• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 מבוך לדרגה 1 [מוד 4]

תקשיב, כי קצת נמאס לי לכתוב את זה בכל עץ שאתה פותח או כל תגובה שאתה כותב.
אני יודע שבפורום אנחנו אמורים לתמוך בחדשים ולענות על כל שאלה, ושהתגובה הזאת יוצאת תוקפנית ולא נעימה, אז אני מתנצל מראש.
אז הנה טיפ קטן: אולי... רק אולי... תטרח לקרוא את הספרי בסיס?!? כל שאלה ששאלת בפורום עד עכשיו הייתה נענית מדפדוף של שתי שניות בספרי הבסיס

עריכה: שוב, אני יודע שזה יצא ממש לא נעים ותוקפני, ואני מתנצל, אבל ברצינות, תיקח רגע לקרוא את ספרי הבסיס.
את הטבלאות של נק"ן למפלצות אני קראתי והבנתי בפעם הראשונה כשקראתי את הספר לשה"ם ביפנית, ואני לא דובר יפנית בכלל, אז אני משער שהשפה היא לא בדיוק המחסום הכי גדול שקיים

אני לא שואל ממקום של ידע מספר, אני שואל ממקום של נסיון, כי עשיתי פעם מבוך ולשחקנים זה הרגיש ארוך מדיי ולפעמים קל מדיי אז אני רוצה לדעת איך זה ממקום של נסיון

Hell lord אמר/ה:
[post]693268[/post] אני יודע שזה יצא ממש לא נעים ותוקפני, ואני מתנצל
הכל בסדר

אני חושב שהשאלה צריכה לנובע יותר לכיוון של פלאף, מכיוון שבשאלות שבהם יש שיטה חושבים שאתה מתכוון לקראנץ (למכאניקה עצמה) ואז באמת חלק מהשאלות לא חכמות, אבל אם השאלה היא פלאף אז היא הגיונית.

אין לזה תשובה בודדת. יכול להיות מבוך עם שלושה חדרים שהוא חלק מהרפתקה ארוכה יותר שמשלב גם מרדף ביערות, חקירה בעיר ומגדל של אשף ויכול להיות מבוך של 20 קומות, קומה לכל דרגה.
אם אתה רוצה דוגמא, תוריד את ההרפתקאות של צוות הסערה בפורטל. אלו הן הרפתקאות קצרות אבל לדעתי טובות כתבנית למבוך קצר.

ItayElf אמר/ה:
איך מבוך לדמויות בדרגה אחד אמור להראות בד"כ?
בדרך כלל מבוכים לדמויות בדרגה אחד נראים כמו כרית פוך רכה עטופה בצמר גפן מתוק ופצפצים, שעליה הדמויות עדיין מצליחות איכשהו לשפד, לפצוע ולשרוף את עצמן בדרכים יצירתיות ביותר.

ItayElf אמר/ה:
[post]693284[/post] אני שואל איך בד"כ אתם יוצרים מבוך
קודם כל תחשוב על סיפור מעניין למה המבוך שם ולמה הדמויות שם, ומשם תגזור את כל ההתקלויות. ואז כל מה שנותר זה להסתכל בספר ולהתאים כמה מספרים (דירוג אתגר לדרגה, אוצר לדירוג התקלות וכדומה). זה הדרך לגרום לשחקנים להנות.

ItayElf אמר/ה:
[post]693318[/post] (לא שאני אעשה את זה אבל) מבוך שבנוי רק ממלכודות ובסופו יש אוצר יכול להיות מבוך טוב?
כל מבוך לא משנה איזה יכול להיות מבוך טוב או מבוך רע זה תלוי בהרבה דברים, כמו ההנחיה שלך, הסיפור, השחקנים ועוד.

חזרה