ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

רעיונות תוכן למו"ד5 שעוד לא פיתחתי

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 02 יוני 2018, 20:06

למה אני שם את זה כאן?

א- כדי שיהיה לי בתור תזכורת אחרי שאשכח אותם
ב- כי אולי מישהו אחר יעשה איתם משהו מגניב

1) פטרון לוורלוק - החכם.
החכם הוא דמות כמו פיתגורס, שלמה המלך או ארכימדס. הוא היה כל כך חכם, עד שעוצמת הידע שלו ממשיכה לחיות אחריו - החוכמה שלו מתמקדת בתערובת של מדע ומיסטיקה ומי שרואים בו פטרון לומדים ממנו כוחות מתאימים.

2) שבועה לפלדין - ג'האד.
זאת בעצם המרה של התבנית של פלדין למשהו אסלאמי. כל מיני כוחות ומאפיינים שמתמקדים במלחמת קודש - זה דומה לדברים שכבר יש לפלדין, אבל נראה לי שבסוף זה יצא שונה.

3) יריב/דב"ש - ח'אזוקאג'י.
הח'אזוקאג'י הוא מוציא להורג באמצעות ח'אזוק - שיפוד, קצת כמו בדרקולה המקורי. בתור יריב/דב"ש, הוא נלחם באמצעות הח'אזוק ויש לו כל מיני מהלכים שקשורים לזה. חשבתי לבסס אותו על לטא-מלך, עם היכולת המיוחדת של "שיפוד" (גורם לנזק מסויים ונותן לתוקף נק"פ זמני בהתאם).

4) ארכיטיפ לנוכל - מרקיד קופים/דובים.
משלב בין הנוכל לקטע של סייר עם החיות. מעניין אם זה יצא סביר או סתם טיפשי.

5) מפלצת - היפופוטם.
אני לא חושב שיש אותו באסופת המפלצות, תקנו אותי אם אני טועה.

6) פטרון לוורלוק - המזוהם.
תחשבו על אל שנוצר מפסולת בנהר מלא בביוב, על מקק ענקי ועתיק או אליל-עכברוש מצורע ומוכה שחין. בטוח שיהיו מספיק נבלים שירצו לקבל את הכוחות המגעילים שלהם.

7) ארכיטיפ לנזיר - משהו עם קריסטלים.
לא סגור על זה בדיוק, אבל שיהיו לו כוחות בהשראת ניו-אייג' שקשורים לגבישים ואבנים וכיו"ב.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
ליזי
תשובות: 4

שליחה על ידי ליזי » 02 יוני 2018, 20:34

באמת אין היפופוטמם 0.0 אבל יש כמה homebrews קיימים כבר, אם אתה מחפש משהו.
הארכיטיפים לנוכל ולנזיר נשמעים מעניינים. אם יצא לך לעבוד עליהם, אשמח שתפרסם כאן. בהצלחה!
"...And we are all connected to each other, in a circle, in a loop that never ends"
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 58
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 02 יוני 2018, 21:39

אני חושב שהארכיטיפ לנוכל יכול לעבוד טוב יותר עם חיות קטנות ונבונות - הנוכל בוחר תוכי, קופיף או עורב. כל אחד מבעלי החיים יכול לסייע לנוכל בביצוע מיומנויות מסוימות. בקרב, הנוכל משתמש בפעולה הנוספת שלו כדי לכוון את החיה לנוע ולבצע בדיקות מיומנות (כמו פריצה או כייסות, להרים חפצים וכן הלאה) או כדי שהחיה תפריע ליריב (תזיז טת הכובע שלו כדי שיכסה את העיניים, תיתן לו מכה בגב, תזרוק עליו אבן - דברים כאלה) כך שהוא יסבול חיסרון לפעולות.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 02 יוני 2018, 21:52

עוד במדריך השלם לנוכל למוד"מ2, הציגו את האפשרות לעבוד עם קופיף או חמוס שעוזרים בכיוס. אפשר לעשות משהו כזה.
מצד שני, מה שעבר לי בראש זה חיות גדולות יותר כמו דוב או שימפנז/בבון/גוריל, שהן יותר כמו החיה של הסייר - דוב מרקד הוא עם פוטנציאל לוחמני יותר אבל קוף יכול לסייע מאוד גם בגניבות וטיפוס.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 28

שליחה על ידי אביעד » 03 יוני 2018, 08:05

1. יש כזה פטרון דומה ב4, לא?
2. מחכה בקוצר רוח לראות את זה.
4. למה לא טרובדור?
6. נשמע מגניב. מה המטרות של המזוהם? איך הוא נוצר ולמה הוא נותן כוחות למכשפים?
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 03 יוני 2018, 20:49

למה לא פייטן (טרובדור זה תרגום רע למדי)? כי הפייטן קסום מידי ומרקיד דובים וקופים מרגיש לי יותר נכלולי כזה, רמאי עם שפם.

המזוהם? האמת שזה התחיל בתור מחשבה על איך לעשות בצורה רצינית איזה שטות מביכה שראיתי פעם באתר ה"מוצלח" ממלכות עתיקות. נכון יש את הקטע הזה שבגיל 9-10 ילדים מתלהבים מדברים מגעילים? אז זאת הגרסא של המבוגרים שיש להם קסמים.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה