• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 דרקונים ונתונים דו"נ 21, כהן כופר- תחום השפעה חדש (3.5)

בעבר האנושות האמינה באלים. היום ישנם המטילים ספק באמונה זו, וחושבים שהעולם לא נברא כי אם היה מעולם, אולי. אלו הכופרים באמת בכל ישות קדושה, שהכפירה מושרשת בליבם, ומטיפים לכפירה במיסטי ובקדוש בכל עת, מצאו עצמם יום אחד מקבלים לחשי קדושה. ממי? אין זה ידוע, אך גם מול כוחות הקדושה שלהם עצמם עומדים הם בעוז, כופרים במציאות האלים.
כהן יכול לקחת את תחום ההשפעה של הכפירה רק אם הוא כופר בכל האלים. יוצא מכך שכוהן כופר אינו מחזיק באל כלשהו. מכיוון שאין לו אל, הוא אינו מקבל נשק מועדף ושאר מאפיינים שדורשים אל ספיציפי.
תחום השפעה - כפירה
כוח של תחום ההשפעה: כהן כופר מקבל 2+ לבדיקות רמת מטיל לצורך הטלת לחשי נגד כדי לנגוד לחשי קדושה. לכהן כופר אין הילת נטייה.
לחשים:
דרג 1 – Protection from Chaos/Evil/Good/Law
דרג 2 – Dispel Magic*
דרג 3 – Magic Circle against Chaos/Evil/Good/Law
דרג 4 – Globe of Invulnerability, Lesser*
דרג 5 – Dispel Magic, Greater*
דרג 6 – Antimagic Field*
דרג 7 – Spell Turning*
דרג 8 – Spell Immunity, Greater*
דרג 9 – Mordenkainen’s Disjunction
*נוגד רק לחשי קדושה.

אני מבין שהמסר העקיף שלך הוא שאתאיזם היא גם דת...
נשמע מעניין. ברוב עולמות הפנטזיה האלים לרוב די גלויים, אז אין צורך להאמין בהם כשהם מולך.

בעולם שהאלים קיימים ללא ספק הכפירה הכי הגיונית היא פיקפוק בתפקיד שהם שיחקו בבריית העולם.
כונן כופר כנראה יטען שהעולם הייה קיים מאז או מתמיד והאלים סתם לקחו קרדיט על הבריה.
מעבר לזה יתכן שהוא יטען שהאלים נולדו מתוך האמונה שלנו בהם או שהם הפכו מבני אנוש לאלים בגלל שהאמנו בהם וללא האמונה שלנו הם חסרי כוח/לא קיימים.

או שהוא יהיה כמו הבודהיסטים ויגיד שאין לנו צורך באלים. מצד שני, אם יש אלים כאלה אני בספק שהם יתנו לכופרים כאלה להתקיים...

אתאיזם בעולמות משחקי תפקידים זה לא משהו חדש. רק בעולם של גולאריון אני יכול לספור שתי מדינות ועיר מדינה שהאנשים בהם אתאיסטים, בלי לכלול מקומות שסתם מעדיפים פילוסופיות ששונות מהאמונה באלים אבל לא כופרות בהן ישירות. הקונספט הוא אכן אנשים שטוענים שהאלים הם סתם יצורים ממש חזקים, ולא ראוי לעבוד אותם.

בספר הרחבה צד שלישי חביב, ראיתי לאחרונה את ״אל האתאיזם״. אל פרדוקסלי שנוצר מהאתאיזם, והוא עצמו והמאמינים שלו מחפשים כול פעם דרכים להפריך את קיומו, וכך גורמים לו למות- ולהיוולד מחדש כמובן. הוא דווקא אל די משעשע, ואני יכול לדמיין אותו עם תחום ההשפעה הזה.

ועם זאת, לדעתי כוהן שהוא אשכרה כופר צריך יותר מפשוט תחום השפעה שונה. מאיפה הוא מקבל את הכוחות שלו? איך הוא מתעל אנרגיה חיובית/שלילית? הרעיון סבבה, אבל בפועל אני חושב שבמשחק אמתי צריך הבדל יותר גדול.

מעניין דווקא מה אם זה יהיה תחום השפעה לכוהנים שהם לאו דווקא אתאיסטים, אלא מנסים לעודד אחרים לכפור באמונה באלים. יש כמה וכמה חוצנים, בעיקר מרושעים, שייתנו כוחות לכוהן שמעודד כזה דבר. זה יכול להיות קונספט מעניין לדמות.

הרעיון ממש מגניב, אבל משום מה נראה לי קצת חלש מדי.
הוא לא שולט בנשק מועדף של האל שלו, כי אין לו אל, היכולת שלו די חלשה, אפילו עלובה, חצי מהלחשים שהוא מקבל ספציפיים מדי ולא יעילים בהרבה מקרים..
לדעתי זה מעט חלש מדי.
אני מסכים אם עוג, יש הרבה דברים שתחום השפעה פשוט לא יכול לענות אליהם, כדי להרחיב את זה, אולי כמקצוע יוקרה לכוהנים לשעבר? אולי אפילו מקצוע בסיס בפני עצמו?

כן בכל מקרה לא שולט המשק המועדף של האל שלו אוטומטית. צריך כישרון או את תחום המלחמה בשביל זה. לגבי לחשים לא יעילים - חולק עליך לחלוטין. מכיוון שחלק מהלחשים שלו ברמה נמוכה יותר מהרגילה, והוא מקבל תחום השפעה נוסף כמו כל כהן, אני חושש שהוא חזק מדי, למרות שרוב הלחשים שלו נוגדים רק לחשי קדושה.
לגבי מקצוע יוקרה - ברשימת המטלות שלי, אבל חשבתי דווקא על ארכיטיפ לפאת'פיינדר, ולא לכוהנים לשעבר, כי הכפירה היא האמונה שלהם. אמונה זה לא דת, ד''א.
עוג - באיזה ספר את את האל האתיאיסט?

אם אני זוכר נכון, באחד מספרי ההרחבה הרשמיים של מו"ד 3.5 היה סוג של אנטי-כוהן או אל-כוהן, מין מקצוע יוקרה (?) מרושע שלא סוגד לאלים אלא גונב מהם אנרגיה להטלת לחשים. אני לא בטוח שזה חייב להיות מרושע דווקא - בעולם שנראה כמו יוון העתיקה או מסופטמיה, בו האלים הם חלאות במקרה הנפוץ ואדישים וגחמנים במקרה הטוב, לגנוב מהם זה אולי הדבר המוסרי ביותר לעשות.

אם כבר גניבה מאלים-במיתולוגיה היוונית פרמיתיאוס גנב מהאלים את האש והביא אותה לבני האדם. האלים סבלו מזה? לא. הכבוד שלהם נפגע? לא. מה כבר קרה? בני האדם חיו טוב יותר. מה קרה לפרומיתיאוס? מאז ועד היום הוא קשור לאיזה סלע בגרוזיניה ועיט אוכל לו את הקישקעס כל יום מחדש.

אאל"ט הרקולס אנס את העיט ושחרר את פרומתיאוס בסופו של דבר.

בזמנו כתבתי רעיון להרפתקאות (הקובץ אבד וחבל) שהציר שלהן הוא נמרוד המלך הכופר - נמרוד הגיע למסקנה שאו שהאלים חלשים מידי כדי למנוע את הרוע בעולם, או שהם מפלצות מרושעות בכך שהם מאפשרים אותו, וכך או כך לא ראויים לסגידה - הוא לא טען שהם לא קיימים (זה עולם פנטזיה ויש מספיק הוכחות שכן) אלא שפשוט מצבם של בני האדם עדיף בלי להתעסק איתם. הייתה אמורה להיות לו ממלכה הררית ומבודדת שמשמשת מקום מחסה לכל מי שמרגיש נרדף או מוגבל על ידי הממסדים הדתיים בשאר ארצות עולם המשחק, וסוכנים מטעמו פעלו למוטט את פולחן האלים בשאר העולם.

הקונספט בעודו מעניין, הביצוע מריח יותר מדי כמו כוהן של עוד-אל, אפילו שזה לא אל.
לא יודע אם אתה משחק פאת'פיינדר, אבל שם יש את הארכיטיפים, שלדעתי מתלבשים בול על המרה כזו.

מכיר את המהדורה, לצערי לא יצא לי לשחק ממש. ד''א ארכיטיפים קיימים גם ב3.5 בכל מיני ספרי הרחבה.
עריכה
אביעד אמר/ה:
[post]697920[/post]לגבי מקצוע יוקרה - ברשימת המטלות שלי, אבל חשבתי דווקא על ארכיטיפ לפאת'פיינדר, ולא לכוהנים לשעבר, כי הכפירה היא האמונה שלהם. אמונה זה לא דת, ד''א.
עוג - באיזה ספר את את האל האתיאיסט?

tkhag1 אמר/ה:
[post]698002[/post] אנס? זכור לי שהוא הרג אותו אבל לא שהוא אנס אותן...

ט.ל.ח - התבלבלתי, הרקולס לא אנס את העיט, זה היה זאוס בצורת עיט שאנס את גנימד ואז עשה ממנו מלצר באולימפוס.

באופן כללי המיתולוגיה היוונית זאת אזהרת טריגר אחת גדולה. כולם שם אונסים גברים, נשים, חיות, צמחים וגם חפצים.

על המכניקה של כוהן אפשר להלביש כל מיני דברים.
למשל - הטמפלרים של דארק סאן השתמשו במקור בנתונים של כוהן - הם שאבו אנרגיה יסודנית מוורטקס מימדי שהיה "מולבש" על המלך המכשף שהם סגדו לו. במו"ד 4 החליטו פשוט להפוך אותם לוורלוקים.

במוד"מ2 היו גם תחומי השפעה של כוהנים שיכלו להתאים לאו דווקא לאלים. למשל מספרים (numbers) - קצת כמו מאגיה בהשראת פיתגורס, עם לחשים מוזרים. חלקם מתמטיים וחלקם דברים כמו "מוזיקת הספירות" שהיה מהפנט את מי שנכשל בגלגול הצלה וגורם לו לבהות באוויר ולא לזוז.

חזרה