• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 דרקונים ונתונים (דו"נ 16) 3.5- העלמה והפלך

דום טוותה העלמה בפלך
חוט שני כרימון שחוט,
ואמר בלבבו המלך:
"היא טווה לי בגדי מלכות".

דום טוותה העלמה בפלך
חוט שחור המשחיר אור יום,
ואמר השודד בכלא:
"היא טווה לי בגדי גרדום".

דום טוותה העלמה בפלך
חוט זהב כחרבות ברק,
ואמר הלוליין בדרך,
"היא טווה לי בגדי משחק".

דום טוותה העלמה בפלך
חוט אפור, הוא אבי כל כסות
ואמרו פושט יד וכלב:
היא טווה לנו בגד בכות".

אז ארגה את חוטי הפלך
העלמה, ותתנם בסך,
ותרד אל מי הפלג
ותרחץ את בשרה הצח.

ותלבש את מטווה הפלך
לשמלה לה, ותיף לעד,
ומאז היא שודד ומלך
ולוליין ופושטת יד.

השאלה "מי היא העלמה?" העסיקה אנשים לאורך שנים, אשפים טוענים שמדובר בקוסמת אדירה, הנוכלים יטענו שבכלל מדובר במרגלת מומחית, יש הטעונים שהיא איזו אלה, ישות ממקום אחר, או אפילו סתם בת תמותה רגילה.
כך או כך, העלמה היא תעלומה, מה שלא תעלומה, הוא המטווה שיצרה. נכון, אף אחד לא ידוע איך ליצור אותו, אבל כולם מבינים בקלות למה הוא מסוגל.

מדובר בעתק פחות, לא בדיוק פאר היצירה, אבל כן פריט קסום שאיש לא יודע ליצור, הוא לא בדיוק מרהיב ביופיו, פשוט פיסת בד בעלת מס' גדול של גוונים, קל להתעטף בו, הוא נוח. אה, והוא מאפשר לך ללבוש צורות אחרות.

מטווה הפלך הוא עתק פחות, כאשר דמות לובשת אותו, היא יכולה ללבוש את צורתו של כל יצור "דמוי אדם", אין שום דרך לראות מבעד לשינוי הצורה, וגם לחש ראיית אמת לא יגן מפני האשלייה החזקה, רק הלובש,או לחש משאלה/נס מסוגלים להוריד את המטווה, למעשה, כל אדם פרט ללובש לא מסוגל בכלל לראותו.
בנוסף, המטווה מגן על הלובש שלו מעיניים סקרניות, הוא הופך לחסין ללחשי חיזוי שלא מוטלים על מטיל לחשים בדרגת מטיל 20 ומעלה, או בדרגה זהה לדרגתו של הלובש.

הכוח האמיתי של המטווה מגיע כאשר הלובש בוחר להתחזות לדמות ספציפית, ברגע שהלובש לוקח על עצמו את הצורה, הוא גם מקבל את כל הזיכרונות של המטרה, הוא מסוגל לחכות את קולה בצורה מושלמת, שפת הגוף שלו מתאימה את עצמה לשפת הגוף של המטרה, והוא גם מסוגל לדעת כיצד המטרה הייתה מתנסחת.

בצורה מכאנית, חוץ מהיכולת להטיל על המשתמש Change Shape (בדומה לדופלגנדר), הוא גם מעניק לו תוסף 30 לכל בדיקות התרמית וההתחזות במטרה ללבוש על עצמו את הזהות של המטרה שהוא בוחר, או +40 במידה והוא מנסה להפוך לדמות לא ספציפית.

לא ניתן לזהות כל הילת קסם מהמטווה, ולחשים כמו ראיית אמת, ראיית קסם, גילוי קסם, או כל לחש חיזוי אחר נכשלים אוטומטית בניסיון לגלות את הלובש.

אם זאת, החפץ לא חף מחסרונות, לא ברור כמה זמן זה יקח, לא ברור אם ניתן לעצור את זה, אבל שימוש רציף בחפץ יגרום ללבוש להפוך לchangeling (הגזע מופע בספר המערכה של אברון), אבל, הוא יאבד את היכולת לשנות צורה, והוא לא יכול עוד להשתמש במטווה, רק לחש משאלה/נס מסוגלים להסיר את הקללה, נס כדי לאפשר למשתמש להשתמש ביכולת שינוי הצורה של changeling, ונס כדי לאפשר לו לחזור לצורת אדם (לחש הסרת קללה גם יספק לאפשרות השנייה).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ברעיון פתאומי שקפץ לי לראש חשבתי על זה, שיעור ספרות עלה באוב ונתן לי ראיון קל לדו"נ, יצא 2 דונים השבוע, סה"כ הספק לא רע.

changeling זה בגן של דופלגנדר ובן אנוש, הם נפוצים יותר בעולם מערכה של אברון, אבל אם אני זוכר נכון, יש להם נתונים גם במגדיר המפלצות השלישי של 3.5, הם מחזיקים ביכולת שינוי צורה חלשה יותר משל דופלנגדרים, והם נראים מאוד חריג. בחרתי בהם כי דופלגנדר חזק יותר מבן אנוש רגיל (יש לו תוספי תכונות לא רעים) ולchangeling אין בכלל שינויים בתוספי תכונה, מה שהופך את המעבר ל"חלק" יותר.

liorgonen3 אמר/ה:
changeling זה בגן של דופלגנדר ובן אנוש, הם נפוצים יותר בעולם מערכה של אברון, אבל אם אני זוכר נכון, יש להם נתונים גם במגדיר המפלצות השלישי של 3.5, הם מחזיקים ביכולת שינוי צורה חלשה יותר משל דופלנגדרים, והם נראים מאוד חריג. בחרתי בהם כי דופלגנדר חזק יותר מבן אנוש רגיל (יש לו תוספי תכונות לא רעים) ולchangeling אין בכלל שינויים בתוספי תכונה, מה שהופך את המעבר ל"חלק" יותר.
האמת שהוא חצי-צודק :) בייקר, שכתב את אברון, בעצם רצה גרסת גזע שחקן של הדופלגנגר והוא אמר בכמה הזדמנויות שבמערכה שלו אין הפרדה בין הגזעים (המפלצת "דופלגנגר" לא קיימת והשם "דופלגנגר" האו אחד השמות של הגזע ציינג'לינג). הסיבה שהוא הפריד אותם לשני גזעים בגרסה הסופית של עולם המערכה ל-3.5 היא שאחד התנאים להוצאה לאור של העולם כעולם מערכה רשמי למבוכים ודרקונים היה שכל התוכן משלושת ספרי הבסיס צריך להיות שימושי למשחק בעולם.

במו"ד 4 הגזעים באמת אוחדו באופן רשמי (אם תחפש את הדופלגנגר במגדיר המפלצות מה שתמצא זה בעצם ציינג'לינג). במו"ד 5 הם הופרדו פעם נוספת, לפחות עד להודעה חדשה (יש פסקת נתונים ואיור של דופלגנגר במגדיר המפלצות והם דומים יותר לאלו של הדופלגנגר ממו"ד 3 מאשר לאלו של הדופלגנגר ממו"ד 4).

חזרה