• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קבוצה חדשה

dark one

פונדקאי מהשורה
שאלה: אני מצטרפת השבוע לקבוצה חדשה , וקצת קשה לבחור דמות . השאלה האם ללכת על דמות מאותו סיגנון שאני משחקת ואז פחות לשבור את הראש , או ללכת על סיגנון דמות אחר לגמרי שלא ברור לי אם אני יואהב אותו .

זה מאוד תלוי בקבוצה, לדעתי. בעיקר אם זאת קבוצה חדשה.

אישית אני תמיד בעד לפתוח את הסגנון שלך, לשחק הכול מהכול, לנסות ולמתוח את הגבולות שלך בכול פעם. אבל, אם זוהי קבוצה חדשה, ואת לא מכירה את השחקנים ולא יודעת את הסגנון שלהם, אולי הפעם עדיף ללכת על משהו שאת רגילה לשחק ולהשאיר את מתיחת הגבולות וההתנסות החדשה בתור ההתנסות עם הקבוצה עצמה.

כאופציית ביניים, את יכולה לשאול את המנחה אם תהיה לך אפשרות להחליף דמות אם לא תהיי מרוצה מהדמות הנוכחית בהמשך הקמפיין, ולהתחיל עם הדמות שאת רגילה איתה. ואם את מגלה שהקבוצה זורמת, המשחק רץ טוב ואין באמת שום "קשיים" להתמודד איתם בקבוצה החדשה, תבקשי להחליף דמות בשביל לנצל את המשחק להתנסות בדבר החדש.

בכללי, תשחקי דמות שאת נהנית לשחק. זה מה שחשוב לדעתי.
כמו שעוג אמר, אם זו קבוצה חדשה ואת לא מכירה את הדינמיקה בין השחקנים, אולי כדאי לך לשחק משהו באזור הנוחות שלך קודם, ובהרפתקאות הבאות להתנסות, אחרי שאת מכירה כבר את הנפשות מסביב לשולחן.

בסוף, איכשהו אנחנו מוצאים משהו שמתאים לנו כמו כפפה ליד ואנחנו נהנים ממנו.
זה יכול להיות מישהו שפשוט אוהב לשחק דמות של גנב, מישהו אחר שמעדיף להנחות משחקים רק בעולם של רומח הדרקון כי הוא מכיר אותו טוב, או מישהו שלא משנה איך המשחק יתחיל בסוף זה יגיע להרפתקאות של פיראטים. השאלה היא כמובן איך לעשות את זה כל פעם מעניין מחדש ומזווית רעננה.

אם זה מה שעובד לך ולא בא לך לשנות רק כדי להרגיש ששינית, לכי עם זה.
סיבה טובה לנסות שינוי היא אם שאר הקבוצה וההרפתקה פחות מתאימים לדמות שיש לך בראש. אם את תמיד אוהבת לשחק נינג'ה והמשחק הוא תככים ומזימות בונציה של המאה ה-15, אז זה פחות יתאים ואפילו סתם יפריע ולא את ולא השאר תהנו.

כאן חשוב לעשות תיאום ציפיות עם המנחה ולראות מה מתאים גם לו. אני למשל תמיד מסנן אנשים שאומרים לי "אני אוהב לשחק דמויות קשוחות ואכזריות שאכפת להן רק מעצמן והן משתמשות באחרים ככלי משחק" - לא רואה סיבה לבזבז את הזמן שלי על מישהו שבהגדרה ההנאה שלו באה על חשבון אחרים.

עוד רעיון, הוא ללכת על הקונספט שאת מכירה אבל עם טוויסט. לא חייבים ללכת על קונספט מנוגד לחלוטין.
מהניסיון שלי, זה גם מאוד תלוי בסגנון המשחק עצמו ועד כמה השחקנים האחרים משקיעים במשחק דמות. כלומר אם מדובר במשחק קליל בו לא מפתחים לעומק את הדמות, אז כנראה שהדמות הטיפוסית תעבוד היטב. אם מדובר במשחק בו יש דגש רב על הדמות עצמה ועל האופי שלה, יותר קל להשקיע ולהריץ דמות "שונה".
בהצלחה בכל מקרה :)

אני כרגע משחק את הדמות השניה שלי שעומדת להיבנות מחדש, כבר מההתחלה אהבתי את הדרך שמכשפים עובדים ובגלל שה"קבוצה" שלי כללה רק אותי ואת השה"ם יכולתי להיות מה שאני אוהב בלי שזה יפגע באיזון הקבוצתי, הדמות השניה שלי היא דרואיד-מכשף-כושף-מיסטי שכבר מהתחלה ממש לא נהנתי מימנה ולקחתי אותה בגלל שהשה"ם שלי שכנע אותי לקחת בגלל שזה מתאים לסיפור (היא הבן של המכשף ששיחקתי במערכה הקודמת ודרואידית) אחשב אני בונה אותה מחדש כדרואיד חובב רעלים ועקרבים.

העצה שלי בכללי זה תראה מה הקבוצה שלך צריך ותנסה לראות אם האופציות החדשות נראות מעניינות, אם כן תבחר באחת מהם ואם לא תנסה משהוא אחר שנראה מעניין, ואם אתה לא אוהב את הדמות אל פשוט תיקח דמות אחרת.

חזרה