• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים דרקונים ונתונים 18 - כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם

rui

The Storyteller Archmage
צוות השגחה
בצבא של ויני
האתגר הקודם: דרקונים ונתונים - דרקונים ונתונים 17 - מפלצת הקשורה באסון טבע
האתגר הבא: דרקונים ונתונים - דרקונים ונתונים 19 - מפלצות מיקרוסקופיות

האתגר נגמר. ההגשות שהיו לאתגר זה:
דרקונים ונתונים - [דו"נ 18] [מו"ד5] ציידי אנובין, המפקד האלמוני
דרקונים ונתונים - [דו"נ 17, 18] [מה' 4] שמנטפים, אביעד
דרקונים ונתונים - [דו"נ 18] [PF] הגמדים, dragonitzan

הנושא הפעם הוא כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם. מדובר במפלצת שחלשה לבד, אבל מצליחה להיות חזקה כשיש רבים ממנה - בין אם כי הן מסוגלות להציף את היריב, או שיש ביניהן יכולות מיוחדות שמתגלות כשיש מספר כאלו ביחד.

ניתן לכתוב על אל-מתים מיוחדים אשר גדלים בחוזקם כשעוד ועוד מהם טועמים מדמה של המטרה. אפשר לספר על יצירי כשפים שמסוגלים לתעל קסמים וכישופים האחד דרך השני, משתמשים בכוח המאגי המשולב בכדי להביס את העומד בפניהם. תוכלו אפילו לבנות סוג רובוטים שמסוגל לתקן את עצמו ואחרים מסוגו ויוצא להתקפות התשה אשר בסופן הוא מנצח את יריבו.

חוץ מזה, אין חוקים: אתם יכולים לכתוב כמה שאתם רוצים, באיזה מבנה שאתם רוצים (ההשקעה והעניין חשובים מהאורך). עם זאת אלה בכל זאת אתגרים מכאניים, אז כדאי להשתדל שהדבר שיצרתם יהיה מאוזן כמה שיותר, ובעיקר מעניין גם מעבר לסיפור הרקע שלו - גבו את העניין שלו בנתונים משחקיים שיגרמו לשחקנים לרייר עליו! בנוסף, אל תהססו לדחוק את הנושא הצידה: הוא לא דרישה, אלא כאן כדי להצית את הדמיון שלכם.

בהצלחה לכולם! :)
האתגר הבא יצא בעוד שני שבועות, בלילה שבין ה-29.01.18 ובין ה30.01.17.

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
אביעד אמר/ה:
אוקי ועכשיו תרחיב..?

אחלה רעיון. מזכיר מפלצות מהסוג הזה שכבר קיימות במשחק, כמו shocker lizard, שכל אחת בפני עצמה יכולה לחשמל קצת, אבל בקבוצה הן יכולות לרכז את החשמל שלהן למתקפה קטלנית למדי.
יש גם סוג אחר של מפלצות שמקבלות יכולות מיוחדות לא כשהן הרבה מאוד, אלא כשהן בקבוצה קטנה, בדרך כלל עם מספר חברים מוגדר. למשל hags, שכאשר מתאספות בשלשות (אחת מכל סוג) מקבלות גישה ליכולות דמויות לחש חזקות למדי, שלא זמינות להן כשהן נלחמות לבד.
וכמובן שיש את הנחילים הכוללים מאות ואלפי יצורים קטנים, שזה לקחת את הקונספט הזה הכי רחוק שאפשר. עטלף אחד לא ממש מפחיד, אבל כשנחיל עטלפים תוקף אותך, זה יכול להתיש גם חבורות חזקות מאוד.

בכל מקרה, זה בהחלט רעיון טוב ולא מנוצל מספיק שאפשר להרחיב אותו למלא כיוונים.

דבר נוסף שמעניין אותי הוא איך טיפוס כמוך, שמשתמש במה' 4 בעיקר, חושב על התאמת האתגר אליה? זו המהדורה המאוזנת ביותר שאני מכיר וגם שמה דגש על קרב קבוצתי מבוסס תפקידים, כך שאין הרבה מה להוסיף מבחינה קראנצ'ית. (אבל כמו שפלאפי אמר, ניתן להוסיף המון מבחינה פלאפית.)

אביעד אמר/ה:
דבר נוסף שמעניין אותי הוא איך טיפוס כמוך, שמשתמש במה' 4 בעיקר, חושב על התאמת האתגר אליה? זו המהדורה המאוזנת ביותר שאני מכיר וגם שמה דגש על קרב קבוצתי מבוסס תפקידים, כך שאין הרבה מה להוסיף מבחינה קראנצ'ית. (אבל כמו שפלאפי אמר, ניתן להוסיף המון מבחינה פלאפית.)
השאלה היא כיצד האתגר עובד בשביל מו"ד 4? כי אם כן, לא רק שהמהדורה עובדת עם זה בקלות, יש אפילו כבר תקדימים בספרים של השיטה (בעיקר אצל חפ"שים, אבל לא רק).

חזרה