• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע או נתיב מופת?

Elf-On-A-Shelf

פונדקאי חדש
חשבתי על ליצור משהו חדש ואני לא בטוח אם זה מתאים יותר לנתיב מופת או למקצוע בפני עצמו.
לעשות סוג של "מקועקעי אות קין" שמקבלים כוחות מאות קין (מי שקרא בני הנפילים, זה כמו סיימון).

מקועקעי אות קין הם כת הסוגדת ל"אלוהים" ומקעקעת על מצח של כל מאמין בה את אות קין. בגיל שמונה ימים בנוסף לברית המילה של התינוקות, זקני הכת מקעקעים את אות הקין על מצחם של התינוקות. בני הכת מאמינים כי אות זה נותן להם כוחות מיוחדים, אולם רק לכמה מכם הוא באמת נותן את הכוחות הללו. רוב המקועקעים נלחמים עם כלי נשק דו ידניים, משתמשים בכוחות האל כדי לחזק את התקפותיהם ולהעניש את כל הכופרים והגויים אשר נלחמים בשבת.
בני אדם הם הגזע היחיד שיכול להיות מקועקע אות קין, והם עושים זאת הכי טוב שאפשר. חצאי אלפים או חצאים אורקים יכולים להיות גם מקועקעי אות קין, אך הדבר אינו נפוץ במיוחד.

התחלתי לכתוב את זה כמקצוע ואז הבנתי שזה יכול להיות גם נתיב מופת...

אני מניח שאתה מדבר על מו"ד 4.ובכן, במו"ד 4 אין הגבלת גזע על מקצועות, אז אם כבר נציב מופת.
*אבל*, אני לא חושב שנתיב מופת הכי יתאים לפלאף. מה דעתך על לבנות את זה כת'מה? זה יכול לצאת נהדר.

מה זאת אומרת לבנות את זה כתמה? כאילו רקע להרפתקה כזה?
חבל. דווקא רציתי לשחק עם דמות כזו בדי אן די.
אם אני אוריד את ההגבלת גזע זה יוכל להיות מקצוע?

נ.ב צדקת זה מהדורה 4

לא, ת'מה (Theme באנגלית) זה משהו כמו נתיב מופת לתקופת הגבורה. המכאניקה הופיעה לראשונה בספר Dark Sun campaign setting, ואחר כך שונתה והופיעה שוב בספר המערכה של נברווינטר ובספר heroes of the feywild כמו גם במגזין דרגון. אני ממליץ לך להציץ בה, זו כנראה המכאניקה האהובה עלי במו"ד 4.

עריכה: וכן, אם תוריד את הגבלת הגזע זה יכול להיות מקצוע, אבל זה למען האמת נשמע כמו הנוקם מסל"ש 2, אולי תוכל לתת לו שבועה חדשה במקום לבנות מקצוע שלם מאפס? יכול להיות נחמד.

אכן באנגלית.
ערכתי את התגובה הקודמת עם תשובה לשאלה הזו:

Nextorl אמר/ה:
עריכה: וכן, אם תוריד את הגבלת הגזע זה יכול להיות מקצוע, אבל זה למען האמת נשמע כמו הנוקם מסל"ש 2, אולי תוכל לתת לו שבועה חדשה במקום לבנות מקצוע שלם מאפס? יכול להיות נחמד.

חח סליחה שאני לא ממש בקיא במושגים אבל סל"ש זה ספר חוקים לשחקן? אם כן אז אני אנסה. חח זה הספר היחיד שיש לי

עריכה: אני לא רואה איפה יש לנוקם שבועות...

חזרה