• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיון לחפץ למו"ד: מגן של סריגת מציאות

A

Anonymous

Guest
שלום. אני בחור. אני משחק עם קבוצה של עוד 4 חברים ואני השה"ם. עשינו רק שני מפגשים עד עכשיו (הראשונים שלי). אני כמעט ולא מכיר ראשי תיבות למו"ד בעברית. רק מעלה רעיון לחפץ שחשבתי עליו אתמול: מגן של סריגת מציאות (באנגלית זה נשמע יותר טוב... אני חושב...).

מגן עשוי בד שנסרג עם חוטים של זהב מכושף. המגן ממש קל לסחיבה וכמעט אין לו משקל.

פעם אחת בין מנוחות ארוכות בעל המגן (להלן: "האדם") רשאי לכוון את המגן ליצור אחד (להלן: "היצור").
לאחר מכן האדם אומר עד ל-4 מילים שישנו את מה שהיצור רואה לדקה אחת (כמו מציאות מדומה אבל על שדה הראיה של היצור).
(הנה, כאן נכנס החלק של "אני לא יודע ראשי תיבות בעברית)
היצור צריך לעשות "זריקת הצלה" (saving throw) של "מבנה גוף" (constitution באנגלית... חיפשתי את התרגום בגוגל ובחרתי את האחד שנשמע הכי הגיוני) בדרגת קושי 15 כדי להתחמק מהאפקט. היצור ראשי לעשות "זריקה הצלה" זהה כל פעם שתורו מתחיל.

בשביל שהאפקט יכול צריכים להתקיים 4 תנאים:

1) היצור חייב לראות את המגן, כלומר, הוא לא יכול להיות עיוור.

2) היצור חייב לשמוע את המילים שהאדם אומר, כלומר, הוא לא יכול להיות חירש.

3) היצור חייב לתת תשומת לב מינימלית למגן או לאדם שמחזיק אותו.

4)היצור חייב להבין את השפה שבה נאמרו המילים.

אז.... כן... אני אשמח לביקורת, גם אם היא תקטול לי את הנשמה מבפנים. גם דעות יהיו נחמדות.

רעיון מגניב, אבל אני לא מספיק בקיא בענייני מכאניקה בשביל לעזור, נראה לי שזה מסוג הדברים שיכולים לצאת טובים במידה מפחידה, או לא מאוזנים בעליל, מחכה לראות לאן זה יתגלגל.

אני מניח שמדובר במהדורה החמישית לפי זריקת ההצלה של חוסן (זה התרגום לcon).
בסך הכל, אני חושב שאתה מנסה קצת יותר מדי שזה יהיה ברור,וזה יוצא משפטי יותר. תסתכל על חפצי הקסם האחרים ותכתוב את זה לפי התבנית שלהם.
חוץ מזה, נראה כמו חפצ"ק מגניב. מה שכן, מגן עשוי בד? נשמע מוזר. אני מבין שחלק מההקסמה שלו היא שהוא עובד כמו מגן רגיל?

מגניב! אין לי הרבה מה להעיר מכאנית...
Nextorl אמר/ה:
שכן, מגן עשוי בד?
היו מגיני קש במזרח הקרוב, שהיו עשויים מקש שנמתח על מסגרת עץ. מגן בד יכול לעבוד בצור הדומה - הרבה שכבות בד עבה מתוחות על מסגרת.

חזרה