• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים [דו"נ 23] מגילת החותמים [PF].

וכן, זה לוקח השראה מנארוטו. תתמודדו.
- - - - -

בעבר, לפני שנים רבות מספור, מספר לחשים אסורים נחתמו במגילה עתיקה ועצומה בגודלה. המגילה נשמרת בכספת מוגנת במיוחד, תחת שמירה כבדה של לוחמים, קוסמים ומלכודות קטלניות.
השנים עברו, וחלק מהלחשים שכתובים בה השתחררו לעולם. כדור האש, נשק השמדה המונית, היה בעבר שמור במגילה. התפוררות או אצבע המוות, צעקת הבאנשי ושאר הלחשים שיכולים להרוג אדם בלי מאמץ גם הם נלקחו משם. קסמי שכפול, שדורשים מאדם לפצל את כוח החיים שלו, נלכדו שם כדי למנוע מאנשים לפצל את עצמם יותר מדי ולמות מהתהליך. אבל הלחשים שאנו מכירים היום אינם הגרסה המלאה של הלחש. בעבר הלחשים היו חזקים יותר, קטלניים יותר. רק כאשר אתה קורא לחש ישירות ממגילת החותמים, אתה נחשף לצורתו המלאה.

כאשר מגילת החותמים נמצאת בידיך, אתה יכול לקרוא ממנה לחש. אתה לא בוחר איזה לחש תלמד, משום שכל הלחשים כתובים בשפה משונה ובלתי קריאה - עד שאתה מתחיל לקרוא אחד מהם. המנחה יכול לבחור בהתאם לעלילה, או לזרוק קובייה מרשימת הלחשים. במגילה שני סוגי לחשים:

לחשים מועצמים. לחש מועצם הוא לחש שאנשים מכירים אותו בצורתו החלשה, אך קיים גם במגילה. בקריאת לחש מועצם אתה לומד אותו כאילו הוא לחש מדרג גבוה יותר ב-1. על הלחש מופעל כשרון על-קסם [לכל לחש כשרון אחר] ודרגת המטיל שלך נחשבת כאילו היא גבוהה יותר ב-3 בהטלת הלחש. אם אתה יודע את הלחש מקודם, אתה עדיין יודע גם את הגרסה החלשה. אך שימוש בקסם עולה לך בהרבה: על כל שימוש בקסם מועצם, ערך התבונה שלך יורד ב-1 עד מנוחה ארוכה, בשל העומס המחשבתי. כל עוד ההשפעה הזאת נמשכת, אינך יכול ללמוד לחשים חדשים מהמגילה.

לחשים אסורים. לחש אסור הוא לחש עוצמתי במיוחד, שאפילו הצל שלו לא השתחרר אל העולם שלנו. אלו לחשים שלא ניתן ללמוד בדרך אחרת, ואותם אני אכתוב כאן (בהמשך). לחשים כאלה לרוב יפגעו במטיל או יהיו נשקי השמדה המונית חזקים במיוחד.
כל קריאה במגילה לוקחת שעה.

ועכשיו, אני פונה אליכם, הקהל הנחמד שלי, עם שתי משימות:
- הראשונה, והעיקרית, תחשבו על לחשים (מאוזנים, כי זאת הבעיה שלי) חזקים במיוחד, כאלה שיתאימו כלחשים אסורים. הם צריכים סיבה להחתם במגילה. אל תדאגו, אני גם אכתוב כאלה.
- השנייה, היא למצוא בספרים לחשים שיכולים להתאים להיות לחשים מועצמים. להם רצוי להוסיף איזה כשרון על-קסם יתווסף אליהם.

לחשים אסורים:
יתווספו בהמשך.

לחשים מועצמים:
- כדור אש, מועצם בעל קסם 'לחש מירבי'.
- אצבע המוות, מועצם בעל-קסם 'לחש מהיר'.
- משאלה, [תנו לי רעיון איך אפשר להעצים את זה].

"משאלה צפויה" אחת הבעיות עם הלחש הרגיל היא כשאתה מבקש בקשה אתה עלול לגרום לתוצאות בלתי צפויות (תלוי עד כמה שליט המבוך שלך אכזרי), כאשר אתה מטיל את הלחש המחוזק הוא גורם לקח שתראה איך בדיוק הלחש יעבוד (למשל אתה אומר "הלוואי שלא יהיה לי כול כך קר" והתוצאה תהיה שהר געש מתפוצץ מתחת לרגליים שלך [יש שליטי מבוך עד כדי כך אכזרים]) אתה רואה איך הלחש יעבוד ואתה מחליט אם אתה עדיין רוצה להטיל אותו או אם אתה מעדיף להחליף משאלה או לנסח אותה מחדש.

אם אתה מטיל משאלה בשביל דבר כזה אז מגיע לך יותר מהר געש מתחת לרגליים. אם אני הייתי השה"ם שלו הייתי שולח אותו לגהינום.
ולגבי לחשים מועצמים?
1- קליע קסם (לחש מיטבי)
2- היעלמות מעין (הארכת לחש)
3- מכת ברק (לחש מיטבי), קליע שרשרת (SC, chain missile) (לחש מיטבי, לחש מואץ).
4- סופת קרח (לחש מיטבי)
5- חרוט כפור (לחש מיטבי)
6- שרשרת ברקים (לחש מיטבי), מעגל מוות (לחש מיטבי)
7- כדור אש מושהה (לחש מושהה כל כך טוב עליהם, (complete arcana) אתה יכול לפוצץ 10 בבת אחת :twisted: )
8- Polar Ray (לחש מיטבי כמובן)
9- מטח מטאורים (נחשו מה?)
ובעיקרון לכל לחש יש אפשרות לעל קסם. איך יצרו את המגילה? יש למגילה דרכי השמדה?

אם כי, למען ההבהרה (שאלתי את זה בפורום די מזמן) אם אתה מזמן יצור או משהו בלחש מיטבי, תקבל את מספר היצורים המקסימלי, אבל הנק"פ שלהם לא יהיה מקסימלי וגם לא ערכי תכונות.
עריכה:
dragonitzan אמר/ה:
[post]699730[/post] ודרגת המטיל שלך נחשבת כאילו היא גבוהה יותר ב-3 בהטלת הלחש וכאשר אתה קובע אם אתה יכול ללמוד את הלחש הזה
אתה לא לומד לחשים לפי דרגת מטיל. אתה לומד לפי יחידות לחש זמינות. אשף בדרגה 1, גם אם איכשהו הצליח להשיג דרגת מטיל של 20, יכול ללמוד רק לחשים מדרג 1.

קליע קסם הוא קסם נזק על מטרה אחת, בעוד כדור אש הוא פיצוץ ענקי שעושה הרבה יותר נזק ויכול לטבוח בעשרות גובלינים קטנים.
אביעד אמר/ה:
[post]699742[/post] אתה לא לומד לחשים לפי דרגת מטיל. אתה לומד לפי יחידות לחש זמינות. אשף בדרגה 1, גם אם איכשהו הצליח להשיג דרגת מטיל של 20, יכול ללמוד רק לחשים מדרג 1.
יש בזה משהו... אשנה.

חזרה