ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

המיומנויות של פאת'פיינדר 2

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 18 מרץ 2018, 20:57

הבלוג החדש של פאיזו עוסק במיומנויות, ואיך מקבלים אותן במהדורה החדשה - http://paizo.com/community/blog/v5748dy ... Proficient
אני אפתח בזה, שזה עדיין לא הכי ברור לי, אבל בגדול אני מגרד את הראש.
התוסף למיומנות זה הדרגה שלך ורמת האימון במיומנות, כשרמת האימון משפיע בעד 5 (לא-מאומן עד אגדי) שזה הבדל יחסית קטן. במקביל, הם טוענים שם שחלק מהשימושים של מיומנויות יהיו מוגבלים לפי האימון של הדמות. כלומר, מלח מאומן יוכל להפליג בספינה, ודמות לא מאומנת עם דרגה גבוהה תוכל... לקבל פלוס גדול לגלגול שלא מועיל?
בכל מקרה, נראה שממש יהיה מדרוג של היכולות/כשרונות לפי רמת האימון. זה איפשהו מזכיר לי תעצומות של הנשגבים, שהיו כאלו שהיו חסומות בהתאם לרמה הבסיסית שלך ביכולת.
בסך הכל המכאניקה נשמעת מעניינת, אבל Overkill למיומנויות ולא בטוח שכל-כך מתאימה למבוכים ודרקונים / פאת'פיינדר.
בכלל, המהדורה שהכי טוב עשתה מיומנויות בעיניי, זו מהדורה 4 - בעיקר בזכות אתגרי המיומנות, שבאמת הפכו את השימוש בהם למאתגר ומעניין. אחד הדברים שאני לא מבין למה לא שמרו עליהם ב-5...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 18 מרץ 2018, 21:01

אתגרי מיומנות? בה!
סתם דרך מלאכותית להכניס למשחק מיומנויות אחרי שרוקנו אותן מתוכן בסל''ש.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 18 מרץ 2018, 22:40

למזלנו, מישהו הסביר איך להכניס אתגרי מיומנויות ל5 (ובכללי, הסביר הרבה יותר טוב את הרעיון של אתגרי מיומנות מהסל"ש של 4 לדעתי)
http://www.critical-hits.com/blog/2016/ ... dition-dd/

בכל מקרה, לנושא. רפרפתי על הרשומה, וזה באמת נראה קצת מסורבל. זה כאילו הם לקחו את הרעיון ב4 שיש דברים שרק אם יש לך הכשרה במיומנות אתה יכול לעשות, ופשוט הרחיבו אותו הרבה יותר מדי. אז יש 5 רמות שונות של "הכשרה במיומנות" עכשיו, זה נשמע ממש מסורבל ומעצבן.
הרעיון שאקרובטיקה בדרגת אומן מאפשרת לך נגיד לחמוק מהחצי נזק של הכדור אש (אם הצלחת בהצלה) הוא נחמד, אבל פשוט מרגיש לי מסורבל. הוא יעבוד נהדר במשחק מחשב שמחשב את הכל מאחורי הקלעים, אבל במשחק חי? פחות.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 19 מרץ 2018, 14:43

אביעד, אפשר גם באותה המידה לטעון שכל בדיקות המיומנויות הן מיותרות... האתגרים הפכו את זה למשהו מעניין מבחינה משחקית, כי זו לא בדיקה בודדת. וזה גם שיתף את כל השחקנים, כי זו לא מיומנות בודדת.

נקסטורל, הקשור שלך מגיע ל-404
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 19 מרץ 2018, 15:41

ב3.5 המיומנויות היו שימושיות בכל מיני מצבים נפוצים. ב4, להרגשתי, המיומנויות הן שריד מנוון מ3.5, שצריך לדחוף איכשהו.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 19 מרץ 2018, 16:48

The oldman כתב: נקסטורל, הקשור שלך מגיע ל-404
דרש קצת חפירה ברחבי האינטרנט, אבל הנה:
Skill Challenges in 5th Edition D&D — Critical Hits

אביעד- סבבה, אני ממש לא מסכים איתך. למען האמת, אני לא רואה שום הבדל בין השימוש במיומנויות ב3.5 לבין השימוש במיומנויות ב4, חוץ משב4 הוא משמש גם לטקסים.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה