• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ארכיטיפ לנוכל - סעדאנג'י (מרקיד קופים)

הסעדאנג'י הוא נוכל המסתייע בסעדאן כדי לבדר את הבריות ובדרך לגנוב את כספם. הסעדאן הוא קוף קטן ובעל זנב הדומה למקוק או לבבון (השתמשו בנתוני הבבון מאסופת המפלצות) שמאולף לביצוע תעלולים וריקודים, אך גם למעשי פשע וגניבה.

מיומנויות בונוס

בדרגה 3, הסעדאנג'י לומד לנגן בכלי אחד לבחירתו וכן את מיומנויות הטיפול בחיות וההופעה.

סעדאן

בדרגה 3, הסעדאנג'י יוצר קשר מיוחד עם סעדאן מאולף המבין את דבריו והוראותיו בשפה המדוברת (אם כי לא יכול לדבר ולענות בחזרה). הסעדאן מקבל את תוסף המיומנות של הסעדאנג'י לדירוג השריון שלו, לגלגולי הפגיעה והנזק ולמיומנויות הופעה וזריזות ידיים שהוא למד בתהליך אילופו. הנק"פ שלו עולה לפי ארבע מדרגת הסעדאנג'י.
כפעולת בונוס, הסעדאנג'י יכול להורות לסעדאן לנוע, להתחמק, לנתק מגע, להאיץ, לעזור או להשתמש באחת המיומנויות שלו.
כאשר הסעדאן נמצא במרחק של עד 5 רגל (1.5 מ') מהסעדאנג'י ומבצע הופעה, הסעדאנג'י נהנה מיתרון לבדיקת זריזות הידיים שלו.

טובים השניים

בדרגה 9, הסעדאנג'י והסעדאן דרוכים לסכנות והזדמנויות ונהנים מיתרון לבדיקות חוכמה (הבחנה) כל עוד הם נמצאים במרחק של 5 רגל (1.5 מ') זה מזה. כמו כן, הסעדאן יכול לבצע פעולה של זריזות ידיים כפעולת בונוס והוא נהנה מיתרון אם הוא נמצא במרחק זה מהסעדאנג'י.

תקוף אותו בפרצוף

בדרגה 13, הסעדאנג'י יכול פעם בתור להנחות את הסעדאן לבצע פעולה של התקפת פתע ולגרום לנזק נוסף (בנשיכה) הזהה למחצית הקוביות (עגל כלפי מטה) של תוספת הנזק שיש לסעדאנג'י מהתקפת פתע כנוכל. ניתן להשתמש ביכולת זו רק על יצורים דמויי אדם בגודל גדול ומטה.

מפזזים ביחד

בדרגה 17, תנועותיהם המשותפות של הסעדאנג'י והסעדאן מתואמות כל כך, עד שכל עוד הם במרחק 5 רגל (1.5 מ') זה מזה הם מסוגלים לכפות על התקפה אחת בתור כנגד אחד מהם להתבצע עם חיסרון.

הממ, אין במהדורה 5 מיומנות טיפול בחיות. יש טבע או השרדות, אבל לא טיפול בחיות.
בסך הכל, כל היכולות של הארכיטיפ הזה משדרוג בדיקות של זריזות ידיים, ולא עוזרות בשום צורה בקרב. רק בדרגה 13 יש משהו קרבי. זה נראה די... לא מו"די.

גם לארכיטיפים אחרים של נוכל לא כל היכולות מתבטאות בקרב דווקא - זה נוכל, לא לוחם. בשביל חיה מלווה קרבית, יש את הסייר.

הסעדאן נותן לו עוד אפשרויות של להטוטים וכיוס (כולל זה שהוא מבצע בעצמו) - זה יכול להיות מנוצל בקרב. גם היתרון לבדיקות הבחנה בדרגה 9 הוא בעל משמעות בהיתקלויות (הפתעה וכו').

ח'ברה, בבקשה בלי ספאם. תודה.

לנושא- מקריאה נוספת, אני לא בטוח שהבנתי את המאפיין של דרגה 13. כפעולת בונוס, הנוכל יכול לגרום לקוף שלו לבצע התקפה שעושה 1ק4 +7ק6- 1 נזק? לפי רצון? זה נשמע די חזק.

Nextorl אמר/ה:
לנושא- מקריאה נוספת, אני לא בטוח שהבנתי את המאפיין של דרגה 13. כפעולת בונוס, הנוכל יכול לגרום לקוף שלו לבצע התקפה שעושה 1ק4 +7ק6- 1 נזק? לפי רצון? זה נשמע די חזק.

אממ... איך כדאי לאזן את זה? חשבתי על אחת (או יותר) המגבלות הבאות:
1) התקפת הפתע פועלת רק על יצורים דמויי אדם בגודל גדול ומטה.
2) נזק התקפת הפתע הוא חצי מהקוביות שהנוכל היה מגלגל אילו ביצע את ההתקפה בעצמו.
3) הנוכל לא יכול לבצע התקפת פתע משלו באותו תור.

ובנוגע לשאלת 1800 הצפיות - אני לא חושב שזה כי זה "פתיל שלי" - יש לי די הרבה פתילים, חלקם בעמוד הראשון ממש, והם זוכים לכל היותר לכמה עשרות צפיות וגם זה בפרק זמן ארוך יותר. נראה לי שבגלל ש"סעדאנג'י" היא מילה נדירה מאוד בעברית (גם בערבית היא לא ממש נפוצה) הפתיל זה להמון ביקורים של בוטים ממנועי חיפוש שרצו לקטלג אותה. למעשה, כל החיפושים על "סעדאנג'י" בגוגל מובילים לפונדק...

חזרה