מסיבה מסוימת, לא חושב שלוותר על שריון באמת יתן לך יתרון כלשהו.

אני פחות אוהב כישרונות ב5, מטיל מלחמה היה בחירה ברורה אם היית בקפאפ, אבל מאחר ואתה לא, אני חושב שSharpshooter פשוט לא יתן לך מספיק בטווח הארוך.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 19 יולי 2018, 18:52

זהו, שאני לא בטוח עד איזה דרגה נגיע - כי לטווח הארוך כנראה שחוכמה זה עדיף... אבל פשוט sharpshooterזה מגניב עם הקומבו של תיעול הקדושה ונותן "מהלך ייחודי"
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 19 יולי 2018, 19:20

ליאור - אז איפה פה השאלה בכלל? ברור שחכמה עדיף מבחינת כוח.
אולדמן - אם זה ענין של מגניב וכיף אז מה השאלה בכלל? קח מה שכיף לך, לא דווקא מה שהכי חזק, ואם מהלך ייחודי יעשה לך את הדמות מעניינת יותר, אני הייתי קופץ על זה.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
תשובות: 34
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 19 יולי 2018, 19:31

אחת מהתכונות המדוברות במקרה על מספר אי זוגי?
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 20 יולי 2018, 14:39

חוכמה 20 זה המקסימום שדמות במו"ד יכולה להגיע אליו. כוהן אחר, עם חוכמה של 14 למשל, היה מגיע לזה רק בדרגה 12. להשקיע את הכישרון בתכונת החוכמה די סוגר את הפינה הזו לתמיד.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 20 יולי 2018, 16:57

מממ...
המפקד, לפי מה שאתה אומר אולדמן לא יוכל יותר להעלות את החוכמה אחרי שהיא תגיע ל20, ואולדמן אומר שזה מיטבי לטווח הארוך, אז בעצם מה שטוב לו כרגע זה להעלות את הזריזות, או לקחת את sharpshooter ולקבל מהלך ייחודי ומגניב. את החכמה הוא יוכל לסגור בהמשך בשנייה, לא?
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 20 יולי 2018, 17:02

בלי קסם (כמו ספרי המדריך לתכונות הקסומים) 20 היא התכונה המקסימלית לדמויות במו"ד. נראה לי היוצא מן הכלל היחיד בספר הבסיס הוא הברברי שיכול לקבל כוח גבוה יותר בדרגות ממש גבוהות.

אז ברגע שהוא העלה ל-20, אז זהו, סגרת את הפינה. מעכשיו אתה חכם כמו הכוהן הכי חכם בכל הדרגות מעליך.
וחוכמה נגזרת גם לכשרונות הרלוונטיים, לגלגולי הצלה, לד"ק של הלחשים וכו'. זה מועיל גם בדרגה 4 וממשיך להועיל גם בדרגה 20.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 20 יולי 2018, 17:07

המפקד (ואני) אומרים שבשלב הראשון אתה מביא את היכולת החשובה ביותר שלך למקסימום, ואחרי זה כדי לחשוב על אחרות. בעיקר כדי להיות מיטיבי בכל הקשור ליכולת המקצוע שלו והלחשים.
אחרי זה אפשר לשבור את הראש על דברים אחרים מסביב (מעבר לזה שהכוהן של חמש לא מקבל התקפות נוספות בסיבוב למיטב זכרוני, אז סביר להניח שהחל מדרגה 5 ככה אולדמן יעבור להשתמש באש קדושה/לחשון אחר שיעשה יותר נזק/התקפות מאשר התקפה בסיסית)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 20 יולי 2018, 17:31

אישית, אגב, אני תמיד "מופתע" כשדמויות מתחילות את המשחק עם מקסימום בתכונה הראשית של המקצוע שלהן. דמות בדרגה 1 עם תכונה של 18, מקבלת 6+ לכל גלגול במשהו שהיא מיומנת בו. בדיוק כמו דמות בדרגה 20 בלי תוספים מהתכונה ורק מהמיומנות. התוסף שלה רק מהתכונה גדול יותר גם מהתוסף של הנשק הקסום העוצמתי ביותר.

אני בהחלט בעד להגביל את התכונות של דמויות מתחילות ל-15 או 16. שיהיה להם לאן להתפתח וגם לא יקרה כלום אם הם לא יהיו אף פעם עם תכונה של 20.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 47

שליחה על ידי Nextorl » 20 יולי 2018, 17:41

האמת שאני דווקא בעד ה"קומבו" הנחמד. זה פשוט נשמע יותר כיף ומעניין מסתם תוסף סטטי קטן.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 20 יולי 2018, 17:55

טכנית אלא אם כן אתה מגלגל קוביות לתכונות. הטופ זה 15 לפני מתאמי גזע וכאלה

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה