ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

רודינה- עולם מערכה בטעם בורשט.

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 21 מאי 2018, 20:13

הח׳אן הטטרי כתב:
20 מאי 2018, 08:59
וזלזול ביהודים שהיו די חלשלושים אז ולא באמת התנגדו כשבאו לבזוז אותם.
לא מדויק, כי היהודים נלחמו לצד הפולנים נגד תוקפנות הקוזאקים.

הקוזאקים יצאו מגעיל עם ההיסטוריה גם במלחמת העולם השניה, כאשר לחמו לצד הנאצים. כשהנאצים הפסידו, בהתאם לתנאי הסכם יאלטה העבירו כוחות המערב את כל הקוזאקים שנמצאו באותו רגע בשטחים שבשליטתם לידיו של סטאלין, שטיפל בהם בשיטותיו הידועות.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 22 מאי 2018, 01:07

ובענין הזה - אני קורא כרגע את נתיב ההרפתקאות לפאת'פיינדר giantslayer של פאיזו, והאורקים הם פשוט פלסטינים. אפילו מנהרות הן חופרים :orccooldark:
ועוד לא דיברנו על זה שיש (חצאי) אורקים טובים ו(חצאי) אורקים רעים (בכל זאת אי אפשר לוותר על הסטריאוטיפ של האורק הרשע).
עפיפוני מלחמה אין להם :( אבל בטח יש בטיאן קסיה :D
עדיין מחכה לתוכן רודיני שאפשר לכתוב לו נתונים. ותגידו לי אם זה מרגיש רוסי רומנטי או לא (כי הרקע נשמע לי, אישית, מאוד רומנטי בקשר לאהבה לאמא רודינה.)
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 22 אוקטובר 2018, 18:13

מקווה שזה לא נחשב הקפצה לא חוקית. לא זנחתי את הפרויקט, פשוט רציתי להכין את כל הגזעים.
אבל אז חשבתי א. במדיום הזה, עדיף להביא בחלקים, כדי לא להעמיס מידע.
ב. וגם אני רוצה פידבק, וזה יהיה לא הוגן מצידי לצפות לפידבק על איזה 8 גזעים בבת אחת.

לשאלות ולדיון-
קודם כל לגבי מושגים, אין צורך ברקע מוקדם, למרות שמי שיש לו, אני מניח יהנה יותר.
אני גם רוצה את זה דיאנדי, אז למשל דומובוי ולשי יהיו גזעים שחיקים, ולכן די שונים מהאגדה המקורית, אך אני מקווה לשמר את את רוח האגדה.

לגבי אלמנטים סוביטים, אני מבין שזה איך שרוסיה נתפסת במדיה לאחרים בעיקר בגלל ברה"מ. אבל בכנות, כשאני מדמיין את רוסיה הקסומה/רוסיה בדיאנדי, אני לא מצליח לראות את זה משתלב.
גם, ברומנטיקה של רוסיה הקסומה, הרוסים הם אומת איכרים חופשית שעובדת קשה, ומחוברת לארץ...
אם יש אצילים שמנצלים את פשוטי העם, הם יחשבו נבלים גם בעיני אצילים אחרים.

עכשיו, הפעם אציג שני גזעים, כי אחד מהם זה הרודינים שהם די גזע הבסיס ולא בטוח שיש הרבה בשר לדיון עליהם, אז אני מכניס גזע שהוא נראה לי מקורי שלי.
הערה נוספת, אני משתדל שכל גזע אצלי, יהיה יותר מבני אדם עם פרט מוגזם בגוף ולתת לכל אחד שוני מהותי.
אבל כאן אתחיל בשני גזעים שדי קרובים אחד לשני.

רודינים- קראנצ'ית בני אדם?
הרודינים בהירי עור, ונוטים לאף סמוק אחרי גיל 40-50, צבע שיערם בדרך כלל בהיר כמו גם עיניהם. הרודינים הם העם המגוון ביותר ומחשיבים את עצמם לילדיה המועדפים של אמא רודינה. הם בדרך כלל חברה מעמדית, שבה האצילים לוחמים בראש. הם נוטים לטוב או ניטרליות בדרך כלל, כשהאמונה הישנה מלמדת אותם לחיות בהרמוניה עם הטבע. רובם מכבדים את רוחות הטבע, וגם את רוחות האופל.
למרות היותם שלווים מטבעם, וזרים אף יגידו חלשים, טמונה בהם עוצמה עמוקה שמצמיחה את הגיבורים הגדולים ביותר.
רובם, בעיקר פשוטי העם(המוז'יקים), רואים בעצמם כחלק מהאקולוגיה של אמא רודינה וחיים בסינכרון עם שאר הכוחות בהסכמים רשמיים יותר או פחות.
אך בלב כל הרודינים שוכנת האהבה העמוקה לרודינה, לכל היותר הם עשוים להיות ילדים "סוררים", אך תמיד ילדיה.
בגדול החברה מחולקת למעמד אצילים שהם או אבותיהם היו לוחמים מרשימים, מלומדים ואנשי דת, עירונים וכמובן הלחם של רודינה, האיכרים.
מרבית ההרפתקנים בתוכם נוטים לתוהו, ואם הם מאמינים באמונה הישנה כנראה מתפללים אל וולוס ואלי משפחתו. כמו מים, אם רק תהיה להם האפשרות לזרום, הם ימשיכו הלאה.
גם יאוש מהחיים הנוכחיים או חמדנות עלולים לשלוח רודיני אל הדרכים, אם כי עלולים להצעיד אותם להיות ילדים סוררים.
חלק, בדרך כלל מהמעמדות הגבוהים יוצאים בעקבות נדר שנדרו, להשיב את כבודם, או להרשים עלמה שאותה רוצים לשאת. כמובן אלו דוגמאות למניעים פרטיים.
לעשות משהו לטובת אמא רודינה, זאת תמיד סיבה טובה לצאת מחייך הקטנים והמשמעותיים רק במעט מהבקר שאותו אתה רועה והחיטה שאתה קוצר.
דוגמאות לשמות:
גברים:ירוסלב, ואסילי,ולדימיר, אולג.

נשים: ואסיליסה, אולגה, לודמילה, סטנימירה

שמות משפחה: עוד לפני שם משפחה, אבהות היא בדרך כלל חלק מהכינוי, ואם זה לא אדם קרוב מאוד, אתה תשתמש באבהות. קצת מקביל לשימוש במילה Mister באנגלית.
למשל, פיודור בן ולדימיר, ואם תרצו בהיגוי המקורי "פיודור ולדימירוביץ".
בדרך רק לאצילים או סוחרים בכירים מאוד יש משפחה של ממש. לעתים קרובות, זה שם אבהות של מיסד השושולת, על שם המחוז שבשליטתם או משהו שאפיין את מייסד השושלת. בגדול קחו מילה או שם רוסי אקראי, תויספו "וב" או "וביץ" ותהיו בסדר.

וטאריצ'ניקי- "בני ההזדמנות השניה". אם לא עזבת את האמונה הישנה, עבורך המוות הוא בסך הכול עוד חלק בחיים. כמו העונות המתחלפות, החידלון מגיע גם לרודינים. גופותיהם מתאחדות בחיבוקה החם והאוהב של אמא רודינה והנשמה מגיעה לתהום של וולוס, מקור הכישוף והמסתורין.
בחגים מסוימים, הרוחות באות מהתהום לבקר ולחגוג. לעתים וולוס שולח את נשמות המתים לשליחיות, בקרב הרודינים השמרנים השליחים מהתהום זוכים ליראה וכבוד.
זה די נפוץ למען האמת. אך לעתים נדירות וולוס נותן לנשמות מסוימות הזדמנות לחיות שוב(פחות או יותר).
יתכן שיש להן עניין לא גמור בעולם החיים, או שלוולוס יש משימה עבורם.. אבל הם לא זוכרים *למה* הם צריכים הזדמנות שניה. למעשה הזכרונות שלהם מהחיים הקודמים מעורפלים, כמו חלום. למרבה התסכול, בניגוד לרוחות אחרות, הוטארצ'ניקי בקושי אפילו זוכרים את התהום.
(אם תרצו בהזדמנות שארחיב על התהום, ארחיב). גם בהחלט יתכן שוולוס החליט לתת להם חיים שניים כדי לעורר תוהו ותעלולים.
פיזית, גופם דומה לגוף שהיה להם בחייהם הקודמים, אם מתו מזיקנה, וולוס משיב אותם לגיל פיזי שנראה מעניין בעיניו.
עורם חיוור כשלג, שיערם כסוף, בשרם קר ובמקום צל ערפל בדמותם מופיע לידן בחוקיות דומה לשל צל.
הם לא מתבגרים ולא מתרבים, שבים לתהום רק אם נהרגו, או שוולוס החליט שזמנם לשוב.

מרבית הרודוינים מתיחסים אל הוטארצ'ניקי כרודינים לכל דבר, אם כי בחרדה קמאית שאותה מנסים להכחיש- הם בדרך כלל *רוצים* שהוטראצ'ניקי ירגישו בבית.
למעשה אלמנות שחוזרות ברצון לוטראצ'ניקי שהיו בעליהן נחשבות לדמויות מופת של נאמנות- גם אם במחיר גירוש הבן זוג החי שנישאו להם בינתים.
לעתים קרובות, במיוחד בקרב האצולה, וטראצ'ניקי מעוררים כבוד ואי נוחות- מעמדם לא ברור.
האם האציל שנהרג בקרב, ואדמותיו חולקו בין שלושת ילדיו וחוזר כוטראצ'ניק לאחר מאה שנה, יקבל שליטה על שלושת האחוזות ומשפחות אצולה שבעיניהן עד עכשיו היה אב קדמון מסתורי?
עוד קונפליקט מהותי בחיי הוטראצ'ניקי, הוא העובדה שהיצרים שאצל הרודינים החיים בוערים כשלהבת, הופכים אצלם למטרד. וטראצ'ניק רעב בדיוק כמו אחיו הרודיני החי, אבל הוא לא נהנה מזה כמוהו.
וטראצ'ניק יאהב את אשתו, אבל לא תהיה שם תשוקה- בעיקר חובה ונאמנות. הם יותר מוטרדים מהנסיון לשחזר את זכרונתיהם, והתחושה שלעולם לא תיתן להם מנוח, שיש משהו חשוב שעליהם לעשות, אבל הם לא מסוגלים לזכור אותו.
רובם ככולם לפחות בשלב כלשהו הופכים לנוודים והרפקתנים. רבים נעשים וולכים, מכשפים או בארדים.
זרים חשים כלפיהם בעיקר פחד וסלידה, ובני דת העלמה רואים תועבות שצריך לגאול מיסוריהם בדרך כזאת או אחרת. כמרי העלמה מסוגלים לגרש ואף לפגוע בוטראצ'ניקי באמצעות סמליה הקדושים. (מכאנית- כל הקסמים שפוגעים באלמתים, פוגעים בוטארצ'ניקי). פילוספים שמתמחים בנקרומטריה מתעניינים בהם כנושא למחקר. הפחות מוסריים ביניהם אף חוטפים אותם למחקרים מכאיבים במיוחד.
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 22 אוקטובר 2018, 18:30

לא נחשב הקפצה. חיכיתי לעולם הזה!
הרודינים הם בני אדם בעצם, לא מכיר עולם מערכה בלעדיהם (אני יכול להעלות על דעתי רעיון לעולם פוסט אפוקליפטי בו בני האדם נכחדו, לכל היותר).
הוטאריצ'ניקי הם גזע מאוד נחמד ומקורי, שאהבתי ממש. במיוחד מכיוון שהם יודעים מי הם אבל לא ממש זוכרים את החיים הקודמים שלהם, ובכל זאת הם עשויים לחזור למעמדם הקודם למרות שהם לא ממש זוכרים מה הם עשו בו.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 23 אוקטובר 2018, 01:23

מאוד אהבתי , מחכה למכאניקה!
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 23 אוקטובר 2018, 01:48

תודה. האמת שקיויתי לעזרה עם המכניקה.. אני לא בטוח איך לגשת לזה..
אבא סטאלין
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2018, 06:53

מגניב!
אם הבנתי נכון, רוב התרבויות (אומנאכטן, ואריאגים, אורדת הפלדה, רודינים, ביזנטים) הם בני אדם. לא כדאי לתת להם תוספים ומחסרים בהתאם לתרבות? אנשי הערבה לדוגמה מן הסתם יתמחו ברכיבה ובקשתות, והתרבות הרוסית ידועה בכך שהיא מעודדת בני נוער לריב מכות בשעות הפנאי, מה שכנראה ייתן תוסף לכוח או משהו (ואם הם איכרים הם כנראה חזקים פיזית). וכו׳
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Aquiris quodcumque rapis.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 23 אוקטובר 2018, 08:07

החאן הטאטרי-
אמממ.. לדעתי צריך להיזהר מתוספים לסקיל ספציפים.
(אגב, אני באמת צריך לערוך, כי את אומנכאטן אני משנה לפירג'ותים)
כי למשל מה אם אני משחק אצילה רודינית מלומדת שמעולם לא הרימה יד על אף אחד?

לגבי הוטאריצ'ניקי חשבתי על המכאניקה הבאה:
+2 לחוכמה
+1 לתכונה לבחירתך.
אלמת לענייני קסמים, אבל מבריא מקסמי רפואה כרגיל.
רקע נוסף- מהחיים שלפני המוות.
אני לא בטוח במאה אחוז אם זה מאוזן
אבא סטאלין
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 23 אוקטובר 2018, 08:23

אם אתה רוצה עזרה במכאנקיה, אני מאוד ממליץ לך להגיד לאיזו מהדורה אתה רוצה את הנתונים.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2018, 09:02

אולי תוסף לפי רקע?
פירג׳ותים זה השם של האבירים ה״טבטונים״? נשמע קצת... לא קשור. אולי נמצים?

סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 23 אוקטובר 2018, 09:33

אביעד- אה. נכון. מהד' 5.

חאן- בעקרון, הם מבוססים על גמדים.
וחשבתי לקרוא להם על שם שבטי הגותים. עכשיו, הם סוג של כבשנים תבוניים בגלל זה פיר-שדומה לפייר.

אני קצת נאבק עם השמות באמת.
אבא סטאלין
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2018, 09:51

שמות גותיים לדוגמה: טרווינגי, גראוטונגי. פויירוגותים יכול להישמע טוב, אם כי עלול להיות מוזר.
עריכה: עד כמה הפסאודו-טבטונים הולכים להיות ״גמדים״? עד כמה האיפיון הזה יהיה חזק אצלם? אם הם פחות או יותר ״העתקה״ (במובן הטוב של המילה) של הטבטונים המקוריים אז אין סיבה לעשותם גזע נפרד.

סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 28 אוקטובר 2018, 11:56

מקריאה קצה בספרי מו"ד 5 אני לא רואה סיבה לכתוב נתוני גזע מיוחדים לכל אחד מהגזעים שלך. אם יש ברודינה מקבילי גמדים אפשר פשוט לתת להם תתי גזע מתאימים, ולהשתמש בנתוני גזע הבסיס, ובכן, כבסיס. באותה השיטה ניתן ליצור ארכיטיפים רודינים - "דרואיד מהמעגל הסיבירי" שגורש משאר המעגלים עקב פעילות אנטי מהפכנית והוגלה למעגל הסיבירי לחטוב עצים למען אמא רודינה :D

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה