• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 [מו"ד 4] תתי גזע של גמדים

גמדי הכבשן - גמדי הכבשנים, הקרויים אזר, שועבדו אצל הענקים כפועלים בכבשנים האדירים. לכן, הם קיבלו יכולות שונות מעט מאלה של גמד רגיל.
מתאמי תכונות: 2+ כוח, 2+ חוסן. מתאמי תכונה אלו מחליפים את מתאמי התכונה הרגילים לגמד.
עמידות לאש - גמדי הכבשן מקבלים התנגדות לאש השווה ל5+ מחצית הדרגה. מאפיין זה מחליף את מאפיין המקצוע קיבת ברזל.
גוף לוהט - כאשר אתה פוגע בהתקפת קפא"פ, אתה יכול להפוך את חצי מהנזק לנזק אש. מאפיין זה מחליף את השליטה הגמדית בנשק.
פרץ בוער - כאשר אתה מנצל את המשב המרענן שלך, אתה מבצע התקפה: קרוב פרץ 1, מטרה: כל אויב בפרץ. כוח או חוסן 2+ נגד תגובה (ברמה 11 התוסף עולה ל4+, ברמה 21 ל6+). 1ק6+מתאם כוח או חוסן נזק אש (2ק6+ מתאם כוח או חוסן בדרגה 11, 3ק6+ מתאם כוח או חוסן בדרגה 21). מאפיין זה מחליף את עמידות גמדית.
עקשן - 1+ להגנת הרצון.

גמדי הגבעות - גמדי הגבעות הם שבט שהתפצל מגמדי ההרים המקוריים לפני עידנים, והם אינם חיים עוד במצודות הגמדים שבהרים, אלא בכפרים ובערים מעל פני האדמה. מחוץ למנהרות הצרות והנמוכות, הם גבהו ואיבדו מיציבותם, אך האויבים הרבים שמעל פני השטח הקשיחו אותם.
גובה ממוצע 142-157 ס"מ
מהירות 6
הסתערות מהירה - אתה מקבל תוסף 2+ למהירות בעת הסתערות. מאפיין זה מחליף את תנועה תחת מעמסה.
נחישות גמדי הגבעות - אתה מקבל 5+ חצי דרגתך נק"פ נוספות. מאפיין זה מחליף את יציב במקומו.

הל לורד - לכן יש לו את המאפיין עקשן.
ליאורגונן - זה חיקוי לנשימת הדרקון של דם דרקון. ישנם גזעים אחרים רבים עם התקפה נוספת (אלף - דיוק אלפי, גמד - עמידות גמדית, חצי אורק - Furious Assault וכו')

נשימת הדרקון זה יכולת התקלות, מה שאתה רושם אומר שכל התקפה של הגמד הזה עושה חצי מהנזק כנזק אש, זה נותן מילת מפתח אש לכל התקפה שלו, מה שאומר שכל כישרון/יכולת/רגישות/כוח שמשפיע על נזק אש, משפיע על כל התקפה שלו.

שים לב שלגמד גם יש כוח גזע, "עמידות גמדית" הוא כוח גזע לכל דבר אחרי התיקנוים, והוא גם הסיבה שאין לגמד בדרך כלל כל כוח גזע אחר. אתה כן ביטלת את עמידות גמדית בשביל זה, אבל זה קצת שווה ערך ללבטל את דיוק אלפי בשביל יכולת שעושה עוד 50 נזק בסיבוב (אני מקצין, אני יודע). בקיצור, אין שום יכולת שהיא לא קסומה שמעניקה לך נזק אנרגייה נוסף לכל התקפה שאתה עושה, זה שבור וזה מסוכן, ת'מה כמו hellfire prince (אם אני זוכר את השם נכון) וכמה כישרונות שיש מסביב- והדמות עושה נזק מטורף רק בגלל היכולת הזו.

בכללי, יכולות גזע שהם לפי רצון בדרך כלל מעוד מינוריות/לא באמת אפשריות מעבר לפעם בהתקלות במקרה הטוב

האמת שגארל יצר פעם את גזע האזר, אבל אם התאמה לעולם שלו, הוא די שונה ממה שכאן, כי הוא בהתאמה לעולם שלו, אבל כנראה אפשר לעשות עם זה משהו...
https://www.pundak.co.il/forums/threads/30584
(וכן, אני יודע שאני לא הייתי אז בפונדק, אני מודה, אני משוטט בין עצים ישנים מדי פעם).

חזרה