• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אליקנטים

A

Anonymous

Guest
היי, חשבתי על גזע חדש אבל אני לא בטוח אם זה רעיון טוב. כעקרון יצרתי אותו כחלק מעולם שיצרתי מזמן (לאטארי) וקיוויתי להעלות אותם לכתב כגזע שחיק.

יצורים קטנים, קירחים ובעלי ארבע ידיים החיים במערות ומתרחקים מהסביבה המודרנית
האליקנטים התחילו כיצורים מוזרים ופרימיטיביים בגובה בינוני - נמוך ובעלי 4 ידיים אשר חיו במדבר. כחלק מהפרעות בלאטארי, התחילו לרדוף את האליקנטים מפני שהם היו עוף מוזר שהתרחק מהסביבה המודרנית ונראו ממש מוזר. המנהיג שלהם באותו זמן, סָזוּמוּן, הוביל אותם לעבר הים הזהוב ומעבר לו , אל האי המרכזי של ממלכת לאטארי. האליקנטים ניסו להסתדר באי, אך בגלל שלא היו מורגלים בסביבה מודרנית נאלצו להתקבץ לקהילה משלהם. מכיוון שהלא היה באי הרבה מקום, ובטח שלא מדבר, הם נאלצו לעבור לגור על ההר הגבוהה ביותר באי. לאט לאט, האוכלוסייה גדלה ולא היה להם ברירה אלא לבנות לעצמם מערות בהר אז הם התחילו לחצוב בהר. בגלל המערות הנמוכות והקור והגובה בהר, האליקנטים הלכו והתנמכו עד שהגיעו לגובה של בני מחצית.
כיום, האליקנטים הם יצורים מוזרים ונמוכים בעלי 4 ידיים וללא שערה אחת על גופם. הם מתרחקים מהסביבה המודרנית ומתעסקים בעיקר בחציבה ובאיסוף אבני חן. האליקנטים חזקים וזריזים, אך לא ממש כריזמטיים וחכמים.

מגניב! מה זה ''סביבה מודרנית'' בעולם שלך? עולם מתועש וקפיטליסטי או סתם ממלכה ימי ביניימית?
הקיפוד מנוטרדם אמר/ה:
אך לא ממש כריזמטיים וחכמים.
זה נראה בנוי כתיאור לשחקן - אם הם לא חכמים או כריזמטיים, מי מנהיג אותם, ואיך הם שומרים על שלטון?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
מה זה ''סביבה מודרנית'' בעולם שלך?
חברה עם מסחר בכסף ולא ברכוש (סחר חליפין)

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
מי מנהיג אותם, ואיך הם שומרים על שלטון?
אין להם ממש מנהיג, לכל אחד מהם יש את המערה שלו ואת המשפחה שלו שעליהם הם שומרים. אין להם ממש סיבה לצאת מההר כי הםהר מוקף ביער עם כל מיני מפלצות. הם מסתדרים יפה בלי שלטון

עשיתי את התכונות גזע, עדיין חסר לי כוח לתת לו אבל בינתים ז נראה מאוזן?

תכונות גזע
גובה ממוצע: 120 עד 150 ס"מ
משקל ממוצע: 35 עד 45 ק"ג
ערכי תכונות: 2+ כוח, 2+ זריזות
גודל: קטן
מהירות: 6
ראייה: אור מועט
שפות: מדוברת
תוספי מיומנויות: אתלטיקה 2+, מבוכים 2+
רב-גפיים: יש לך ארבע ידיים. אתה מסוגל לאחוז ולהשתמש בעד ארבעה חפצים בו זמנית. יד אחת שלך היא היד הראשית, והאחרות הן הידיים המשניות. עבור פעולות שדורשות ידיים פנויות (כגון טיפוס או שחייה ללא מחסר לבדיקת המיומנות) דרושות לך רק שתי ידיים פנויות. לארבעת הידיים שלך אין השפעה על מספר חפצי הפלא שאתה יכול לעטות ולהפעיל (כגון טבעות, צמידים וכו').
סביבה טבעית: כאשר אתה נמצא במקום חפור אך לא בנוי (מערה למשל) אתה זוכה ב2+ לגלגולי התקפה.

(לקחתי את רב גפיים מהמדריך של איך לכתוב גזע)

הקיפוד מנוטרדם אמר/ה:
סביבה טבעית: כאשר אתה נמצא במקום חפור אך לא בנוי (מערה למשל) אתה זוכה ב2+ לגלגולי התקפה.
אני לא בטוח עד כמה זה מתאים, כי מצד אחד זה כמו משחק בית בכדורגל. אבל מצד שני, זה לא אותו מגרש אפילו ששניהם מערות... (מקווה שהבנת)

הוספתי לאליקנט עוד מאפיין גזע ואת הכוח:

כורה מקצועי: אתה זוכה בהכשרה במכוש מלחמה.
חציבת בשר: אתה יכול להשתמש בכוח חציבת בשר.

חציבת בשר כוח גזע של אליקנט
אתה משתמש במה שאתה יודע לעשות הכי טוב ו"חוצב" את האויב. אין לו סיכוי נגד 4 ידיים מיומנות.
התקלות • נשק
פעולה רגילה מטרה: יצור אחד
תנאי: אתה מחזיק מכוש לפחות בשתי ידיים.
השפעה: אתה מבצע מספר התקפות בסיסיות לפי כמות הידיים נושאות מכושים שיש לך.

(תרגמתי את המכוש מלחמה מאנגלית. קוראים לזה ככה גם בעברית?)

http://dnd4.wikia.com/wiki/Race

כן בהכרח. יוצאי הדופן היחידים שזכורים לי הם בני אדם. (אולי גם חצאי אלפים, לא זוכר.)

לגבי הידיים - מה שעשית ממש חזק, זה מה שיש לת'רי קרין:
Multiple arms: Once per turn, the thri-kreen can draw or sheathe a weapon (or retrieve or store an item) as a free action instead of a minor action.

הקיפוד מנוטרדם אמר/ה:
עשיתי את התכונות גזע, עדיין חסר לי כוח לתת לו אבל בינתים ז נראה מאוזן?

תכונות גזע
גובה ממוצע: 120 עד 150 ס"מ
ערכי תכונות: 2+ כוח, 2+ זריזות
רב-גפיים: יש לך ארבע ידיים. אתה מסוגל לאחוז ולהשתמש בעד ארבעה חפצים בו זמנית. יד אחת שלך היא היד הראשית, והאחרות הן הידיים המשניות. עבור פעולות שדורשות ידיים פנויות (כגון טיפוס או שחייה ללא מחסר לבדיקת המיומנות) דרושות לך רק שתי ידיים פנויות. לארבעת הידיים שלך אין השפעה על מספר חפצי הפלא שאתה יכול לעטות ולהפעיל (כגון טבעות, צמידים וכו').

(לקחתי את רב גפיים מהמדריך של איך לכתוב גזע)
נראה סבבה. סביבה טבעית זה מאפיין די גרוע. הוא לא רק מאוד מבוסס מצב, הוא גם די חזק. אולי לתת לו משהו בסגנון "צעד חורש" של אלפים שאומר שהוא יכול להתעלם מתוואי שטח קשה שמקורו בעפר (לדוגמה- ערימות עפר, בורות קטנים, וכו')?

הקיפוד מנוטרדם אמר/ה:
הוספתי לאליקנט עוד מאפיין גזע ואת הכוח:

חציבת בשר: אתה יכול להשתמש בכוח חציבת בשר.

חציבת בשר כוח גזע של אליקנט
אתה משתמש במה שאתה יודע לעשות הכי טוב ו"חוצב" את האויב. אין לו סיכוי נגד 4 ידיים מיומנות.
התקלות • נשק
פעולה רגילה מטרה: יצור אחד
תנאי: אתה מחזיק מכוש לפחות בשתי ידיים.
השפעה: אתה מבצע מספר התקפות בסיסיות לפי כמות הידיים נושאות מכושים שיש לך.

(תרגמתי את המכוש מלחמה מאנגלית. קוראים לזה ככה גם בעברית?)
כורה מקצועי הוא סבבה של מאפיין. חציבת בשר הוא כוח גרוע. הוא דורש מהדמות להשתמש בנשק מסוים כדי להפעיל אותו, שזה כבר נוראי. חוץ מזה, הוא מאפשר לתקוף הרבה פעמים- וזה פחות מתאים להוויה של השיטה.
הקיפוד מנוטרדם אמר/ה:
14 יוני 2018, 16:08
ונהוג לעשות "+2 לתכונה X, ו+2 לתכונה X או תכונה X"
לא בהכרח, בשני הספרים הראשונים עושים כמו שעשיתי (אולי חוץ מלבני פרא)
דווקא כן. בשני הספרים הראשונים אכן עשו +2 לX ו+2 לY, אבל עדכנו את החוקים ועכשיו עושים +2 לX ו+2 לY או Z.
זה לא קריטי במיוחד, אבל ככה זה עכשיו.

סידרתי טיפה את הדברים (גם לפי הגובה עשיתי אותם גבוהים יותר מגמדים בטעות אז תיקנתי

תכונות גזע
גובה ממוצע: 110 עד 130 ס"מ
ערכי תכונות: 2+ כוח, 2+ זריזות או תבונה
סביבה טבעית: אתה מתעלם מתוואי שטח קשה מבוסס עפר ואבן (בורות, ערימות עפר, אבנים חדות)
יד לעזרה: אתה יכול להשתמש בכוח יד לעזרה.
יד לעזרה כוח גזע של אליקנט
אתה כמעט מפספס את האויב. איזה מזל שיש לך יד נוספת לעזרה.
התקלות
הפרעה מידית מטרה: אישית
תנאי: פספסת בהתקפה.
השפעה: הוסף 1ק6 +מתאם כוח, זריזות או תבונה לגלגול ההתקפה שלך.

סביבה טבעית ממוקד וזה יכול להיות מעצבן, נראה לי מאוזן אבל לא סגור על זה.
כורה מקצועי חלש, בדרך כלל מוסיפים מאפיין כזה כמאפיין מינורי.
יד לעזרה חזק מדי הרבה יותר מדי. כוח הגזע של דווה מאפשר להוסיף 1ק6 וזהו. תחשוב שכאן בקלות אתה מגיע לתוסף של 1ק6+ 3 מיד בהתחלה, וזה יכול לעלות עד 1ק6+ 10 אם אתה ממקסם את אחת התכונות. והכוח פשוט לא מסתדר פלאפית עם מטילי לחשים ולוחמי טווח למיניהם.
וגם אחרי שתחליש את הכוח יד לעזרה, צריך למצוא כוח שלישי לגזע.
את רב גפיים פשוט אין לי מושג איך לעכל.

אביעד- אני לא מבין מה הבעיה שלך.
כוח הגזע של הדווה מאפשר להם להוסיף 1ק6 בדיעבד לכל גלגול ק20. אני חושב שהוספת מתאם התכונה כאן מחפה על זה שמדובר רק בגלגולי התקפה. (מה שכן זה שצריך לעבוד על הניסוח של הכוח. במקום "הוסף X לגלגול ההתקפה" זה צריך להיות "הוסף X לגלגול ההתקפה מעורר התנאי", לא אמור להיות כתוב "מטרה: אישית" אלא רק "אישי", וצריך לרשום שהאליקנט בוחר בדרגה הראשונה באיזו תכונה כוח הגזע משתמש ולא יכול להחליף את הבחירה שלו לאחר מכן, אבל כל זה רק פרטים טכניים).

חוץ מזה, איך לעזאזל אתה מצליח להגיע למתאם של +10 לתכונה במו"ד 4?! אם אתה שם 18 בתכונה, מקבל +2 מהגזע, ואז מוסיף 8 נקודות כל פעם שצריך להעלות תכונה (דרגות 4, 8, 11, 15, 18, 21, 24, 28) אתה מגיע ל28, או מתאם +9. זה דורש ממך להגיע לדרגה 28 לפחות, מה שרוב הקבוצות לא מגיעות אליו, ודורש חתיכת מינמקס כדי לעבוד. הוא דורש לבנות דמות ממקצוע שהוא SAD (כל היכולות שלו מבוססות על תכונה אחת בלבד) מבוסס זריזות, כוח או תבונה. אני די בטוח שמדובר כאן רק באשף (שהוא OP בין כה וכה), ואולי גם סייר קשת (שהוא די חלש ביחס לסוגי סיירים אחרים). כל קפאפיסט צריך לפחות חוסן כתכונה משנית.
אולי מצביא עצלן, אבל... טוב, זה לא כאילו הוא תוקף בעצמו מילא, אז הכוח לא ישנה לו בשום צורה.

בקשר ללכתוב שהוא צריך לבחור איזו תכונה, כותבים את זה בכוח עצמו או בשורה שכתוב בה שהוא יכול להשתמש ביד לעזרה?

(שאלה פחות קשורה, אם אני ארצה לפרסם את זה באתר כשאני אסיים את זה, איך עושים את זה)

חזרה