• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה הנשק האהוב עליכם?

אחד הדברים שהכי מגדירים את השחקן הוא הנשק שלו, לעיתים גם דמויות לא קרביות מבוזבזים כשרון על נשק שלא יוצא להם להשתמש בו בשביל המראה של הדמות.
איזה נשק אתם הייתם רוצים?
אני מחלק את השאלה הזו לשתי חלקים, אחד לנשק הפלפי שלכם והשני לנשק הקרנצ'י שלכם, בקרנץ' לא חובה להגיד נשק מסוים, אפשר פשוט נתונים מעודפים (הכשלה, פגיע חמורה משופרת, הישג ).
מבחינה קרנצ'ית אני תמיד מעדיף נשק בעל טווח איום משופר כמו חרב מעוקלת, וגם אני מעדיף להשתמש בשתי נשקים ולא במגן או נשק דו ידני.
מבחינה פלפית תמיד נמשכתי לחרמשים וללהב ירח (מוט בעורך שתיי מטר-מטר וחצי שבראשו להב בצורת ירח סהר שהחלק הפנימי שלו חד.)

הממ...
לרוב, אני חושב לפי המגניבות. באחד המשחקים שלי אני משחק גמד בשם סנרד, אז עשיתי לו פוזה קלאסית של גמד נורדי: יש לו קסדה נורדית מגניבה, גרזן יד וחצי, מעיל מעור דוב ושריון שרשראות. אם יצא לי לשחק בעולם ״ערבי״, כנראה שאבחר בחרב מעוקלת, ואם מתישהו אשחק בעולם רנסאנסי אקח סיף.
אני לא משחק מו״ד, אז בנוגע לקראנץ׳-לפי היעילות הסביבתית. בעולם בו שריון נפוץ, אקח גרזן או אלת ברזל, וכנשק משני פגיון (הדבר הקטן הזה קטלני נגד שריון). אם שריון לא נפוץ, אני מעדיף חרב מעוקלת-היא חותכת בצורה מדהימה, אבל היא לא יעילה מול לוחמים משוריינים. חנית היא משהו של לוחמים פשוטים ממערך הפלנקס, היא לא יעילה, לא נוחה ולא ראויה כנשק לדמות מ״ת. אולי אם מדובר בפרש היא יעילה גם באופן יחידאי, אבל למי כאן יצא לשחק פרש אי פעם?
tkhag1 אמר/ה:
[post]689865[/post] מבחינה קרנצ'ית אני תמיד מעדיף נשק בעל טווח איום משופר כמו חרב מעוקלת, וגם אני מעדיף להשתמש בשתי נשקים ולא במגן או נשק דו ידני.
אני לא מבין במו״ד-מה זה טווח איום משופר?
לוחמה בשני נשקים בו זמנית היא משהו קשה להחריד אבל לא בצורה בלתי אפשרית-היו סמוראים שנלחמו עם קטאנה ביד אחת (חרב לשתי ידיים, אבל קלה מאוד לפי היררכיית החרבות האירופית) ווקיזאשי ביד שניה.
tkhag1 אמר/ה:
[post]689865[/post] מבחינה פלפית תמיד נמשכתי לחרמשים וללהב ירח (מוט בעורך שתיי מטר-מטר וחצי שבראשו להב בצורת ירח סהר שהחלק הפנימי שלו חד.)
הדבר הזה יעיל לקצירת חיטה הרבה יותר מללחימה... מה גם שבטווח קצר הוא מאבד מהיעילות... למרות שהומצאו כבר בהיסטוריה כמה חרבות חרמש מעניינות, כמו הפאלקס הדאקית-חרב לשתי ידיים עם להב מגל קטלני.
800px-Falx.png

מגניבות זה מעולה, אבל כשזה בא על חשבון יעילות...
מצד שני, כלים חקלאיים הם כמה מכלי הנשק המאיימים בהיסטוריה, אז אני לא בטוח לגבי ״הקביעה״ הקודמת שלי. יצא לי לראות פעם סוג של נונצ׳קו אירופי, אבל גדול בהרבה (דו ידני) לעיבוד חיטה. הנשק הזה יכול להפיל אביר מהסוס...
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689869[/post] אני לא מבין במו״ד-מה זה טווח איום משופר?
ומישהו יכול לענות לי על זה, במתוטא?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689871[/post] ומישהו יכול לענות לי על זה, במתוטא?
כאשר אתה תוקף במבוכים ודרקונים אתה מגלגל ק20 (קוביה בעלת 20 פינות ) אם יוצא לך 20 אתה גורם לפגיעה חמורה (יש לגלגל שוב נגד דרוג השריון כדי לבדה את הפגיעה החמורה) ואתה גורם כפול נזק.

אבל לרוב הנשקים יש תכונה מיוחדת, שתי התכונות המיוחדות הקשורות לפגיעה חמורה הם טווח איום משופר ופגיעה חמורה משופרת.
פגיעה חמורה משופרת גורמת להכפלה של יותר מ2 בדרך כלל שלוש (לנשקים מסוימים זה 4).
היכולת ההפוכה היא טווח איום משופר שגורם לכך שגם בתוצאה של 19 (לנשקים מסוימים זה גם 18) אתה גורם לפגיעה חמורה.
מעבר לזה יש עוד יכולות לנשקים כמו הכשלה פריקה והישג (נשק שיכול לתקוף אויב במרחק 2 משבצות אבל לא אויב במשבצת הצמודה)

חרב מעוקלת במקרה של שני נשקים.
או חרב ארוכה ביד אחת או שתיים

על מה דיברתי, יותר ממחצית מהדמויות שלי השתמשו בכלל ב*סייף*
הזריזות, המקצועיות עם סייף כמעט ולא ניתנת לחיקוי.
"עד שראשו של ג'ימי נפל מכתפיו ארצה, גורטוק הספיק להחזיר את החרב לנדן ולחשוף שיניים לשאר אבירי הממלכה"

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689869[/post] לוחמה בשני נשקים בו זמנית היא משהו קשה להחריד
אבל זה מבוכים ודרקונים, ובמבוכים ודרקונים, בעזרת בנייה מסויימת אתה יכול להילחם עם חרב אדירה בכל יד.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689869[/post] הדבר הזה יעיל לקצירת חיטה הרבה יותר מללחימה... מה גם שבטווח קצר הוא מאבד מהיעילות...
בפאת'פיינדר (אני מתייחס לפאת'פיינדר כי אין לי ספר אחר בהשג יד כרגע), חרמש לא רק מגניב מאוד, אלא גם עושה נזק יותר טוב מחרב ארוכה, חמורה משופרת גבוהה מאוד (כפול 4) והכשלה, כך שהוא גם אחד הנשקים הכי מגניבים, וגם אחד מהנשקים החזקים ביותר, אין בו שום בעיה חוץ מהעובדה שהוא דו ידני.

tkhag1 אמר/ה:
[post]689870[/post] כדור אש.

ואחשב ברצינות?

דבר ראשון, כתבת "עכשיו" בשגיאות כתיב, זה לא משנה כל כך, אבל מפריע בעין.
אני דווקא מסכים עם פלאפי, למרות שכנראה הוא אמר את זה כבדיחה, לחשים, ביניהם כדור אש, שהוא אחד מלחשי התקיפה הכי שמישים, חזקים בהרבה מכל נשק (נראה אותך מוצא נשק שעושה 10ק6 נזק).

אישית, בגלל שאני לרוב משחק אשפים, מטה לחימה הוא אחד הנשקים הכי חזקים בשבילי, אבל גם בכללי, שתי התקפות של 1ק6, שעולות בדיוק 0 מטבעות זהב, זה חזק.
פלאפית, אני מעדיף פגיון, כי הוא קטן, חודר שריון ואפשר להטיל אותו ולהסתיר אותו במגף (טריק ידוע, שווה לנסות. כלומר, במשחק, לא בבית).

בפעם היחידה ששיחקתי רציני (כי אין לי עם מי לשחק...) שיחקתי עם קשת ארוכה. תמיד הייתה לי חיבה לקשתות. אני גם אוהב להשתמש בשני להבים דו ידנים (כמו שאתם מבינים אני מאוד אוהב סייר).
אני גם לא מבין מה ההיגיון בנשק חם בדי אן די זה הורס את כל האווירה

לא יצא לי לשחק d&d, אבל אני מסכים שהוא לא קשור בעולם פנזיה. אני גם סולד משטויות כמו רובינקשת לכל חייל שני ואקדחי קשת-אקדחי קשת הם לא נוחים, כבדים מדי ליד אחת ומאוד לא מדויקים, ורובה קשת הוא בהחלט דבר יקר מכדי לחמש איתו כל חייל שני.

חזרה