מפגש הפונדקאים באייקון מתקרב, וגם גלגול גורלי!
בקרוב הוא מגיע - מפגש פונדקאים באייקון, השנה יהיה לנו אזור משלנו לשחק, לדבר, ולצחוק. יש להירשם (בחינם) באתר: http://program.iconfestival.org.il/icon ... 7%95%D7%9F אז אם אתם רוצים להגיע, הירשמו עכשיו!
בנוסף, באייקון יהיה גם פאנל של גלגול גורלי, בו פלאפי, אני ויתר חברי הקאסט נופיע ונדבר על התוכנית. נשמח לראות אתכם ולשמוע את השאלות שלכם: https://bit.ly/2MgiFZp

השקר הכי גדול של D&D

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי פלאפי » 28 ינואר 2018, 23:51

אוקי בעקבות אתגר דרקונים ונתונים 18, התחלתי להתעניין באולי לכתוב מפלצת לאתגר. על כן חקרתי קצת על swarms במהדורה 3.5 כדי לראות איזה דברים מעניינים אפשר לעשות איתם. ואז נתקלתי בשקר הכי גדול של המהדורה הזאת - יצורים בגודל fine.

הגודל הזה מופיע בכל טבלאות הגדלים, יש לו מתאמים משלו להיאבקות ולהסתתרות, ומצויין מפורשות שכריש אימים יכול לבלוע 512 יצורים מהגודל הזה (אבל רק 128 יצורים מגודל diminutive).
אז בשלב הזה שאלתי את עצמי - רגע, אז איזה יצורים יש בעצם בגודל הזה שבשבילו מוקדשים כל החוקים והטבלאות הללו? כמובן שהמקום הראשון להסתכל הוא בתיאורי הנחילים. ולא. בספר המפלצות הבסיסי כל הנחילים מורכבים מיצורים מגודל diminutive ומעלה.
פה חשדתי. אז עשיתי חיפוש בכל הספר. הגודל הזה מופיע גם בטמפלייטים כגון זומבים ושלדים (זומבי של יצור בגודל fine עושה 1 נקודת נזק בהתקפת חבטה. במקרה וחשקה נפשכם בלהנפיש יתוש כזומבי או משהו), אז חייב להיות איזה יצור שיכול להפוך לזה. חיות? לא. רמשים הרי? גם לא. כל הנתונים של רמשים (vermins) שמופיעים בספר הם של יצורים מגודל tiny ומעלה. מה לעזאזל הולך פה.
אז הפכתי את כל הספר ובעצם לא מצאתי אף יצור אחד בספרי הבסיס שיש לו את הגודל fine. אפילו לא חרקים. בהגדרות של גדלים בפרק 7, מצוין שיצורים בגודל fine הם עם מימדים של פחות מ-6 אינץ', שזה 15 סנטימטר. אז אפילו locust swarm, נחיל ארבה (שזה בעצם חגבים) מורכב רק מחגבים בגודל של יותר מ-15 סנטימטר...? קודם כל זה נשמע מחריד למדי. דבר שני, נראה לי שמישהו פה מנסה לעבוד עלינו.

אז התחלתי לחפש בספרים נוספים. עברתי על כל חמשת ה-monster manuals ובכולם מצאתי רק שני יצורים רשמיים בשיטה בגודל fine שיש להם נתונים. הראשון הוא בכלל לא יצור בפני עצמו, אלא חלק מיכולת של יצור מMM2 (שזה בכלל מהדורה 3 ולא 3.5) בשם SPAWN OF KYUSS, שיכול לייצר תולעים קטנות שחודרות ליצורים ואוכלות להם את המוח. לתולעת הזאת יש אשכרה נתונים (דרג"ש 10 ו-1 נק"פ), והיא מוגדרת כגודל fine.
היצור השני שמצאתי נשמע כמו משהו שהייתי כבר אמור למצוא בMM1 אבל מצאתי רק בMM3 (שהוא כן 3.5) - סוג נחיל בשם CINDER SWARM. שזה בעצם נחיל של חלקיקי אפר מהסוג שנותר אחרי מדורה. שזה נשמע קצת מטופש, כבר היו יכולים להגדיר את זה כיצור אחד שעשוי מאפר או משהו, אבל וואטאבר. בכל מקרה, זה בעצם היצור הרשמי היחיד בכל חמשת מגדירי המפלצות של השיטה שהוא בגודל fine ובעל נתונים. והוא בכלל elemental וגם swarm אז הרבה מהחוקים שנכתבו במגדיר מפלצות הראשון (זוכרים את היתוש הזומבי?) אפילו לא תקפים לגביו.
לא טרחתי לבדוק בכל ספרי ההרחבה של השיטה שעלולים להכיל מפלצות בגודל fine, כי בשלב הזה זה כבר די ברור שיצורים בגודל הזה הם נדירים עד בלתי קיימים בשיטה, והסבירות שתתקל באחד כזה שואף לאפס מוחלט.

אז מה קורה כאן בעצם? בכל ספרי החוקים יש מאפיין מסויים של יצורים (במקרה הזה גודל ספציפי), שבשבילו ישבו טרחו וניסחו כללים וחוקים מוגדרים, אבל אף אחד לא טרח לייצר יצורים בגודל הזה שלהם החוקים האלה יהיו תקפים. טכנית, אפילו אם הייתי משחק קוסם עם Shapechange, שמאפשר לך להפוך ליצור מגודל fine, לא היה קיים יצור כזה בשיטה עם נתונים שאליו אוכל להפוך.
וזהו, זה סוף הסיפור. אני לא מבין מה קרה כאן והאינטרנט לא מספק תשובות, ככל שחיפשתי. עלה במוחי עכשיו רעיון שאולי דו"נ הבא יהיה מוקדש כולו לחקור את עולם היצורים שגודלים fine - מפלצות מקרוסקופיות, חפצי קסם מניאטורים, ערים שלמות שגודלן כשל קרקס פשפשים. זה יכול אולי לתקן את העוול ארוך השנים שנחשף כאן.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
יצירת קשר:

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי rui » 29 ינואר 2018, 00:02

נתת כאן עבודת מחקר ראוייה לשמה :)
בהחלט מעניין. האתגר הבא יוקדש ליצורים זעירים.
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 ינואר 2018, 00:05

הלכתי מייד לחפש בmonster finder
D&D Monster Finder :: Results

7 מפלצות בלבד בגודל הזה, אני חושב שעלית פה על משהו גדול, ומטריד.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
פלאפי

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי פלאפי » 29 ינואר 2018, 00:33

אני רואה שפספסתי כמה בMM3, כנראה בגלל שהחיפוש בpdf לא הכי מוצלח. אבל עדיין, זה אומר שכשנכתבו ספרי הבסיס וניתנו חוקים ליצורים זעירים, לא נכתבו יצורים שלהם החוקים האלה רלוונטיים. וגם כל היצורים שם זה נחילים, שאומר שעדיין אין משמעות להרבה מהחוקים שקיימים ליצורים מהגודל הזה, כמו מתאמים להיאבקות או הסתתרות. היצור הזעיר היחיד שקיים בפני עצמו עם נתונים הוא העכביש השעיר הזה מ-monsters of fearun.

אתר נחמד, אם כי נראה שהאינדס שלו לא שלם. נגיד אם מחפשים יצורים בגודל קולוסאל, הוא לא מציין דרקונים בכלל.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
Adran

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי Adran » 29 ינואר 2018, 13:32

לא שיחקתי 3.5, אבל ככל שאני שומע עליה יותר היא נשמעת פחות טובה. הגודל קיים גם בפאת׳פיינדר?
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
tkhag1

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי tkhag1 » 29 ינואר 2018, 13:42

3.5 היא אחלה גרסה, מה שמעת שגורם לך לחשוב שהיא לא?.
וכנראה שכן, פאת׳פיינדר זה האח הכמעט תאום של 3.5.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
Adran

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי Adran » 29 ינואר 2018, 13:44

העץ הזה זו דוגמה טובה. אני בטוח שלתקופתה היא הייתה מצוינת, פשוט יוצא שאני נחשף אליה כשיש הרבה יותר תחרות בשוק השיטות.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
tkhag1

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי tkhag1 » 29 ינואר 2018, 13:56

תחרות בשוק? קשה עד בלתי אפשרי להשיג את הספרים, לי לקח שנתיים להרכיב את האוסף שלי (שכולל את ספרי הבסיס ושני ספרי הרחבה).
למעשה אני מאמין שגרסה 4 לא הייתה שורדת אם הספרים של 3.5 היו זמינים והחוגים היו גם ל3.5. ואם אני לא טועה רוב השחקנים של 4 הם שחקנים חדשים שנחשפו לגרסה מהחוג.
אם החוגים היו מציעים גם את פאת'פיינדר או את 3.5 והספרים היו זמינים בחנויות קהל השחקנים של 4 היה קטן בחצי.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
פלאפי

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי פלאפי » 29 ינואר 2018, 14:04

Adran כתב:לא שיחקתי 3.5, אבל ככל שאני שומע עליה יותר היא נשמעת פחות טובה. הגודל קיים גם בפאת׳פיינדר?
בפאת'פיינדר זה בדיוק אותם חוקים, אז כן.
להניח ששיטה לא טובה מתלונות אנקדוטיות בלי לשחק בה עליה זה כמו להניח ששר הטבעות זה חרא סרט בלי לראות אותו כי מישהו התלונן שהשיער של לגולאס לא בצבע הנכון.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 ינואר 2018, 14:11

האם הגדול הזה הופיע במהדרות קודמות יותר? יכול להיות שזה מקרה של המשכיות החוק בצורה לא פרקטית לתוך שיטה חדשה.

מצד שני, יכול להיות שהייתה איזו תוכנית לשחרר מפלצות כאלה, אבל לא יצא לפועל.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
Adran

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי Adran » 29 ינואר 2018, 14:15

אבל להעדיף גרסה חדשה לשרה"ט זה לא חטא.
פחות טובה ממה שיוצא לי לראות היום, לא גרועה. אין צורך להיפגע בשם ספר.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
יצירת קשר:

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי the Nerubian » 29 ינואר 2018, 15:15

מו"ד 3 היא אולי הריאליסטית מכל המהדורות. זו למשל הסיבה שצריך כל כך הרבה כשרונות כדי להילחם עם פגיון ביד החלשה.
כאשר כתבו את הגדלים, רצו להבחין בין גודל של צפרדע וגודל של זבוב, "למקרה הצורך". בדיוק כמו עם החוק המיותר על רוח בעוצמת הוריקן, או מה המרחק שלך בקילומטרים מהעיר סיגיל.

אגב, יש חפצים בגודל fine וזה מה שקובע את דירוג השריון שלהם.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
פלאפי

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי פלאפי » 29 ינואר 2018, 15:30

ככל הזכור לי כדי להילחם עם פגיון ביד החלשה צריך ב3.5 כשרון אחד, לחימה בשני כלי נשק. במהדורה 3 אכן היה שני כשרונות - גם זריזות בשתי ידיים, וגם לחימה בשני נשק. טוב שהורידו את זה. [נטפוק טכני זה שצריך בעצם גם שליטה בפגיון, אבל לכל המקצועות יש שליטה אוטומטית בפגיון, אז אף אחד לא צריך לקחת לזה כשרון אף פעם]

למה החוק לגבי הוריקנים מיותר? האמת שזה חוק די שימושי, בגלל הלחש control weather שזמין לכל (!) המקצועות מטילי הלחשים המלאים (יענו לא כולל טרובדור) ונותן לך לייצר הוריקנים בחורף.

לגבי חפצים בגודל fine, זה עדיין לא מצדיק חוקים שמציינים מחסר להיאבקות או מה עוצמת המכה של שלד בגודל של ציפורן (טכנית נראה לי אפשר להנפיש ציפורן שבורה כשלד. just saying).

אדראן - אף אחד לא נפגע, פשוט ציינתי שהסקת המסקנות שלך פגומה משהו. אם אתה לא רוצה לשחק במהדורה הזאת זה אך ורק הפסד שלך.
Hell lord

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי Hell lord » 29 ינואר 2018, 16:10

לגבי הספרים - מה שנאמר לגבי חוגים, יש לי כמה חברים שנמצאים בחוגים (אני עצמי לא נלהב מהרעיון שאיזה מוזר יבוא וינחה לי את מה שאני כבר יודע... ולפעמים אפילו יותר טוב ממנו. לפרוטוקול: ניסיתי חוגים שונים, זה לא שהלכתי פעם אחת לחוג אחד), והם משחקים כולם בשיטות שונות של חופשיטה, לא באמת בשיטה...
גרסא 4 עומדת בפני עצמה, ולטעמי היא טובה בהרבה מכל השאר, אבל זה כבר על טעם ועל ריח...
מה שנאמר לגבי מחסור בשוק לספרי 3.5 - יש לבתי דפוס נטייה מוזרה, כשיוצאת גרסה חדשה של משהו, אז משום מה נוטים להפסיק לייצר את הגרסא הקודמת, זו הסיבה שגם קשה למצוא טלפונים ישנים, כרטיסי מסך עתיקים למחשב וכדומה... ומאחר ויש עוד אנשים שמשחקים ב3.5 אז יש מחסור בספרים, אבל באותה הצורה יש גם מחסור בספרים למהדורה 4...

לנושא העץ: מעניין, אף פעם לא חשבתי על זה שאולי יש גדלים קטנים יותר מtiny.
נאמר פה איפהשהו שיצור אחד בגודל fine עושה 1 נזק, ושswarm מורכב ממאות יצורים בגודל fine.
משתמע מזה שאי אפשר ממש לתת לדמויות בדרגה 1 להלחם נגד swarms, אבל... יש swarms עם דירוג אתגר נמוך.
הסבר בבקשה?
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

השקר הכי גדול של D&D

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 ינואר 2018, 16:18

האמת שאני חושב שזה איזה הוראה מwizards שאסור להוציא לדפוס ספרים של מהדורות ישנות אחרי שמהדורה חדשה יוצאת, או איזה משהו שסיפרו לי בפריק מתישהו... לא זוכר את זה לעומק.

הל- יש נחיל עם דירוג אתגר נמוך, הם איום והם גורם לא קל, אבל אפשר להילחם בהם, זה לא שהו בעל מליון נק"פ אם אני זוכר נכון, הריון של הנק"פ של הנחיל הוא לא שכל הנחיל מת, אלא שרוב הפרטים בו נהרגו, והוא מתפרק.

כעבודה משעשעת, באחד הספרים יש נחיל של בני אדם (אספסוף) ומודבר באחד הדברים הכי מסוכנים שנתקלתי בו בשיטה.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה