• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Warlock שהפטרון שלו הוא ג'ין - יש כזה?

לא קיים תוכן רשמי כזה, אבל זה באמת די מתבקש. אפשר לקחת את זה לכיוון היסודני, אבל נראה לי מעניין יותר לקחת את זה לכיוון הממוני - לג'יני יש כספות במישורי היסודות, והיו להם מאות שנים לצבור עושר ממישור החומר. פטרון שנותן למכשף הנאמן חפצי פלא או מוכן לשלוח משרתים יכול להיות די מעניין.

אשמח לכתוב אחד.

השאער (מבוטא כמו "שאעיר") שהיה באל-קאדים הוא קצת בסגנון, אבל לא בדיוק ולא אהבתי את המכניקה שלו - ג'יני קטן משרת אותך ומביא לך לחשים ממישורים אחרים, זה... מוזר. אם כבר השאער המקורי מתקופת הג'אהיליה היה דומה יותר לפייטן או משהו, אם לנסות לדחוס אותו בכוח למכניקה של מו"ד.

אני באמת חשבתי על מכשף ג'ינים שקשור ליסודות, אבל זה אומר עבודה כפולה פי ארבע. מצד שני, זה לא שיש כרגע אלמנטליסט רשמי אחר שאני יודע עליו חוץ מהווריאנט המוזר ההוא של נזיר.

SandChicken אמר/ה:
[post]689516[/post] זו הייתה המכניקה הכי מגניבה באלקאדים

פחות התחברתי אליה.
מצד שני, באל-קאדים הייתה הרבה מכניקה של פלאף שהייתה קצת תקועה באמצע - דברים כמו "אתה מקבל בונוס לגלגולי תגובה בעיר שלך" וכאלה.
בכלל, היחס שלי לאל-קאדים אמביוולנטי. מצד אחד זה היה עולם מגניב ומצד שני היה בו המון פוליטיקלי קורקט מאולץ ואוריינטליזם קצת מצועצע מידי.

אבל צריך לזכור שמקור ההשראה שלו היה זה:
MV5BMjc1MTA1MDUtM2QxZC00ZWMwLTlkYTQtNmEzZTAwNGU1OGExL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMjUxODE0MDY@._V1_SY1000_CR0,0,673,1000_AL_.jpg

the Nerubian אמר/ה:
לא קיים תוכן רשמי כזה, אבל זה באמת די מתבקש. אפשר לקחת את זה לכיוון היסודני, אבל נראה לי מעניין יותר לקחת את זה לכיוון הממוני - לג'יני יש כספות במישורי היסודות, והיו להם מאות שנים לצבור עושר ממישור החומר. פטרון שנותן למכשף הנאמן חפצי פלא או מוכן לשלוח משרתים יכול להיות די מעניין.

אשמח לכתוב אחד.
גם אני אשמח אם תכתוב אחד.

משהו כמו...

פטרון המכשף-הג'יני
מאז ומעולם, בני תמותה כבלו ג'ינים. יהא זה במנורות, בבקבוקים, בכספות שמורות, או בטבעות קסם. אך הג'ינים הם מעבר לעבדים נרצעים ומשרתים כנועים. במישורי היסודות, הג'ינים חיים בערים מפוארות של אבני חן ומתכות יקרות, מעצבים את רחובותיהם ובתיהם בצורה יפייפיה, שיכולה לגרום אפילו ללוחם הקשוח ביותר לבכות. לעיתים, בן תמותה מצליח להטיל שבועה כובלת בינו לבין ג'יני, כובל את גורלותיהם לנצח.

מאפייני ברית הג'יני

רשימת לחשים מורחבת
למרות הכינוי הכללי, ה''ג'ינים'' למעשה כוללים ארבעה עמים- האפריטים, הדאו, הג'ינים והמארידים. אלו משתייכים ליסודות האש, האדמה, האוויר והמים, בהתאמה. לפיכך, כל פטרון ג'יני מעניק לחשים שונים מעט למשרת שלו, אך לכולם יש מאפיינים משותפים

לחשים דרג 1-
כולם:ידיים בוערות*
אפריט-אש פיות (faerie fire)
דאו-לכידה (entangle)
ג'יני-נפילת נוצה (feather fall)
מאריד- ענן ערפל-(fog cloud)

לחשים דרג 2
כולם-קרן חורכת*
אפריט-ספרה בוערת (flaming sphere)
דאו-גידול קוצים (spike growth)
ג'יני-ריחוף ( levitate)
מאריד-עמעום (blur)**

לחשים דרג 3-
כולם-קליע ברק* **
אפריט-כדור אש (fireball)
דאו-רונת משמר (glyph of warding)**
ג'יני-קיר רוח (wind wall)
מאריד-סופת ברד (sleet storm)

לחשים דרג 4-
כולם-שינוי צורה (polymorph)-פשוט כי אני חושב על דיסני
אפריט-מגן אש (fire shield)
דאו-עיצוב אבן (stone shape)
ג'יני-חופש תנועה (freedom of movement)
מאריד- סופת קרח (ice storm)

לחשים דרג 5-
כולם-ידע אגדי/זימון יסודן (מרגיש לי מתאים)* **
אפריט-התקפת להבה (flame strike)
דאו-קיר אבן (wall of stone)
ג'יני-טלקינזיס (telekinesis)
מאריד-חרוט כפור (cone of cold)

משרת נאמן
כאות לברית בין הג'ין לבן התמותה, הג'ין שולח למכשף התגלמות פחותה של רצונו, שעליה הוא יכול לתפקד לבצע פעולות בסיסיות, בדומה ל"ג'ינים בבקבוק". כפעולה חופשית, מכשף בדרגה ראשונה יכול לזמן את המשרת הנאמן שלו ממישור היסודות התואם לאדון שלו למשך מספר שעות ביום השווה לפעמיים דרגת המכשף שלו (מקסימום 24 בדרגה 12). המשרת הנאמן הוא השפעה זהה ללחש משרת בלתי נראה, אך ביטול קסם לא יכול לפגוע בו. גירוש, לעומת זאת, מחזיר אותו למישור היסודות והמכשף לא יכול לזמנו עד המנוחה הקצרה הבאה.
בנוסף ליכולות המשרת הבלתי נראה, המשרת הנאמן יכול
פעם ביום-
ליצור השפעת אזעקה על אזור עליו הוא מופקד לשמור, עד שהמכשף מבטל את הפקודה, או עד סוף המנוחה הארוכה הבאה של המכשף
ליצור השפעת ריפוי פצעים, כלחש מדרג 1
טיהור מזון ומים
פעם בשבוע-
ליצור השפעה הזהה ללחש ייצור
(Fabricate).
עוד השפעה**
פיקוד על המשרת הנאמן הוא פעולת בונוס

אספקט הג'ין, נחות
בדרגתו השישית, מכשף הג'ין מקבל אט אט מכוחו של האדון, נהיה דומה לו יותר ויותר. כל מכשף עובר שינויים המקושרים ליסוד אליו הוא נקשר

אפריט
מכשף בעל אספקט אפריט פחות מקבל עמידות לאש, ותוסף של 10 מטרים למהירות התנועה הרגלית שלו.
דאו
מכשף בעל אספקט דאו פחות מקבל עמידות לחומצה, ומהירות התחפרות השווה למחצית מהירות התנועה שלו
מכשף בעל אספקט ג'יני פחות מקבל עמידות לברק, ומהירות תעופה השווה למחצית מהירות התנועה שלו
מכשף בעל אספקט מאריד מקבל עמידות לנזק קור ומהירות שחיה השווה למהירות התנועה שלו. בנוסף לכך הוא נעשה יצור אמפיבי

כספת הפלאות
הג'ינים, במישורי היסודות שלהם, אוחזים באוצרות מופלאים. משרת נאמן שלהם יכול לקבל גישה לחלק מהאוצרות הללו, ולו לזמן קצר.
מכשף עם ברית הג'יני בדרגתו העשירית, יכול, כפעולת סיבוב מלא, לשלוח את ידו אל עבר הכספות של הג'יני שעימו כרת ולשלוף משם חפץ.
בכל פעם שהוא שולף חפץ, המכשף מגלגל ק100 ומוסיף את דרגת המכשף שלו. בהתאם לתוצאה, הוא שולף חפץ (ראו בטבלה למטה)

סוג חפץ----מחיר מקסימלי----זמן הישארות---תוצאה
חפץ פשוט-------50 מ"ז---------מנוחה ארוכה---0-10
(לא נשק, שריון, או מכשיר מורכב מדי)
חפץ מורכב------100 מ''ז------מנוחה ארוכה--10-20
(כמו קודם, וגם נשק, שריון וחפצים מורכבים)
חפץ קסום-------לא נפוץ--------מנוחה קצרה-20-50
(כמו קודם, וגם חפץ קסום לא נפוץ)
חפץ קסום-------נדיר-------------התקלות----50-80
(כמו קודם, וגם חפץ קסום נדיר)
יצור חי-------אין שווי--------------התקלות----80-90
(כמו קודם, וגם יצור חי ממגדיר המפלצות, בדירוג אתגר לא גבוה מחמישית דירוג האתגר של הדמות, לפיקודה של הדמות)
חפץ קסום נדיר מאוד--------מספר* סיבובים-90-100

השחקן מגלגל, ולאחר מכן הוא יכול לנסות לדחוף דבר מסוים. כדי לעשות זאת, הוא מגלגל ק100 נוספת.
יש סיכוי של חמישים אחוז שהוא יקבל את מבוקשו, וחמישים אחוז סיכוי שיקבל משהו שדומה בקירוב למה שרצה, אבל בתועלת פחותה. אם השחקן מצליח אוטומטית בגלגול לחפץ מסוים, הוא לא צריך לגלגל ק100 כדי לקבוע האם הוא מקבל אותו.
ניתן לשלוף חפץ אחד מכל סוג בכל מנוחה
אספקט הג'ין-עליון
בדרגתו השש עשרה, המכשף משלים את חיבורו אל נשמת הג'יני. הוא זוכה ביכולות האדירות והמיסתוריות ביותר של הג'ינים
מכשף בעל אספקט ג'ין עליון מקבל חסינות לסוג הנזק שמקושר לאדונו, ועמידות לנזק חותך, דוקר ומוחץ לא קסום. בנוסף לכך, הוא כבר לא צריך לאכול, לשתות ולנשום, והוא חסין לכל המחלות והרעלים. המהירות שהוא קיבל מאספקט הג'ין הפחות מכפילה את עצמה בשתיים, והוא זוכה ביכולת להפעיל פעם בחודש אפקט הזהה לזה של לחש משאלה

*הנזק/יסוד מתאים לסוג האדון.
**לא טוב כל כך, רעיונות יתקבלו בברכה

זהו לכרגע.
מתוכן להמשך-
השבעות
שבועה
אולי עוד כמה דברים.

משהו כזה? (;

לקבל בדרגה 16 (במקום 18) יכולת להטיל לחש משאלה זה אכן חזק, אבל לא בטוח ששבור. אולי הייתי מוסיף עוד עלות - משהו בסגנון שהמכשף צריך להשתמש ב-18 יחידות לחש כדי להטיל את המשאלה וזה לא ב"חינם". או עלות אחרת. אולי הוא מקבל מצב המום / אחר למשך 10 דקות אחרי ההטלה.

נ.ב. באופן כללי זה נראה מגניב :)

החלוקה המו"דית של ג'ינים לפי יסודות די מכתיבה בנייה מסביב לזה...
אבל במקור, גינים לא היו יסודניים כל כך, יותר משהו בין שדים לפיות, כולל צורות מוזרות ומכוסות קשקשים, בעלות כנפיים וקרניים ושאר בריות תמוהות:

Kitab_al-Bulhan_---_devils_talking.jpg

ההיבט הדמוני-משהו של הג'ין משמש השראה לשיר המצויין "ג'ין" של להקת האינדי הלבנונית "משרוע לילה", שעושה גם משחק מילים בין הג'ין למשקה הג'ין:

-t4&index=3

תרגום לעברית של מילות השיר יש כאן:

http://lyricstranslate.com/en/djin-الجن-השד-הגין.html

The oldman אמר/ה:
לקבל בדרגה 16 (במקום 18) יכולת להטיל לחש משאלה זה אכן חזק, אבל לא בטוח ששבור. אולי הייתי מוסיף עוד עלות - משהו בסגנון שהמכשף צריך להשתמש ב-18 יחידות לחש כדי להטיל את המשאלה וזה לא ב"חינם". או עלות אחרת. אולי הוא מקבל מצב המום / אחר למשך 10 דקות אחרי ההטלה.

נ.ב. באופן כללי זה נראה מגניב :)
זו כן בעיה אם דמות יכולה לעשות את זה כבר בדרגה 16, כי ההשפעה הבסיסית של הלחש משאלה היא לחקות כל לחש אחר בדרג 8 ומטה (בנוסף לרשימת השפעות אפשריות שהן לטעמי חזקות פחות מלהעתיק כל לחש שאתה רוצה, אבל משום מה הן מסכנות את המטיל בנזק פיזי ואילו העתקת לחשים - לא).

המפקד האלמוני אמר/ה:
החלוקה המו"דית של ג'ינים לפי יסודות די מכתיבה בנייה מסביב לזה...
אבל במקור, גינים לא היו יסודניים כל כך, יותר משהו בין שדים לפיות, כולל צורות מוזרות ומכוסות קשקשים, בעלות כנפיים וקרניים ושאר בריות תמוהות
בעקרון ג'ין היה שם כללי ליצורים על-טבעיים תבוניים. לא היה מדובר בגזע אחד. האסלאם נתן מסגרת מסוימת לעניין - הקוראן מנסה לאזן בין המיתוסים של עובדי האלילים בערב הסעודית ובין המיתוסים של היהודים באזור (שתי קבוצות שהמטרה הייתה למשוך אותן אל האסלאם) ולכן גם ניתן לג'ינים מקום בתוך סיפור הבריאה התנכ"י. הג'ינים נוצרו מהאש כמו שהאדם נוצר מהאדמה, והם בני תמותה במובן שיש להם רצון חופשי והם יכולים להיות מוסלמים מאמינים או חוטאים רשעים. הקשר שלהם למתן משאלות מופיע לדעתי לראשונה בכתב בסיפור "הדייג והג'יני" מאסופת אלף לילה ולילה, שם ג'יני נכלא בתוך כד כעונש על פשעים כלשהם. הוא מתפלל לאללה שימחל לו על חטאיו וישחרר אותו, ולאחר מכן נשבע שימלא את משאלותיו של מי שיוציא אותו מכלאו - לא במובן של "אני אשנה את המציאות, זה לחש דרג 9", אלא במובן של "יש לי ממון רב וכוח קסום, ואני יכול לפעול כדי לעשות מישהו לעשיר או לרב-השפעה".

הנה הטייק שלי לפטרון ג'יני:

הגי'ני האציל
אתה תלמידו בן התמותה של בן-אצולה ג'יני, ישות יסודנית בעלת השפעה רבה במישורי היסודות ומעבר להם. יש ג'ינים טובים ויש רעים, אך כולם מכירים בכבוד הדדי והם נהנים מעושר וממון, משעשועים ובמיוחד מהבעלות במשרתים, בעבדים ובנושאי-חוב. הפטרון שלך מסייע לך משום שהוא נהנה לשעשע את אורחיו בסיפורים אודות תלמידיו בני התמותה, משום שהחוב שלך כלפיו הוא כשלעצמו נכס המחזק את מעמד הפטרון בקרב שכניו, או משום שהוא נשבע להעניק לך ידע אסור בתמורה לטובה שאתה או אבותיך מילאו עבורו או עבור בני-ביתו, כגון שחרור בנו הצעיר מהמנורה שבה נכלא לפני אלף שנים. הג'ינים החזקים מספיק בכדי ליצור ברית כוללים את שליטי הג'ינים הגדולים, כגון מלכת הדאו או סולטן העפרית; בני משפחתם, שריהם והעומדים בתור לירושה; והמלכים, האשפים והמצביאים הגדולים של גזעי הג'יני, שלמילה שלהם יש משקל אף באזנו של איבליס, סולטן העפרית הגדול, והם מעסיקים מרגלים ומשרתים רבים בחצר המלך ומחוץ לה.

מתת הברית: מכשף עם פטרון הג'יני האציל זוכה במתנותיהם של אצילי מישורי היסודות. נשק ברית מסוג זה יהיה כנראה עשוי ארד מבריק ומעוצב באיורים של גלים או של להבה. ספר הצללים של הג'ינים כרוך בבד ועצם ומסתיר מידע על מישורי היסודות. מכשף שבחר במתת השרשראות יזכה בדרך כלל במפיט קיטור או במפיט אבק כיציר סוד. שני סוגים אלו של מפיט משלבים יסודות נוגדים (אש ומים, אויר ואדמה, בהתאמה) ולכן כל סוגי הג'ינים מחזיקים בהם כשליחים וכחיות מחמד.

רשימת לחשים מורחבת
הג'יני האציל מאפשר לך לבחור מתוך רשימה מורחבת של לחשים כאשר אתה לומד לחש מכשף. הלחשים הבאים מתווספים לרשימת לחשי המכשף עבורך, בדרגים המתאימים.
1 - גילוי רוע או טוב, יצירת או השמדת מים
2 - הגדלה\הקטנה, הזיה כוחנית (Phantasmal Force)
3 - הגנה מאנרגיה, נשימת מים
4 - מגן אש, קיר אש
5 - בריאה, קיר אבן
הרציונלים בבחירת רשימת הלחשים המורחבת:
גילוי רוע או טוב ויצירת או השמדת מים הם לחשים שכל או רוב הג'ינים במגדיר המפלצות מסוגלים להטיל באופן טבעי ולכן נכנסו ראשונים לרשימה. הלחש זימון יסודן יצר אצלי התלבטות, כי מצד אחד כל הג'ינים יודעים להטיל אותו, אבל מצד שני מכשף כבר יכול להשיג אותו דרך ההשבעה "משרתי התוהו". לכן, הלחש נשאר בחוץ.
הלחש הזיה כוחנית מופיע ברשימת הלחשים של מאריד וממילא מתאים גם לאופי של שאר סוגי הג'ינים כטובים באשליות (כל הג'ינים יודעים להטיל גם לחשי אשליה כלשהם) הלחש בריאה משלים את העניין - הוא מאפשר למכשף ליצור חפצים אשלייתיים שנעלמים כעבור זמן מה ומתאים מאוד ליצורים שנהנים ליצור זהב שוטים או ארמונות שנעלמים כמו חלום בהקיץ. הלחש הגנה מאנרגיה מתחבר לאופי היסודני של הג'ינים והגיוני שהג'יני האציל ילמד את תלמידיו להתגונן מכוחות יסודניים. לכל הג'ינים יש עמידויות לסוגי אנרגיה שונים.
שאר הלחשים נועדו מבחינתי "לסגור חורים" ברשימת הלחשים של המכשף. הרשימה הרגילה של המקצוע כוללת כבר את היעלמות מעין ואת גוף ערפילי (לחשים שיש לכל הג'ינים במגדיר המפלצות) וגם כוללת את הלחשים שמבחינתי קריטיים למכשף שלומד מג'ין אציל (מעוף כלחש ברשימת הלחשים וריחוף כלחש שניתן להטיל לפי-רצון עם ההשבעה הנכונה). לכן רציתי לוודא שלמכשף תהיה גישה גם ללחשים שקריטיים לתלמידים של שאר סוגי הג'ינים. הלחשים הבולטים שבדקתי הם נשימת מים, קיר אש, קיר אבן, הגדלה\הקטנה, מגן אש, שליטה במים ומעבר-קיר. שני האחרונים הם לחשים חזקים מאוד ביחס לדרג שלהם (לאו דווקא בקרב, אלא בהשלכות על העולם ועל אתגרים שאינם-קרביים), ויש להם זמן הטלה מאוד קצר כך שהדמות יכולה לדוגמה לעבור דרך כמה מסדרונות במבוך - לא דבר שהייתי רוצה שדמויות יוכלו לעשות מספר פעמים בהתקלות. לכן הלחשים הללו נשארו בחוץ אבל אני מתכוון להכניס את חלקם באמצעות השבעות, בצורה שהיא מוגבלת יותר. בדקתי גם את הזיה רצחנית, שמופיע ברשימת הלחשים של דאו, אבל נראה לי שהוא פחות מעניין - האפקט שלו הוא התקפי לחלוטין, והזיה כוחנית שדומה לו מאוד באופן הפעולה ממילא נכנס כבר כלחש של דרג 2. שאר הלחשים נכנסו לרשימה. שימו לב שהלחש מגן אש יכול ליצור מגן חם או מגן קר, ולכן הוא מתאים ליותר מסוג ג'יני אחד. שימו לב גם שהלחשים לא נכנסים אוטומטית לרשימת הלחשים הידועים למכשף אלא רק ללחשים שמהם הוא יכול לבחור - אז אם המורה שלי הוא עפרית ונראה לי לא הגיוני שהוא ילמד אותו לנשום במים, פשוט לא אבחר את הלחש עבור הדמות.
משחק של חצאי-אמיתות
מי שאינו לומד לשחק את המשחק הפוליטי של חצר הג'ינים הוא לא תלמיד - אלא עבד. בדרגה הראשונה אתה זוכה בשליטה בשתיים מהמיומנויות איום, שכנוע, תובנה או תרמית, לבחירתך. בנוסף, כאשר אתה נדרש לבצע זריקת הצלה באמצעות תבונה כנגד השפעת אשליה, אתה זוכה תמיד ביתרון לזריקה.

מתנה פעוטה
החל מדרגתך השישית, הג'יני האציל מוכן לתת לך חלק מהאוצרות שהוא אסף לעצמו במשך מילניום. הוא לא ייתן לך כל דבר, אך ייתכן שישנם מספיק חפצים מהם הוא מחזיק יותר מעותק אחד... דברים שנראים כמעט עלובים לישות עתיקה ועשירה כמוהו, אך מופלאים ורבי עוצמה בעיני בני תמותה שכמותך.
בחר אחד מהחפצים הבאים: אבני הודעה, בועת הכוונה (Driftglobe), חבל טיפוס, טבעת שחייה, כד אלכימי, כובע של הבנת שפות, כובע של נשימת מים, משקפי לילה או שק נשיאה. אתה זוכה בחפץ זה. במהלך מנוחה ממושכת, אתה רשאי להשיב לפטרון שלך את החפץ שנתן ולקבל חפץ אחר מהרשימה, במקומו. הפטרון שלך תולש את החפצים שנתן בחזרה ממישור החומר, כך שאתה יכול להשיב לו אותם אפילו אם נלקחו ממך.
חפצים אלו מתוארים במדריך לשליט המבוך.
למה דווקא רשימת החפצים הזו:
מדובר בחפצי פלא לא-נפוצים, ולכן בשביל ג'יני אציל הם כנראה לא בדיוק זבל, אבל כן משהו שאפשר לחלק למשרתים החביבים עליו. כל החפצים ברשימה אינם דורשים התכווננות, ויש להם תכונה קסומה נחמדה שפועלת תמיד אבל לא תוכל לפתור לחבורת הרפתקנים את הבעיה שאיתה היא נועדה להתמודד (כמו נשימת מים - רק למי שחובש את הכובע) או שהיא פועלת פעם ביום (כמו יכולת "פצצת התאורה" של בועת ההכוונה).
הכנסת אורחים
החל מדרגתך העשירית, אתה יודע להפיח עוצמה וחיוניות בך ובחבריך באמצעות טקס פשוט של מזיגת משקה חם או משחק מחשבה קצר. כאשר אתה מסיים מנוחה קצרה או ממושכת, אתה זוכה בנק"פ זמני בסך דרגת המכשף שלך + מתאם הכריזמה שלך. בחר עד 5 יצורים אחרים שנחו בחברתך. כל אחד מהם זוכה בנק"פ זמני בסך דרגת המכשף שלך + מתאם הכריזמה שלך.

טבעת חותם
החל מדרגתך ה-14, הג'יני האציל חושב שאתה ראוי לשאת עותק של טבעת החותם שלו. הטבעת מייצגת את הרצון הטוב שלו כלפיך ואת האמון שהוא ובני-ביתו רוכשים לך. ג'ינים יזהו את הפטרון שלך כאשר תציג בפניהם את הטבעת, וכך גם חלק מיצורי מרום, בני-תופת או יסודנים אחרים שתפגוש בהרפתקאותיך. אין בכך כדי להבטיח שהם ישתפו איתך פעולה. אם הטבעת מורחקת ממך יותר ממטר וחצי, היא נעלמת ואתה יכול לזמן אותה שנית במהלך מנוחה קצרה או ממושכת.
כפעולה, אתה יכול לסובב את הטבעת על אצבעך כדי לזמן את אחד מבני-ביתו של הג'יני האציל לסייע לך. זהו נושא-כלים צעיר אשר מופיע בחלל פנוי שאתה יכול לראות בטווח 9 מטרים. נעלם כאשר אתה מפסיק להתרכז בזימון (בדומה לריכוז בלחש), כאשר הוא מופחת ל-0 נקודות פגיעה, ברגע שאתה תוקף אותו או מטיל נגדו לחש, או לאחר ששירת אותך במשך עשר דקות.
נושא הכלים ידידותי כלפיך וכלפי בני בריתך. גלגל יוזמה עבורו, והוא משחק בתורו. נושא הכלים מציית לפקודות קוליות שאתה נותן לו (ללא צורך בפעולה מצדך), כל עוד הן לא סותרות את נטייתו ואינן מסכנות את חייו. אם אתה לא נותן לו פקודות, הוא מגן על עצמו מיצורים עוינים וצועק לך הצעות לדרכי פעולה, אבל לא עושה דבר מלבד זאת.
נושא הכלים הצעיר אינו מחזיק במלוא כוחותיו של ג'יני בוגר. הוא משתמש בנתונים של ג'יני מהסוג המתאים כפי שמתואר במגדיר המפלצות (ג'ין, דאו, מאריד או עפרית), אבל יש לו 50 נק"פ פחות ואין לו גישה ללחשים אותם ג'יני בוגר מסוגל להטיל אחת ליום.
לאחר שזימנת את נושא כלים, לא תוכל לזמן אותו שוב עד אחרי שתשלים מנוחה ממושכת.

השבעות חדשות

אורח של כבוד בבטן האדמה
דרישות קדם: דרגה 9.
אתה רשאי לנצל יחידת לחש כדי להטיל את הלחש מעבר-קיר. לאחר שעשית זאת, עליך להשלים מנוחה ממושכת בטרם תוכל לעשות זאת שנית.

חזיון תעתועים
דרישות קדם: דרגה 15.
אתה רשאי להטיל את הלחש אשליה מרחבית. לאחר שעשית זאת, עליך להשלים מנוחה ממושכת בטרם תוכל לעשות זאת שנית.

הייתי בהרצאה אחת בעולמות לפני כמה שנים, שעסקה בנושא ג'ינים. למיטב זכרוני, דובר שם שלפי עלילות אלף לילה ולילה הג'ינים הם יצורים ששוכנים במקורות מים, ועוד הרבה פרטים קטנים שלא מתאימים ל''מיתוס המוד''י''. מצד שני, כשאני כותב דברים למו''ד, במיוחד דברים שמתבססים על מכניקה קיימת, אני יוצא מנקודת ההנחה שהידע המוד''י המוסכם הוא הקובע, ולא הבסיס שלו הסיפורים של העולם שלנו. כלומר, ברור שאפשר לעשות מקצוע יוקרה לבני מחצית שנותן להם תוספים לעשן מקטרת, לזלול, ולישון. זה יהיה נאמן ל''בני המחצית המקוריים'', אבל בכנות אני לא חושב שמישהו ירצה לשחק את זה.
בקיצור, אני לא באמת חושב שהמקור לדבר מה במו''ד משנה כשאתה בא לכתוב עליו חומר. אתה מתבסס על מה שהמשחק נותן לך, ומכאן אתה בונה. ככה יש יותר השתלבות בעולם.
נרוביאן-טוב, זה בהחלט משחק יפה על הפן הישן יותר של הג'ינים, ובנוי יותר טוב משלי. מצד שני, זה כן מאבד את היכולות של המשאלה (שהן, כמו שאמרת, בעיתיות) אבל מוסיפות עוד לג'יני. במקרה כזה אני חושב שלחש ''משאלה מוגבלת'' כמו ב3.5 היה מועיל מאוד.

yds אמר/ה:
כשאני כותב דברים למו''ד, במיוחד דברים שמתבססים על מכניקה קיימת, אני יוצא מנקודת ההנחה שהידע המוד''י המוסכם הוא הקובע, ולא הבסיס שלו הסיפורים של העולם שלנו.
אני מסכים לחלוטין. לכן אני איתך בהחלטה להתייחס גם לאופי היסודני של הג'יני ולעובדה שיש מספר סוגים שלהם (גם הלכתי ובדקתי אילו יכולות דמויות לחש בדיוק הם יודעים להטיל במגדיר המפלצות, אז...)

לגבי יכולת המשאלה, אם רוצים להיצמד להיבט הזה, אפשר לתת למכשף בתור יכולת דרגה 14 לזמן פעם ביום אפקט מתוך רשימה סגורה, שהיא גרסה מצומצמת של רשימת ההשפעות של לחש משאלה. אבל אז המכשף ישתמש ביכולת הזו פעם ביום, ושבע פעמים בשבוע.

חזרה