• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מו"ד 5] לחש הכוהן - Buff - הכי שווה עם ריכוז

לכוהנים במה' 5 יש הרבה לחשי העצמה, אבל הרבה מהם גם דורשים ריכוז. מה שבעצם הופך את "ריכוז" למשאב חשוב כשמטילים לחשים לחיזוק, כי אפשר לבחור רק אחד כזה.
השאלה התעוררה אצלי גם במשחק האחרון של חמש, בו התלבטתי בין כמה לחשים, וגם בעקבות השאלה הזו:
טסוקימארו אמר/ה:
אני רואה שהלחש shield of faith נמשך 10 דקות (ריכוז). קרב נורמלי הוא הרבה יותר מהיר מ10 דקות. האם הרעיון הוא שיש לך קצת מרחב להטיל את הלחש לפני הקרב, או שיש איזהשהוא שימוש לAC מחוץ לקרב, שאני לא יכול לחשוב עליו?

אז איזה לחש הכי שווה להטיל?
אני אישית חושב ש Bless, הוא נותן גם לעצמך וגם לעוד שתי דמויות בונוס קטן וחמוד, החסרון שלו שהוא נמשך דקה, אז אי אפשר להטיל אותו לרוב לפני הקרב אלא צריך לשרוף פעולה בשבילו...

אני חושב שברכה הוא לחש התגבור הכללי היעיל ביותר. זה תוסף קטן וקבוע שמתאים בכל קרב.

לחשים אחרים נעשים שימושיים במצבים אחרים - נניח נגד יריב שקל לפגוע בו אבל מאוד לא כיף להיפגע ממנו, מגן האמונה יתאים. נגד המון יריבים חלשים שאתה לא רוצה לבזבז עליהם זמן ומעדיף להתמקם טוב ואז לפוצץ את כולם בלחש אחד (או לדבר איתם ולחסוך קרב) - מבטחים יכול להתאים.

מבטחים הוא מסוג הלחשים שלדעתי עובדים הרבה יותר טוב עבור דב"שים, כשאז הנבל יכול להשתמש בו ולתגבר את עצמו בעוד המיניונים שלו תוקפים.
לדמויות הוא תמיד נראה לי מוזר, מעין שהכוהן נעלם מהקרב בזמן שהוא בשיאו ויתר הדמויות נותרות לבדן.

חזרה