ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

רשימת המיומנויות של פאת'פיינדר 2

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 07 יוני 2018, 23:30

בלוג חדש של פאיזו מפרט על המיומנויות של פאת'פיינדר מהדורה שנייה. ראשית, כמו שבאופנה לאחרונה, יש קיצור של רשימת המיומנויות מ-35 במספר ל-17. מזכיר קצת את מבוכים ודרקונים, שם למעשה אני מוצא את הרשימה קצרה מדי. יש לי תחושה שגם כאן זה קצת מעט. בכל מקרה הנה הרשימה:
Acrobatics (Dex)
Arcana (Int)
Athletics (Str)
Crafting (Int)
Deception (Cha)
Diplomacy (Cha)
Intimidation (Cha)
Lore (Int)
Medicine (Wis)
Nature (Wis)
Occultism (Int)
Performance (Cha)
Religion (Wis)
Society (Int)
Stealth (Dex)
Survival (Wis)
Thievery (Dex)

מה שמודגש, ולא חדש בפאת'פיינדר 2 הוא שלכל דמות יש ידע בכל מיומנוות: Untrained, Trained, Expert, Master, Legendary, שמאפשרות שימושים נוספים ומתקדמים
בנוסף, כל דמות מקבל כשרונות מיומנות, אחת לשתי דרגות (הנוכל בכל דרגה) שהתנאי לכשרונות זה רמת ידע במיומנות.
הנה דוגמא שהם נתנו לכשרון:
Legendary Medic
General, Skill
Prerequisites legendary in Medicine
You've invented new medical procedures or discovered ancient techniques that can achieve nearly miraculous results. Once per day for each target, you can spend 1 hour treating the target and attempt a Medicine check to remove a disease or the blinded, deafened, drained, or enervated condition. Use the DC of the disease or of the spell or effect that created the condition. If the effect's source is an artifact, a creature above 20th level, or other similarly powerful source, increase the DC by 5.

באופן כללי, מיומנויות נראה כמו אחד הדברים האדירים בפאת'פיינדר 2, גם ובעיקר היכולת של הכשרונות לתת נופך חדש לפעולות לא-קרביות במשחק. בניגוד למרבית המהדורות של מו"ד, שם זה מסתכם בגלגולי מיומנות פשוטים ואולי לחשים, כאן אשכרה יש פוטנציאל למכאניקה מגניבה לדברים לא-קרביים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 07 יוני 2018, 23:38

נשמע כיף.
מעניין אותי מה ההבדל בין Occultism (Int) לבין Arcana (Int)
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 07 יוני 2018, 23:57

Occultism זה ידע פנסיוני מן הסתם, בעוד שarcana זה ידע מאגי. אם אתה עדיין לא מבין מה ההבדל זה כנראה כי מו''ד אמרו שאפשר להשתמש בידע מאגיה על פסיונים כדי לא להסתבך בחוקים ובכלל להחשיב יכולת פסיונית כמאגית לכל דבר טעמים, וככה פמפמו לנו לראש ששני הדברים זהים.
yds

שליחה על ידי yds » 08 יוני 2018, 08:54

עוד אופציה, היא שoccultism זה יותר ידע כללי על יצורים קסומים, על רוחות, וכאלו, וarcane זו המקבילה של spellcraft, כלומר הצד היותר "מדעי" של הקסם
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 09 יוני 2018, 11:21

נראה שבפאת׳פיינדר 2 כול דמות מקבלת קוסטומיזציה מירבית בצורת כישרונות. יש לה כישרונות רגילים, כישרונות מקתוע שאוצריח איך המקצוע שלה מתבטא אצלה ספציפית ולאו דווקא זהים גם אצל אחרים, כישרונות מיומנות בשביל להראות איך הידע מחוץ לקרב שלה מתבטא אצלה. זה נראה מגניב בתיאוריה, בפועל אני מתחיל לדמיין כבר עכשיו את הסיוט שיהיה לשחקנים חדשים שמגיעים ומיד מביאים להם 200 אופציות לבחור מביניהן מבלי שהם מבינים מה עובד ומה לא.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 13 יוני 2018, 22:28

התפרסם עכשיו עוד בלוג, עם דוגמאות לכשרונות של המיומנויות.
באופן מפתיע, התחושה שאני מקבל מזה היא של.... הנשגבים!
נראה שכשרונות מיומנות והיכולות בדרגות הגבוהות, הן ממש אגדיות בצורה שונה ממבוכים ודרקונים והרבה יותר קורצות למשחק אפי באמת. ואני חושב שזה ממש משתלב מצויין עם המשחק. זה הרי הגיוני שדמות בדרגה 20 שיכולה להביס דרקון אדום בוגר, יכולה לעשות פלאים גם בדברים אחרים.
http://paizo.com/community/blog/v5748dy ... s-of-Skill
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה