• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 2 רשימת המיומנויות של פאת'פיינדר 2

בלוג חדש של פאיזו מפרט על המיומנויות של פאת'פיינדר מהדורה שנייה. ראשית, כמו שבאופנה לאחרונה, יש קיצור של רשימת המיומנויות מ-35 במספר ל-17. מזכיר קצת את מבוכים ודרקונים, שם למעשה אני מוצא את הרשימה קצרה מדי. יש לי תחושה שגם כאן זה קצת מעט. בכל מקרה הנה הרשימה:
Acrobatics (Dex)
Arcana (Int)
Athletics (Str)
Crafting (Int)
Deception (Cha)
Diplomacy (Cha)
Intimidation (Cha)
Lore (Int)
Medicine (Wis)
Nature (Wis)
Occultism (Int)
Performance (Cha)
Religion (Wis)
Society (Int)
Stealth (Dex)
Survival (Wis)
Thievery (Dex)

מה שמודגש, ולא חדש בפאת'פיינדר 2 הוא שלכל דמות יש ידע בכל מיומנוות: Untrained, Trained, Expert, Master, Legendary, שמאפשרות שימושים נוספים ומתקדמים
בנוסף, כל דמות מקבל כשרונות מיומנות, אחת לשתי דרגות (הנוכל בכל דרגה) שהתנאי לכשרונות זה רמת ידע במיומנות.
הנה דוגמא שהם נתנו לכשרון:
Legendary Medic
General, Skill
Prerequisites legendary in Medicine
You've invented new medical procedures or discovered ancient techniques that can achieve nearly miraculous results. Once per day for each target, you can spend 1 hour treating the target and attempt a Medicine check to remove a disease or the blinded, deafened, drained, or enervated condition. Use the DC of the disease or of the spell or effect that created the condition. If the effect's source is an artifact, a creature above 20th level, or other similarly powerful source, increase the DC by 5.

באופן כללי, מיומנויות נראה כמו אחד הדברים האדירים בפאת'פיינדר 2, גם ובעיקר היכולת של הכשרונות לתת נופך חדש לפעולות לא-קרביות במשחק. בניגוד למרבית המהדורות של מו"ד, שם זה מסתכם בגלגולי מיומנות פשוטים ואולי לחשים, כאן אשכרה יש פוטנציאל למכאניקה מגניבה לדברים לא-קרביים.

Occultism זה ידע פנסיוני מן הסתם, בעוד שarcana זה ידע מאגי. אם אתה עדיין לא מבין מה ההבדל זה כנראה כי מו''ד אמרו שאפשר להשתמש בידע מאגיה על פסיונים כדי לא להסתבך בחוקים ובכלל להחשיב יכולת פסיונית כמאגית לכל דבר טעמים, וככה פמפמו לנו לראש ששני הדברים זהים.

נראה שבפאת׳פיינדר 2 כול דמות מקבלת קוסטומיזציה מירבית בצורת כישרונות. יש לה כישרונות רגילים, כישרונות מקתוע שאוצריח איך המקצוע שלה מתבטא אצלה ספציפית ולאו דווקא זהים גם אצל אחרים, כישרונות מיומנות בשביל להראות איך הידע מחוץ לקרב שלה מתבטא אצלה. זה נראה מגניב בתיאוריה, בפועל אני מתחיל לדמיין כבר עכשיו את הסיוט שיהיה לשחקנים חדשים שמגיעים ומיד מביאים להם 200 אופציות לבחור מביניהן מבלי שהם מבינים מה עובד ומה לא.

התפרסם עכשיו עוד בלוג, עם דוגמאות לכשרונות של המיומנויות.
באופן מפתיע, התחושה שאני מקבל מזה היא של.... הנשגבים!
נראה שכשרונות מיומנות והיכולות בדרגות הגבוהות, הן ממש אגדיות בצורה שונה ממבוכים ודרקונים והרבה יותר קורצות למשחק אפי באמת. ואני חושב שזה ממש משתלב מצויין עם המשחק. זה הרי הגיוני שדמות בדרגה 20 שיכולה להביס דרקון אדום בוגר, יכולה לעשות פלאים גם בדברים אחרים.
http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lkue?Feats-of-Skill

חזרה