• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 הפאלדין שלי ממש חזק ואני לא יודע למה 5e

הבחור החדש

פונדקאי מהשורה
שלום, יש לי שחקן בקבוצה שהוא פאלדין רמה 3 והוא ממש חזק ואני לא יודע אם אני טועה פה אז אני בה אליכם לעזרה. בעיה אצלו היא שהAC שלו הוא 18 והמכה שלו עם החרב היא 1d8+6 ואני לא בטוח אם אני גרמתי לזה או אם זה אמור להיות ככה.
יש לו עוצמה של 16 אז זה +3, יש לו דרך לחימה שמוסיפה לו +2 לגלגולי נזק אם הוא מחזיק נשק רק ביד אחת ויש לו חרב של +1 אז סך הכל יש לו +6 לחרב.
יש לו שריון שרשראות שזה 16 ומגן שזה +2 אז 18.
אני רק רוצה לדעת אם זה אמור להיות ככה או שטעיתי ברמה מוגזמת

בכללי נשמע הגינוי. במבט על החוקים של סגנון Dueling לא רואה סטירה, אבל אני חושב שהמשורר התכוון בDueling שיש לך נשק רק ביד אחת והיד השנייה פנוייה (וזה היקש משיטות קודמות יותר, והמקצוע dulist) אז, ורק אז יש לך +2 . אם אתה מרגיש שיש לו יותר מידי נזק... תגיד לו שככה זה פועל, ומגן=נשק מבחינתך.
אבל בכללי נשמע לי הגיוני.

עריכה- חוזר בי (אחרי בדיקה מחודשת). תקין. הרעיון של הסגנון נועד לעבוד גם בsowrd and bboard

בסך הכל נשמע בסדר לגמרי. דרג"ש 18 זה אמנם גבוה, אבל זה לא חריג.
בקשר לנזק, הדבר החריג היחידי הוא נשק קסום בדרגה 3, שבמה' 5 זה מוקדם מדי לטעמי.

מדוע זה מפריע לך ? כי שחקנים אחרים מתלוננים או כי הקרבות קלים מדי לחבורה?

לי זה לא מפריע כל כך, הוא שחקן חדש והוא מתלהב מהעניין ושמח מזה ושאר השחקנים לא כל כך אכפת להם שהוא ממש חזק, אני פשוט רציתי לבדוק את העניין כדי לראות שאני לא עושה טעות וגורם לו להיות חזק בטירוף לא בכוונה. הנשק הקסום הוא קיבל ב starter set בתיבה שהשחקנים מצאו. כל עוד לא טעיתי והוא חזק כי ככה זה המקצוע שלו הכל סבבה מבחינתי, תודה.

הוא לא חזק בצורה חריגה - הרי אם הגלגול של הכוח היה טיפה גבוה יותר, היה לו את ה1+ הנוסף שיש לו מהחרב גם בלעדיה.

מצד שני, במו"ד5 אין הרבה קפיצות עוצמה ומירוץ חימוש, ככה שהוא יכול להישאר עם החרב הזו לעוד הרבה דרגות בהמשך הקריירה שלו ולדעתי זה גם יותר יפה ככה מבחינת הסיפור - כמו שבספרי פנטזיה והרפתקאות יש לגיבור את החרב המגניבה שהוא מצא בתחילת דרכו והיא כבר חלק ממראה הדמות שלו.

חזרה