ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

פאלדין: מקצוע בסיס או... משהו אחר?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 14 מרץ 2018, 22:27

הנוקם אגב במהדורה 4 הוא הסער הקדוש של המהדורה. צייד קדוש בשירות האל שייעודו הוא חיסול הרוע. זוהי הפעם הראשונה שגיליתי שהוא היה קיים לפני מו״ד 4, וזה מעניין כיצד הוא התגלגל לצורה שלו שם.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 14 מרץ 2018, 22:32

אני יודע שהיה קיים נוקם בספר הרחבה בשם "good" של גרסה 3, הוא היה פאלדין עם שריון קל ונטייה של תוהו טוב
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 14 מרץ 2018, 22:41

ספר ההרחבה good של AEG הוא ספר הרחבה צד שלישי ולא ספר של וויזארדס, כך שאני נוטה פחות לראות את ההשפעה שלו בסופו של היום.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 15 מרץ 2018, 09:19

איך הנוקמים של מהדורה 3+4 נקראים באנגלית ? נראה לי מוזר שבחרו דווקא את השם הזה...
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 15 מרץ 2018, 09:24

avenger, דווקא הפעם זה תרגום של אחד לאחד.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 15 מרץ 2018, 11:04

ושוב אני זורם, למה לא ריבוי מקצועות? ישנם כשרונות שמאפשרים לפלדין לרבות מקצועות ועדיין להתקדם כפלדין, וככה נחסך עוד מקצוע בסיס מיותר.
בסופו של דבר, גם התלונה של אולדמן נובעת בעבודה שמו''ד יצרו במהלך השנים יותר מדי מקצועות בסיס, כאשר ניתן להגיע לתוצאות נפלאות עם קצת בחירת כשרונות נבונה, או ריבוי מקצועות.
למשל - מקצוע הסמוראי מהשלם ללחימה הוא בעצם לוחם בלי שום גמישות, והוא גם לא תואם במיוחד את הסמוראי המקורי, שהוא לוחם עם עיניים מלוכסנות. עכשיו, כל דמות יכולה להיות סמוראי אם היא תיקח שליטה בחרב ממזרית והכשרונות לחימה בשני כלי נשק (ולמיטב זכרוני לא כל הסמוראים נחמן עם חרבות בשתי הידיים), ואז לבחור איך הוא רוצה שהסמוראי שלו יילחם - קפא''פניק, קשת, או פרש? (והיו סמוראים פרשים)
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 15 מרץ 2018, 11:50

הסמוראי באמת רחוק מאוד מהמקורי ולמעשה הוא משתמש בתבנית של האביר קודש.
אם אתה רוצה לשחק סמוראי גמיש אני ממליץ לבנות אותו על התבנית של הלוחם ולתת לו כמה יכולות מיוחדות שמחליפות חלק מהכישרונות, בנוסף הייתי מסיר את השליטה בשריון כבד ואפילו בינוני ונותן לו כמה יכולות אחרות במקום, אולי הצלת תגובה יותר טובה (ביפן השריון הכבד היה מאוד נדיר ואף פעם לא הגיע לרמה המפלצתית של שריונות המערב, הלוחמים הסתמכו בעיקר על זריזות ועל להכות ראשון בשביל לשרוד).
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 15 מרץ 2018, 12:11

הסמוראי הקלאסי של 3.5 מופיע בoriental adventures, והוא גרסה של לוחם רק עם הצלת רצון טובה, יכולת להקסים את כלי הנשק שלו (רק אחד, בדרגות הנכונות, ובמחיר מלא, רק בלי נק"ן), והוא משתייך ל"שבטים" אשר קובעים לו את הכישרונות הנוספים שהוא מקבל, וחלק מהשבטים בעלי כישרונות ייחודיים להם ומקצועת יוקרה משלהם.

בכללי הגרסה של השלם ללוחמה לקחה את הסמוראי למקום רע, ובתור אחד ששיחק את 2 הגרסאות, זה מoriental adventures הרבה יותר מורגש סמוראי ומוצלח.

אישית, אני לא מרגיש שסמוראי=פאלדין אבל אחרת. אבל זו תחושה אישית
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 15 מרץ 2018, 12:53

איך בדיוק הסמוראי משתמש בתבנית של הפלאדין? אני זוכר שפעם עברתי על היכולות של הסמוראי כדי לבדוק אם הוא מאוזן וכך יכולת שיש לו מקבילה לכשרון של לוחם, ככה שהוא זהה ללוחם עם בחירת כשרונות גרועה. הפלאדין, לעומתו, לא מתקרב בכלל ללוחם - אין לו כשרונות בונוס, וכל היכולות שלו לא קשורות בכלל לאלו של הלוחם, אפילו במהדורות 4 וpf, מבחינה מכאנית וסיפורית כאחד.
בנוסף, אני לא רואה דמיון בין הסמוראי לפלאדין - שניהם משרתים אדון או ארגון? זה נתון לבחירה, וגם לוחם פשוט יכול להחליט אם הוא פועל מטעם עצמו או בשירות גורם זר.
לשניהם קוד התנהגות? נכון, אבל הקוד של הסמוראי מבוסס בעיקרו על כבוד, בעוד שהקוד של הפלאדין מבוסס בעיקרו על ערכי מוסר מחמירים, שאנחנו יכולים להסכים איתם או לא, אבל זה מוסר, לא כבוד. נקודת דמיון נוספת?
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 15 מרץ 2018, 13:24

אם תשים לב תבנית ההתקדמות שלהם דומה מאוד רק עם יכולות אחרות, אין לי זמן לשבת כרגע עם הספרים להראות אחד לאחד, אולי אני אעשה את זה מאוחר יותר.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 15 מרץ 2018, 19:18

אני חושב שמקור הטעות הוא בכך שבכמה מהדורות מציעים בספר השה"מ למי שרוצה לגוון ולבנות עולם אוריינטלי, להשתמש בפלדין כתבנית לסמוראי.

במוד"מ2 היה קיט (סוג של תוספת כללים ש"מתלבשת" על מקצוע קיים ולא קיימת כמקצוע נפרד) של סמוראי - אם אני זוכר נכון כל מה שהיה לו זה התמחות (שזה בתכלס 1+ להתקפה ו2+ לנזק) בקטאנה ווקיזאשי וכוח קי שנתן לו כוח 18/00 (מקביל בערך לכוח 20-22 של מו"ד 3 ואילך, מין חוק טיפשי של מוד"מ 2 לתת ללוחמים יותר בונוס להתקפה ולנזק בלי שיהיה להם כוח של יותר מ18) לזמן קצר.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 15 מרץ 2018, 22:59

ז''א שבעצם הפלדין קיים כמקצוע בסיס רק ממהדורה 3?
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 15 מרץ 2018, 23:42

הוא קיים ב3 3.5 (ופ"ט) 4 וכנראה גם ב5.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 16 מרץ 2018, 08:22

במהדורה 3-3.5 היו למעשה שלוש גרסאות רשמיות שונות של סמוראי (ואני לא סופר עדיין מקצועות יוקרה כמו הקנסאי).
במדריך לשליט המבוך זה היה "סקין" של פלאדין, במדריך השלם ללוחמה זה היה מקצוע עם שריון כבד, לחימה בשתי חרבות ומיומנות איום רצינית, ובספר אגדת חמשת הטבעות זה היה לוחם שאיבד חלק מהכשרונות הנוספים שלו אבל זכה בנשק ירושה משפחתית שהולך ופותח יכולות קסומות ככל שהסמוראי מתקדם בדרגות.

לגבי "לוחם-כוהן", הקטע המצחיק הוא שמקצוע הכוהן עצמו הוא לוחם כוהן. כמעט בכל מהדורה הוא שולט בשריונות כבדים וחלק ניכר מתחומי השליטה מקנים גם שליטה בכלי נשק קרביים. כאשר אנחנו חושבים על משרתים בקודש עולה בעיני רוחנו תמונה של זקן עם גלימה, מטה וסמל מקודש שתלוי על שרשרת מצווארו. מקצוע הכוהן דומה יותר בפועל לבחור שרירי בשריון כבד ועם אלת ברזל גדולה, שסמל הקודש שלו חרוט לו על הכתפיים.
אם יש מקצוע שחסר במשחק, זה בעצם "אשף עם לחשי קודש".
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 16 מרץ 2018, 09:09

אני מסכים לחלוטין עם מה שאמרת לגבי הכהן הלוחם.
בpf אפילו הקצינו את זה יותר ויצרו מקצוע warpriest - כוהן מלחמה, שהוא אחד מעשרת המקצועות ההיברידים, ומשלב בין כוהן ללוחם. כמו כן יש להם ארכיטיפים לכונים לוחמניים יותר ופחות.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה