• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 כישרון חדש: זימון דו צדדי (3.5)

זימון דו צדדי.
דרישות: יחסים ידידותיים עם חוצן.
הדמות יוצרת חוזה קסום עם חוצן.
תועלת: פעם בפרק זמן מסוים שהוסכם עם החוצן הדמות יכולה לזמן אותו או את אחד המשרתים שלו (בהתאם לרמת הכוח שלו) החוצן מצידו יכול לזמן את הדמות פעם בפרק זמן מסוים שהוסכם בחוזה. מעבר לזה הדמות יכולה לנסות לתקשר עם החוצן על ידי טקס מיוחד הלוקח 4 שעות ומותיר אותה תשושה.
כאשר הדמות מתחזקת וכך אין איזון בחוזה היא רשאית להתמקח על תנאים חדשים.

הערה: הכישרון הזה לא נועד ל"זימון נוסף בחינם", הוא בעיקר נועד לפיתוח הסיפור ודרך. מעניינת לשלוח את הדמות להרפתקות שונות

כשר עם מישור אחר נותן לך לתקשר עם יצור שיש לו סיכוי טוב לדעת את התשובה בעוד הכישרון הזה מאפשר לדבר רק עם החוצן המסוים הזה. הסיבה שבחרתי דווקא בתשישות היא שהוא צריך להיות מסוגל ליצור קשר עם החוצן אבל צריך איזה שהיא הגבלה.

הכישרון עצמו מגניב, אבל היה טוב הרבה יותר אם הוא היה מתווסף ככשרון נוסף.
הסיטואציות שבהם משתמשים בו ספציפיות ממש, ואני אישית מעדיף הרבה יותר כשרונות שנותנים לי להרביץ לאויבים יותר חזק, או להטיל לחשים טוב יותר.
לכן גם אני מסכים אם עוג, לא חייבים לקחת כשרון בכדי להגיע להסכמה.
אף אחד לא רוצה לבזבז כשרון בכדי להשיג מישהו שיזמן אותה בכדי לצחצח לו את הבית בעזרת מברשת שיניים.

חובב מוד אמר/ה:
[post]690852[/post] אף אחד לא רוצה לבזבז כשרון בכדי להשיג מישהו שיזמן אותה בכדי לצחצח לו את הבית בעזרת מברשת שיניים.
אני חשבתי יותר בכיוון של פטרון שנותן לך משימות לפעמים ואולי איזה שהוא חפץ קסם נחמד מדי פעם...
אבל זה יכול להיות די שימושי לזמן חוצן.

tkhag1 אמר/ה:
[post]690741[/post] כאשר הדמות מתחזקת וכך אין איזון בחוזה היא רשאית להתמקח על תנאים חדשים.
זה מוציא את כל העוקץ מכזה הסכם. אלא אם זה עובד גם הפוך, ואז אם במקרה הדמות נמצאת באיזה עסק ביש או שהחוצן עצמו רכש עוד כוח, או שסתם הוא כבר פחות זקוק לדמות, הוא יכול להרע לה את התנאים.

ברור שזה עובד גם הפוך, לא טרחתי לא הוסיף את הפרט הזה בגלל שהוא די ברור ובדרך כלל לא קורה (לחוצנים ולשאר בני האלמוות יש נטייה לקחת דברים ממש לאט).
בנוגע לשאלות על "למה זה צריך להיות כישרון עם זה רק סיפורי?", התשובה היא שזה לא אמור להיות סיפורי בלבד אמור להיות לזה גם ייצוג מכני ולכן זה כישרון עם כמה קווים מנחים כללים.

הערה קטנה: ה"יחסים הידידותיים עם חוצן" לא באמת חייבים להיות ידידותיים, הם רק צריכים להסכים לחוזה ללא כפיה כל שהיא (מה שבדרך כלל לא יקרה). בהרפתקאות עם חוש קומי טוב או מאוד דרמתיות אפשר לעשות את זה די מעניין, למשל אביר קודש עם סוקובוס (ילך נהדר בסגנון קומי) או נוכל עם בלתי נמנע (לדרמתי).

הערת צד-יחסי סוקובוס-פלדין לא חייבים להיות קומיים. הם יכולים להיות גם קרקע מעולה ליחסי אהבה בסגנון רומאו-יוליה של אהבה אסורה (למרות שאני מניח שזה פחות מתאים לחוזה...)
בקשר לכישרון עצמו-אני ממליץ לך על אחד משני כיווונים-
א-לתת השפעה מכאנית מדויקת (יד''לים לפי סוג החוצן, עמידויות מסוימות, זימון מפלצת מדרגת מטיל השווה לק''פ שלו של מת חוצנים מהסוג המתאים, ואז אפשר לבנות על זה אפילו מקצוע יוקרה או משהו שמתמקד בקשר שלו עם אותו חוצן)
ב-לבטל את הכישרון, להפוך את זה לחוק אופציונלי. למשל- חוק די נידח במהדורה הוא חוק הhivemind, שאומר שכשמספיק יצורים קטנים מסיווג גודל קטן מתאספים לנחיל, הם מקבלים תוספים לתבונה ולכריזמה, ודרגות כמכשפים. זה לא כישרון ולא תבנית, אלא פשוט חוק שקורה. תלך על משהו בסגנון הזה (די בטוח שבאותו ספר, book of vile darkness, יש חוקים גם לעסקאות עם אלים מרושעים. אתה יכול לקחת רעיונות.)
כי נכון לעכשיו, הכישרון הזה....לא באמת עושה משהו. הוא די מעורפל, ויכול להשתנות בצורה דרסטית בהתאם לחוצן. לכן, או שתכתוב את זה כחוק חלופי, או שתעשה כישרון הרבה יותר ברור ומסודר.

yds אמר/ה:
הערת צד-יחסי סוקובוס-פלדין לא חייבים להיות קומיים. הם יכולים להיות גם קרקע מעולה ליחסי אהבה בסגנון רומאו-יוליה של אהבה אסורה (למרות שאני מניח שזה פחות מתאים לחוזה...)
גאלאן סיפר לי פעם על קמפיין שהוא קרא שבו הפאלאדין גילה שהבחורה שהוא מחזר אחריה היא סאקאבוס, והחליט לנסות להחזיר אותה למוטב.
הנה העץ המלא (באנגלית), אני באמת צריך לקרוא את זה באיזה יום...
http://www.enworld.org/forum/showthread.php?58227-Tales-of-Wyre&p=1029389&viewfull=1#post1029389

חזרה