• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 ספר החוקים לשחקן 3 מהדורה 4

אין להם תרגום לעברית - לכן אין להם שמות בעברית. בקשר למקצועות, הנה תיאור מהיר של המקצועות, אבל אתה צריך לקרוא אנגלית ברמה טובה כדי להשתמש בספר.
Ardent - פסיון מנהיג
Battletank - פסיון שהוא טנק. קצת יותר גמישים ביחס לטנקים אחרים.
נזיר - סער פסיוני. הם גם לא משתמשים בנקודות פסיוניות.
פסיון - Controller פסיוני. מטיל הלחשים שלהם
Runepriest - מנהיג קדושה, שמתאים במיוחד לחבורה של לוחמי קפא"פ.
Seeker - מטיל לחשים שהוא שילוב בין קונטרלור לבין סער.

Battlemind דרך אגב, לא Battletank.
Ardent לפי מה שאני רואה מבוסס על רגשות, על לחזק את הרצון של חבריו להלחם, להחליש עייפות ורגשות שליליים וכך הלאה.
הBattlemind הוא מגונן פסיוני שמשלב התקפות פיזיות עם מנטאליות.
הנזיר הוא מהיר, ללא נשק או שריון, הכוחות שלו מאפשרים לו להשתמש בהם או כהתקפה, או כתנועה. די מגניב.
הפסיון הוא רכז שבוחר להתמקד או בטלקינזיס או בטלפתיה.
הרונפרסט, כוהן הרונות, יכול כל כוח שלו לבחור אם הוא משתמש ברונה של הגנה או ברונה של הרס, מה שהופך אותו למאוד ורסטילי ומגניב.
ולבסוף, הסיקר, הוא בעצם סייר שמשתמש בכוח קדמוני/בראשיתי והוא יותר רכז מסער.

שים לב שלפסיונים (חוץ מלנזיר) אין כוחות התקלות. במקום, יש להם מאגר של נקודות כוח איתו הם יכולים לחזק את הכוחות לפי רצון שלהם.

כמו כן, הל, איתי, בבקשה להפסיק עם הריב הזה. תודה.

Nextorl אמר/ה:
[post]691392[/post] מקור כוח פסיוני (לא הוגים את הפ') הוא, בקצרה, "כוח המוח"
אני חושב שהתרגום היותר נכון הוא על חושי (מהמילה psychic) אבל אני לא אהיה קטנוני. (עכשיו חשבתי על זה)

זה בעצם כל מני התקפות של חפירה במוח וכאלה? אז רובן אמורות להיות נגד רצון לא?

אני לא בטוח שהתרגום הוא על-חושי, מכיוון שמדובר ביכולת השפעה מוחית על המציאות החומרית, ולא בשיפור החושים (וזה גם מזכיר פוקימון).

ישנם כוחות פסיוניים התוקפים את תודעת המשתמש והם נגד רצון. לעומתם ישנם כוחות פסיוניים רבים המחקים לחשים המשפיעים על המציאות החומרית כגון מתן תוספי הקסמה לשריון, לתכונות ולכל דבר אחר שקסם מעניק, וגם התקפות חזיתיות כגון קליע אנרגיה, והם יכולים לתקוף גם נגד דרג"ש קשיחות או תגובה. (אני כרגע משתמש בכוחות שאני זוכר מ3.5 . בפסיונים של 4 לא התעמקתי יותר מדי.)

אי אפשר לתרגם לעל חושי משום שpsion זה לא אותו הדבר כמו psychic.

כוחות פסיוניים, כפי שאמרו אביעד ונקסטורל, אינם רק יכולות של "חפירה במוח" (האמת היא שזה ממש נשמע כמו שם של התקפה של פסיון)
אלא כוללים גם דחיפות, טלקינזיס, מגני כוח, וכך הלאה.
בתכל'ס זה ג'דיי בלי לייטסייבר גרסת מו"ד

חזרה