• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 מכופף הבננות (פאת'פיינדר)

חובב מוד

פונדקאי ותיק
אתמול בבוקר, המוזיקה שלנו גלשה לאריק אינשטיין ולבסוף וגם לשיר המוכר "מכופף הבננות", והקליפ שלו... נדהמתי כשראיתי אותו, מכופף הבננות נראה שם כגמד מלא בפרווה חומה, עם אף בגודל של כל הגוף שלו, ניבים וחתיכת תחת.
ואם זה לא מספיק, רואים שהוא מבקע אפרסקים בגרזן, יורה בתפוזים, מרביץ לאגסים, בועט בבננות ומכסח את הארטישוק במכות.
נוראי.

ואני חשבתי לי, כמה מגניב היה להילחם בכזה גמד, שירביץ לחבורה שלי, אז כמובן שמיד רצתי לכתוב לו נתונים, זה מה שיצא.
(אפשר להתייחס לזה כדו''נ 16 אם בא לכם.)

מכופפי הבננות הם עם עתיק, יש אומרים שעתיקים יותר מכל שאר הגזעים, בעבר הם שוטטו בחופשיות, קטפו פירות, אכלו אותם, התרבו, נלחמו אחד בשני, ועשו כל מה שגזע נמוך וקטן צריך לעשות.
הם לא היו חכמים גדולים, או גדולים פיזית, אבל הם אהבו לשבור דברים, לכופף אותם, ולהתאכזר אליהם באופן כללי.
למרות זאת, אומרים שהם היו חיוניים לטבע, מרוב המכות, הבננות התחילו להתכופף, ומהשריטות של הגרזן הפרימיטיבי שלהם, האפרסקים מחורצים, אומרים שבזכותם הפירות נראים כמו שהם נראים היום.
כך הם קיבלו את שמם, מכופפי בננות.
עד שהגיעו הגזעים הגדולים, ובסופו של דבר, באופן בלתי נמנע, הם הבינו שיש כאן גזע קטן, חלש, שאם מעט איומים (מעט, הרבה), יוכל לשבור כל חומר, מכל צורה ומין.
אז...
כיום הם גזע של עבדים, הם עובדים במכרות, בלי מכושים, המעסיקים שלהם מפחדים מדי לתת להם נשק, הם מצליחים, בעזרת מבנה כתפיים ומפרקים ייחודי, לשבור כל חומר, לא משנה כמה קשיח הוא.
אבל תגרות פורצות במכרות האלו כל הזמן, מכופפי בננות חובטים זה בזה, נושכים אחד ת'שני, ורק הגזעים הקשוחים ביותר מצליחים לגרום להם לציית.
בנבואה נאמר, שאם יצליחו להכין את הנשק שהשתמשו בו בעבר, הגרזנים הנוטפים דם אפרסקים, אף אחד מהמכרות לא יחזיק מעמד.
מרד הבננה יתחיל.

מכופף הבננות
ד''א: 0.5
גודל: קטנטן
נטייה: נ"ת
סוג: דמוי אדם מפלצתי.
יוזמה: 3+
חושים ראיית חושך 12 מ' תפיסה 3+.
הגנות
דרג''ש 15 מגע 15 נטוע 12 (3+ זרז 2+ גודל)
נק''פ: 8
קשיחות 1- תגובה 5+ רצון 2+
התקפות
מהירות: 6 מ'
גרזן תוצרת בית לחירוץ אפרסקים: 3+ (1ק4) ונשיכה: 2- (1ק3)
או 2 טפרים 3- (1ק2 ואחיזה) ונשיכה 2+ (1ק3)
התקפות מיוחדות: לפיתה, כיפוף.
אקולוגיה
סביבה: מטעים, יערות ומכרות.
ארגון: יחיד, זוג או צוות (3-12).
אוצר: מקרי.
יכולות מיוחדות
כיפוף בננות:
היכולת לכופף דברים שמשה בעבר בעיקר לכיפוף בננות, כיום גם לכיפוף מתכות.
אך היא יכולה לעבוד גם על דברים אחרים.
כאשר מכופף הבננות מתחיל את תורו עם עצם אחוז, הוא יכול לנצל פעולה רגילה בכדי לכופף אותו.
העצם סופג לאחר כל סיבוב כיפוף 1ק1+4 נזק שמתעלם מנוקשות.
אם העצם חי, הוא יכול להציל תגובה בד''ק 11 בכדי לספוג רק חצי נזק.
הד''ק והנזק מבוססי כוח וכוללים תוסף גזע.
נתונים
כוח 10
זרז 17
חוסן 8
תבנ 7
חכמ 15
כרז 8
תה''ב: 1+ תת''ק: 1+ (5+ לאחיזה) מת''ק: 14
מיומנויות: אקרובטיקה 3+ התגנבות 6+ טיפוס 3+ תפיסה 1+.
כשרונות: מיקוד נשק (גרזן חירוץ אפרסקים)

גרזן חירוץ האפרסקים האגדי:
כן, הייתי חייב, למה? כי ככה.
דבר ראשון, זהו עתק.
הגרזן הזה דומה לכל גרזן אדיר לגודל קטנטן אחר.
בעבר, רק מכופפי הבננות החזקים ביותר השתמשו בו, נראה שזה הגרזן אליו דיברה הנבואה, כך שאם יחזיק בו מכופף בננות ראוי, הוא היה הרסני.
לא ידוע היכן הוא מוחבא, כנראה במטעי הבננות האגדיים של המכופפים, ששורצים כיום מפלצות, הנהנות מהבנות הקסומות שצומחות בו, דרקוננות, חתולננות, ועכבריננות. (פעם כתבתי להם נתונים, תאמינו לי, אתם לא רוצים לפגוש אף אחד מהם).
הוא גרזן אדיר לגודל קטנטן 2+ מארת צמחים.
אבל, כשמשתמש בו מכופף בננות בעל כוח של מעל 15, הוא נחשב כ"מארת כל חומר לא חי", ומתעלם מנוקשות, כלומר, שכל דבר שאינו חי, סופג את התכונה מארת, כן, גם יצירי-כפיים ואל מתים.

וזהו, מקווה שנהניתם, חבורה שלי, אולי אני אתקיל אותכם בהם מתישהו, אז תתכוננו, כי אני לא ארחם אליכם :ninja:

לדעתי, יצירתיות היא דבר נפלא אם היא עולה בקנה אחד עם ריאליסטיות ועם פשטות. כאן זה בהחלט יצאתי וריאליסטי, אבל אפשר לפשט את זה עוד קצת. זה יקל על השה''מ שלא יצטרך להתעכב כל סיבוב על חישובים מיותרים, ולשחקנים זה לא ישנה יותר מדי, כיהן לא יודעים את הנתונים של המפלצות בכל מקרה, אבל שה''ם פיות עמוס זה תמיד נחמד להם.

במקום גלגול התקפה ונזק מגלגלים הצלה ונזק, סיבוך נוראי!
עכשיו ברצינות, וגם נזק כפול לחפצים לא מספיק.. אתה יודע, נזק המחיצה מתעלם מנוקשות, ככה שהם יכולים לשבור כל דבר שהם יכולים להחזיק בו תוך מספיק זמן, נזק כפול לא מרגיש לי מספיק.

חובב מוד אמר/ה:
[post]698208[/post] כאשר מכופף הבננות מתחיל את תורו עם עצם אחוז
אז אמרנו שלא נשתמש באחיזה?
עריכה: והוא בהחלט צריך יכולת שמתעלמת מנזק לחפצים אחרת כיפוף הבננות חסר תועלת לחלוטין נגדם.

אני חושב שלא הבנת...
חובב מוד אמר/ה:
[post]698208[/post] 2 טפרים 3- (1ק2 ואחיזה)
חובב מוד אמר/ה:
[post]698208[/post] התקפות מיוחדות: לפיתה
חובב מוד אמר/ה:
[post]698208[/post] כאשר מכופף הבננות מתחיל את תורו עם עצם אחוז, הוא יכול לנצל פעולה רגילה בכדי לכופף אותו.
חובב מוד אמר/ה:
[post]698208[/post] העצם סופג לאחר כל סיבוב כיפוף 1ק1+4 נזק שמתעלם מנוקשות.

חובב מוד אמר/ה:
אין היאבקות בפאת'פיינדר, יש מערכת גילגולים מייגעת שנקראת תת''ק מת''ק.
היאבקות הרבה יותר מייגעת מגלגול תתק מתק.
אם אני לא טועה יש בתחילת עץ השאלות על 3.5 את חוקי ההאבקות בצורה ברורה, הם מאוד ארוכים, ולדעתי בזמן משחק הם הרבה יותר מייגעים מהשיטה של פאת'פינדר

חזרה