• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 לחש חדש: רעל לחומצה (3.5)

רעל לחומצה.
דרואיד 3, מכשף/אשף 4.
תהפוכה.
ק. ת. ח.
טווח: קרוב.
מטרה: יצור מרעל או רעיל.
משך: מידי.
הצלה: קשיחות לחצי.
התנגדות לחשים: לא.
כאשר הלחש מוטל על יצור שיש רעל בתוכו הוא גורם לרעל להפוך לחומצה. החומצה גורמת נזק של 1ק4 על כל נקודת נזק שהיא אמורה להוריד לכוח או לזריזות או 1ק6 על חוסן. כמות הנזק היא המספר המלאה של הרעל כל נזק שעדיין לא נעשה (בדרך כלל הנזק המשני), למשל: בן אנוש ננשך על ידי עכביש בינוני עם רעל הגורם ל1ק4 כוח לנזק הראשוני והמשני, בדרך הרעל הנזק ראשוני הוא מידי כך שהבן אנוש יציל קשיחות לנזק הראשוני באופן מידי, זה משאיר 1ק4 נזק כוח אפשריים. בתור לאחר מכן דרואיד מטיל על בן האנוש "רעל לחומצה", הלחש יגרום ל4ק4 נזק חומצה עם קשיחות לחצי. במידה ובן האנוש עדיין לא זרק הצלה לנזק הראשוני (למשל הדרואיד הכין פעולת הכנה לרגע הנשיכה או שבן האנוש תחת הלחש "השהיית רעל") הנזק יהייה 8ק4.
יצורים רעלים שהוטל עליהם הלחש (נחש לדוגמה) ויצורים שהורעלו אך לא מושפעים באופן טבעי (כל האל-מתים ויצרי-כפיים) יחטפו נזק כאילו לא גלגלו הצלה לא לנזק הראשוני והמשני (והשלישי עם יש) כך שאם הדרואיד הטיל על אותו עכביש "רעל לחומצה" הוא יגרום ל8ק4 נזק חומצה עם קשיחות לחצי.
מכיוון שהרעל הפך לחומצה הוא לא יגרום נזק נוסף. יצורים רעילים עדיין מרעילים גם עם הלחש הוטל עליהם.
הרעל חייב להיות נוזלי לפחות במידה כל שהיא (רפש רעיל והקרום הרירי על צפרדע רעילה נחשבים כ"נוזליים") והרעל חייב להיות ממקור אורגני.
רכיב חומרי: קיבת נחש.

הכמות נזק שהלחש עושה לא קרובה להיות שווה למה שרעל עושה, רעל שעושה 3ק6 נזק חוסן.

כמו כן אין התנגדות לחשים, אתה הופך את הרעל לחומצה, לא משנה כלום בגוף של המטרה. לא רואה סיבה הגיונית להתגנדות לחשים.

מה שכן... כמות הרעל היא בדרך כלל מזערית במקרה הטוב, אני בספק שכמה טיפות רעל שהופכות לחומצה מסוגל לעשות כזו כמות של נזק (ובעיקר ליצרוים "רעילים")
בנוסף, יותר מידי יצורים חסינים לרעל כדי שהלחש הזה יהיה שווה, מכשף/אשף בדרגה 4 יקח כנראה ORB OF X בתור לחש התקפי, דרואיד כנראה ישקיע בכמה לחשי BUFF או זימון. קשה לי לראות מישהו לוקח את הלחש הזה, מה גם שהוא דרוש הרבה הכנות - אתה צריך מישהו שירעיל את הדמות (דבר לא הכי בר השגה) ואז לשרוף תור על הלחש הזה.

אגב- הצלה צריכה להיות קשיחות לחצי, לא חוסן.

אני לא בקיא במהדורה 3.5 אז אני לא יכול להגיב על הפן הטכני, אבל מבחינה רעיונית - אם אפשר להפוך רעל לחומצה, למה לא לעשות זאת לפני שתוקפים בעזרת הרעל במקום כשהרעל כבר בתוך המטרה? הרבה יותר הגיוני לדעתי ליצור את החומצה ורק אז לתקוף, ולא להפך.
מלבד זאת, ואני אומר את זה בתור מישהו שלומד ביולוגיה באוניברסיטה (לא מחזיק מעצמי ביולוג דגול, יכול להיות שאני טועה), כדי לגרום לנזק ממשי צריך כמויות יחסית גדולות של חומצה, כמובן כתלות בסוג החומצה ובחומר ממנו מורכב היצור המותקף (בשר, מתכת, עץ וכו'). לי יצא כבר לטבול בטעות אצבע במבחנה מלאה בחומצת לימון (pH 2 אם זה אומר לך משהו) במשך בערך חצי דקה ולצאת מזה עם שלפוחית מציקה ולא יותר.

בנוסף - אם הרעל הופך לחומצה אין היגיון בכך שההשפעה הרעילה שלו תמשיך. אם הזרקתי לעצמי נפט והוא הפך בדרך פלא למים במערכת הדם שלי, אני לא אמור להמשיך להיות מושפע מעבר לנזק שכבר נעשה.

מקווה שעזרתי.

liorgonen3 אמר/ה:

.
tkhag1 אמר/ה:
[post]687522[/post] יצורים רעלים שהוטל עליהם הלחש (נחש לדוגמה) ויצורים שהורעלו אך לא מושפעים באופן טבעי (כל האל-מתים ויצרי-כפיים) יחטפו נזק כאילו לא גלגלו הצלה לא לנזק הראשוני והמשני (והשלישי עם יש) כך שאם הדרואיד הטיל על אותו עכביש "רעל לחומצה" הוא יגרום ל8ק4 נזק חומצה עם קשיחות לחצי.
הרעיון של הלחש בוא שהוא נועד כנגד יצורים שחסינים לרעל או רעלים בעצמם, הרעיון נועד בעיקר לדרואיד שמשתמש ברעל (הרעיון עלה לי כשראיתי את דרואיד העכבישים של nav566).

וכן אתה צודק בנוגע להתנגדות לחשים.

הטעות של החוסן תוקנה.

בקשר לנזק: 3ק6 נזק חוסן יגרמו ל 11 נזק חוסן בממוצע, בגלל שכנראה הרעל הזה יהיה זמין רק בדרגות גבוהות (בין עם בשימוש נגד השחקנים ובין עם בשימושם) אז זה ישמש נגד מפלצת בדרוג אתגר של... 16 נגיד? אז בממצוע 20 ק"פ, מה שאומר שמרעל כזה הוא יעבד 5 נקודות לכול קובית פגיע בערך וזה יוצא כ100 נקודות פגיע.
הנזק הממוצע של החומצה יהיה 63. זה די נמוך בהשוואה לנזק הרגיל של הרעל. אבל כמו שאמרתי זה נועד בעיקר אם אתה משתמש ברעל נגד יצורים חסינים או שאתה נלחם כנגד יצורים רעילים, ביחס ללחש דרג 3 שאמור לגרום לגג 10 קוביות כנגד מטרה יחידה זה מעוד חזק, אבל כמו שאמרתה זה דורש מצב מאוד מסוים מה שמאזן את זה.
WhiteWhale אמר/ה:
גם אני לומד ביולוגיה כרגע, וכן אני יודע מה זה pH (למי שלא יודע זה מדד של בסיסיות או חומציות החומר כשה"אמצע" נמצא בpH7 שזה הרמה של המים, ככול שיורדים כך זה חומצי יותר).
הרעיון הוא להפוך את הרעל לחומצה בתוך האויב כי כך זה גורם ליותר נזק (וגם נוח יותר).
מבחינה מדעית הרעל הופך לחומצה עם pH נמוך מאוד (ברמה של הסרטים, אני לא יודע כמה זה יוצא), והעובדה שהחומצה בתוך הגוף שלך גם תורמת לנזק.
WhiteWhale אמר/ה:
[post]687529[/post] בנוסף - אם הרעל הופך לחומצה אין היגיון בכך שההשפעה הרעילה שלו תמשיך. אם הזרקתי לעצמי נפט והוא הפך בדרך פלא למים במערכת הדם שלי, אני לא אמור להמשיך להיות מושפע מעבר לנזק שכבר נעשה.
אני אענה לך עם ציטוט משלי:
tkhag1 אמר/ה:
[post]687522[/post] מכיוון שהרעל הפך לחומצה הוא לא יגרום נזק נוסף. יצורים רעילים עדיין מרעילים גם עם הלחש הוטל עליהם.
הסיבה שהיצורים הרעילים עדיין מרעילים היא כי הלחש פועל רק על "מנה" אחת של הרעל (מה שאומר שאם יצור חטף שתי מנות הוא עדיין מורעל).

איך זה הגיוני שיצור שחסין לרעל יהיה פגיע ללחש הזה? כאילו, הם לא סתם חסינים לרעל כי חוק אזוטרי אמר את זה, הם חסינים לרעל כי אי אפשר להרעיל אותם. אי אפשר פיזית להרעיל יציר כפיים, כי לאיזה בדיוק מחזור דם הרעל ייכנס? וכשאתה מרעיל שלד, איפה בדיוק הרעל אמור לחדור לו לגוף?

תראה, לחש שהופך רעל בגוף של יצור לחומצה זה לחש מגניב, במיוחד על יצורים רעילים, אני אוהב את הרעיון- אבל זה פשוט לא הגיוני על יצורים שחסינים לרעל. כשעקרב ענק עוקץ גולם אבן שום רעל לא חודר לגולם האבן, ועל גולם האבן לא נשארת שלולית קטנה של רעל שרק מוכנה להפוך לחומצה.

ומה עם יצורים כמו יסודן אוויר או יסודן אש? או רוח רפאים שהיא לא גשמית בכלל? מה עם יצור שהוא ממשית צל? או יצורים שעשויים מכאוס?

יצורים שחסינים לרעל הם עם היכולת הזו מסיבה טובה, ולכן הם לא פגיעים להתקפות שמתבססות על זה שאתה יכול להיות מורעל בכול צורה.

העוג הברברי אמר/ה:

שמע, בממ"ד יש עיקרון של "הגיון סרטים" זה אומר שבן אדם בדרגה גבוהה לא יהפוך לשלולית מדממת אם ענק ידרוך עליו, זה גם אומר שאפשר להשאיר חור בתוך גולם אבן שבו יהיה הרעל, זו דרך נוחה לפשט את חוקי הרעל.
בקשר ליסודנים: אני חושב שדי ברור שצריך שהיצור "יכיל" את הרעל, מה שמוציא את כל הבלתי מוחשים.
יסודן אש הוא כן מוחשים (הם גורמים גם נזק מוחץ וגם נזק אש בהתקפת חבטה) לכן הם כן* פגיעים, אבל בגלל המצב המיוחד שלהם אפשר לקבוע שהרעל נשרף ברגע שהוא נוגע בהם, רעלים מסוימים יכולים להיות עמידים לחום ולכן הם יכלו להפוך לחומצה.

אתה מסבך את זה יתר על המידה. בכל מקרה, בבקשה תפסיק עם הציטוטים הריקים האלה. אם אתה חייב לצוטט את התגובה של מי שמעליך (שזה הרגל מגונה ודי מעצבן, אבל ניחא) לפחות תצטט אותה במקום הציטוטים הריקים האלה. הם סתם מעצבנים.

Nextorl אמר/ה:
הופיע לך "צוטט על ידי tkhag1 בתוך: "לחש חדש: רעל לחומצה (3.5)"" נכון?. זה גורם לכך שאנשים ידעו שענו להם, אני חושב שזה די נוח.
והציטוטים ריקים בגלל שזה תופס הרבה מקום והתלוננו על זה בעבר.
בנוסף זה מבהיר למי את עונה (אפשר כמובן רק לכתוב את השמות אבל אני לא עושה את זה בגלל מה שאמרתי למעלה).
בכל מקרה סליחה על זה שצוטטתי אותך בציטוט ריק, לא הייתה שום כוונה לעצבן אותך. זה היה בשביל להבהיר את הנקודה.

יש כל כך הרבה יצורים עם התנגדות לחומצה, שהנזק שהלחש גורם יהיה זניח במקרה הטוב, נראה לי שחומצה שני רק לאש וקור בתור סוג ההתנגדות הכי שכיח.

ושוב, הלחש שלך כל כך ספציפי, שאין סיבה לקחת אותו. למה לקחת לחש שעובד במקרה פעם בהרפתקאה במקרה הטוב, כשאפשר לקחת לחשים הרבה יותר יעילים, שאתה תשתמש בהם הרבה יותר פעמים.

כמו שנקסט אומר, אתה הופך את זה למורכב מידי, אין שום סיבה שיצור שחסין לרעל יהיה מושפע מהלחש הזה, קל וחומר אל-מת,יסודן ויציר כפיים.

ואני אחזור לנקודה הראשית שלי, אתה מכניס טיפות בודדות של רעל במקרה הטוב, כזו כמות מזערית של חומצה לא באמת מפריעה בעולם עם "הגיון הסרטים" שאתה מדבר עליו. בדיוק כמו שכדור אש לא הופך כל דבר לערמת אפר מעלה עשן.

liorgonen3.
כמות הרעל שאתה חוטף מיצורים בממ"ד יכולה לנוע מטיפות בודדות לליטר רעל, תלוי בגודל היצור. בחרו שלא ממש להתייחס לזה בשביל להפשיט את זה, בכל מקרה ברוב המקרים מדובר בערך בכוס-חצי כוס של רעל. אחשב תדמיין חצי כוס חומצה נשפכת בבטן שלך, לא נעים במיוחד נכון? אני מתרגם את זה לנזק חומצה גבוהה.

אני מדבר על שחקן, כי הוא זה שיעשה את הלחש, אף נחש ארס לא הולך להטיל את הלחש הזה, נכון?

אז יש לנו את זוזו הנוכל/מתנקש, שבדיוק הניח מנה קלה של רעל על הפיגיון שלו, הוא דוקר את האורק/דרקון/דינוזאר/ענק בירך, וכמה טיפות רעל נספגו בגופו של היצור.

בתורו, סמי הקוסם מטיל את הלחש הזה, והטיפות הללו הופכות ל12 ליטר של חומצה?

הטבע יודע לא לבזבז משאבים, יצור גדול יותר לא מזריק יותר ערס, (למעשה עקרון הברירה הטבעית אומר שאם אתה גדול, אתה כנראה לא צריך רעל) במו"ד פירשו את גדול יותר= ערסי יותר כי מפגר שעקרב עם 1 ק"פ יעשה יותר רעל מעקרב ענקי עם 15, אז אפשר להגיד שהרעל יותר מרוכז/קטלני. אבל זה לא אומר שזה הרבה יותר רעל, אחרת הנזק היה הרבה יותר משמעותי, כי מבנה הנוזלים בדם שלך היה יוצא מאיזון, וזה הרבה יותר מסוכן מאשר "קצת רעל" אין שום יצור בטבע ש"מפציץ אותך ברעל" בעיקר בגלל שיש כמות מוגבלת של רעל בתוך כל יצור ארסי, אם הוא ינצל את כל הארס שלו בנשיכה אחת, הוא יהיה פגיע. הטבע לא בדיוק עובד כך, למעט חריגים.

אחדד על זה עוד, את הרעל שדמות מסיגה, היא תשמור במבחנה, מבחנה ב3.5 מכילה בערך 28 גרם של נוזל, ומאחר ואנחנו יודעים שהרעל לא הולך מתבזבז על התקפה אחת, אז כולנו נניח שרק חלקיק מזה נכנס בכל דקירה.

ולפני שאתה מזכיר רעל בליעה- הוא נמהל במשקה/מחולק שווה בשווה בתוך האוכל, היגיון הסרטים גם מראה לך ש"מספיק כמה טיפות והוא גמור", אף אחד לא שופך את כל משחת המוות שלו לתוך הכוס של איצק הברברי, וגם אם העוף שהוא אוכל מלא ברעל, הוא יבין את זה אחרי הביס הראשון, ויפסיק לאכל כדי... להשתנק למוות?

ורעל נשימה? כנ"ל.

by the way, לא ברור לי למה אתה ממשיך להתעלם מהשאלה שלי בהקשר ל"כמה הלחש הזה באמת שמיש ורלבנטי" אבל אם אתה פשוט לא רוצה לעסוק בזה, תגיד. אני אפסיק לשאול.

liorgonen3
tkhag1 אמר/ה:
[post]687587[/post] הרעיון של הלחש בוא שהוא נועד כנגד יצורים שחסינים לרעל או רעלים בעצמם, הרעיון נועד בעיקר לדרואיד שמשתמש ברעל (הרעיון עלה לי כשראיתי את דרואיד העכבישים של nav566).

כבר עניתי לך על "שימושי ורלבנטי" קודם אבל הנה שוב.
ואתה צודק כשאני חושב על זה... חבל זה היה רעיון די נחמד.

רעיון מעניין, המכאניקה מסורבלת וכמו שאמרו לפני לא כל כך ראלית. היתי מציע כיוון של לחש שמשפיע על יצורים שיש להם בגוף רעל גם ככה, נניח להפוך את כל הארס של הנחש שמולך לחומצה שמתפוצצת לו בתוך הגוף ועושה X נזק (ועל הדרך מונעת ממנו את האפשרות להשתמש ברעל שלו נגדך)

WhiteWhale אמר/ה:
[post]687529[/post] בנוסף - אם הרעל הופך לחומצה אין היגיון בכך שההשפעה הרעילה שלו תמשיך. אם הזרקתי לעצמי נפט והוא הפך בדרך פלא למים במערכת הדם שלי, אני לא אמור להמשיך להיות מושפע מעבר לנזק שכבר נעשה.

יש לך מים שממלאים מזרק במחזור הדם, אתה מת בלי קשר.

הלחש מעניין, אבל הנקודות הבעייתיות הובנו. ספציפי מדי, לא הגיוני מבחינת כמות הרעל ביחס לכמות החומצה, מסורבל מבחינת מכניקה.
המלצה עקרונית, בשביל לשמור את החלק המעניין בלחש: לחש מדרג 3 שעושה פשוט 1ק8 נזק חומצה לדרגה (מקסימום 10ק8) ליצור עם התקפת רעל בלי הצלה נשמע לי סביר למדי.

nav566 אמר/ה:
[post]687733[/post] אם הזרקתי לעצמי נפט

בספר "החייל האמיץ שווייק" היו כל מיני אנשים שהזריקו לעצמם נפט לרגל כדי לקבל פטור מגיוס לצבא הקייזר ירום הודו.

אגב - לארס של נחשים אמור להיות אפקט חומצי. הכרתי פעם בחור אחד שסיפר לי שבזמן שהוא רץ להנאתו בשדה, הכיש אותו נחש צפע ברגל. למזלו הוא הצליח להגיע למקום שבו מצאו והצילו אותו, אבל לקח לו הרבה זמן להשתקם כי הארס פשוט המיס את כלי הדם שלו מבפנים ואיתם כל מיני רקמות מהרגל. יש בזה הגיון מבחינת הנחש - בדרך כלל הוא מכיש עכברים וכאלה, וככה הארס מתחיל את תהליך העיכול בזמן שהנחש בולע את העכבר - הוא הרי לא יכול ללעוס אותו או משהו.

חזרה