• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 [פאת'פיינדר] באיזה XP Track אתם משתמשים?

אחד הפיצ'רים של פאת'פיינדר זו הטבלה של כמות הנק"ן הנדרשת לעלות בדרגה - שמופיעה בעצם בשלוש גרסאות - אני יודע שברירת המחדל זה זה בינוני, אבל תהיתי אם מישהו השתמש פעם באחת מה"מהירויות" האחרות?
בנתיבי הרפתקאות ברירת המחדל זה קצב התקדמות בינוני - לפי מה שאני רואה בפועל זה משפיע בדרגה אחת פחות או יותר - כלומר במהיר זה דרגה אחת גבוהה יותר ובאיטי זו דרגה אחת נמוכה יותר, כך שבפועל זה לא מאוד משמעותי (אולי טוב לאיזון כנגד גודל חבורה).

ובנושא דומה, האם אתם עוקבים אחרי הנק"ן תוך כדי משחק או פשוט מודיעים לשחקנים שהם עלו בדרגה?
ת'כלס, לא בפאת'פיינדר וגם לא במו"ד 5 כבר אין ממש משמעות לנק"ן בתור משאב - אז אני אישית לא אומר לשחקנים כמה נק"ן יש להם, אלא רושם בצד ופשוט מודיע להם כשהם עולים בדרגה (לרוב בסוף סשן).
הסיבה שאני כן משתמש בנק"ן ורושם לעצמי כי אחרת אין תגמול לשחקנים על פעולות (אפילו שאני רק אומר להם כל כהבוד וקיבלתם, בלי להסביר כמה)

השחקנים שלי בקמפיין 3.5 מאוד אוהבים לקבל נק"נ ולעקוב אחריו, והם גם משתמשים בו בתוך המשחק ליצירת חפצקים וכדומה. נק"נ אצלנו משמש גם בתפקיד הקלאסי של לתת צ'ופרים חוץ משחקיים על הישגים תוך משחקיים - על משחק דמות יצירתי או על פתרון אתגרים מבריק. באופן אישי אני יכול לחיות בלי לתת מיני-צ'ופרים כאלה, אבל השחקנים נהנים מזה, אז מה רע.
לגבי שליטה בקצב ההתקדמות בדרגות, זה משהו שאני ממנן באמצעות הצבת האתגרים שנותנים נק"נ. בקמפיין הקודם זה היה יותר נק"נ פר כמה שהחלטתי שמתאים ובהתאם למתי שרציתי שיעלו בדרגה. בקמפיין הזה אמרתי להם בהתחלה שרוב הנק"נ שהם יקבלו יהיה בהתאם לחוקי הבסיס של השיטה, בהתאם לדירוג האתגר של היריבים שהם מנצחים. לכן, כדי לשלוט בכמה מהר עולים בדרגות, אני בסה"כ צריך לשלוט באיזה יריבים אני מציב להם.

חזרה