• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 14] [מו"ד 4] בני הכפור

בני הכפור
מהרי הכפור, חיטיהם מוכתמים בדם. בתוכם פראות הייטים מתערבלת עם נחישות האדם.

בעולם המערכה סרמיאת, אורקים אינם קיימים. אך בהרי הכפור, חיים הייטים. יצורים אכזריים, תבוניים מעט יותר מחיות, היצורים הללו מתהדרים בחיטים גדולים ופרווה סמיכה שמאפשרת להם לשרוד את הכפור הנוראי. הם מתאגדים בשבטים, ולפעמים- כאשר הם פושטים על כפרי האדם, נולדים בני תערבות. חצי ייטי, חצי אדם. בני הכפור, כפי שהם מכונים, מתהדרים בתכונות הטובות ביותר של אבותיהם.
מצד אחד, הם חזקים, חסונים, ופראיים כמו הייטים מטילי האימה. ומצד שני, הם בורכו בכושר הלמידה של האדם, בנחישותו, וביכולתו להסתגל. הם חכמים יותר מאבותיהם הייטים, ועל כן- אפילו יותר מפחידים.

שבטי הייטים מגדלים אותם בדרך כלל כייטים לכל דבר ועניין, אך חוכמתם והתכונות האנושיות שלהם הופכות אותם לילדי פלא של ממש, ולא עובר זמן רב עד שהם נהיים הדובדבן בקצפת של שבט הייטים, הציידים הטובים ביותר שלו, ולעתים אף מנהיגיו.

בממלכה האנושית של סליית'ון, מעטים מכבדים את בני הכפור. רואים בהם טיפשים אלימים, יצורים פראיים וחייתים שלא צריכים לחיות בציוויליזציה. לכן, בני הכפור המעטים שחיים בין בני האדם חיים בגבולות הממלכה, בעיקר בכפרים שבסביבות ההרים.

מאפייני גזע:
כמו חצי-אורק (סל"ש 2).

מאפיינים חיצוניים:
גדולים וחסונים יותר מהאדם הממוצע, עורם הכחלחל של בני הכפור מכוסה על ידי פרווה בצבעי לבן או אפור, ורובם מעדיפים בגדים באותם הצבעים.
לבני הכפור יש לסת רחבה יותר מלבני אנוש, וזוג חיטים מעוקלים קצרים שמגיעים לאורך של 15-20 סנטימטרים, קטנים יותר מהחיטים של אבותיהם הייטים.
בני הכפור מתבגרים יותר מהר מבני אנוש, מגיעים לבגרות כבר בגיל 15, וחיים לרוב 50 או 60 שנה בלבד.

אמונות וגישות נפוצות:
בני הכפור רואים בעוצמה הפיזית שלהם ברכה, מפגינים אותה לראווה ומחשיבים אותה כצורה הבסיסית ביותר של כוח אמיתי. הם מעריצים אנשים אמיצים וחזקים, אך הם מעריצים במיוחד את אלה שיודעים להשתמש בכוח שלהם בחוכמה על מנת להעניק להם את היתרון במקום רק להסתער קדימה ללא מחשבה. יותר מכל, בני הכפור מעריצים את אלו שיכולים לשרוד במצבים הקשים ביותר, גם ללא הפרווה והעוצמה הפיזית שלהם.
חצאי הייטים יודעים היטב לא לשפוט אנשים לפי המראה החיצוני שלהם. בין אם הם חיו בין הייטים או בין בני האדם, בני הכפור יודעים שמה שמוצג על פני השטח הוא שקרי הרבה פעמים, כמו ההרים המושלגים שגם אם במבט ראשון נראים כשוממים, מתחת לשלג ובמערות עדיין יש חיים.
בני כפור רבים מתחברים לטבע הפראי. לציד, ולחיים. הם מחוברים מאוד לרוחות הטבע דרך דם אבותיהם הייטים. רבים מהם מרגישים שהטבע הוא המקום היחיד שמקבל אותם כפי שהם, כיוון שהאנשים ה"מתורבתים" בדרך כלל מגרשים אותם.

כוחות תכלית:

כאשר בן כפור מגיע לדרגה בו הוא צריך לבחור בכוח תכלית מהמקצוע שלו, הוא יכול לבחור בכוח תכלית גזעי במקום. כוח התכלית הגזעי חייב להיות באותה דרגה או בדרגה נמוכה יותר מכוח התכלית שהיית מקבל מהמקצוע.
אתה יכול להשתמש באימון מחדש על מנת להחליף כוח תכלית מקצוע בכוח תכלית גזעי ולהפך, כל עוד הכוח החדש הוא מאותה הדרגה או מדרגה נמוכה יותר מהכוח המוחלף. אתה לא יכול להחליף כוח תכלית שהתקבל מנתיב מופת או מיעוד אגדי עם כוח תכלית גזעי.

בלתי ניתן לעצירה | כוח תכלית בן כפור 2
אתה מסתער על האויב בשאגה, החיטים שלך מעיפים אותו לכל הרוחות
התקלות
ללא פעולה | אישי
תנאי: אתה מתנפל על אויב הצלחה.
השפעה: אתה יכול לדחוף את האויב כמות משבצות נוספת ששווה למתאם הכוח שלך, ואתה רשאי לפסוע לכל משבצת שהמטרה עוזבת עד סוף הדחיפה.

להזין את הזעם | כוח תכלית בן כפור 6
השלג הופך לאדום מדמך, אבל הכאב רק מזין את זעמך, הופך אותך למסוכן יותר.
התקלות
משנית | אישי
תנאי: אתה חייב להיות מדמם.
השפעה: אתה נכנס לעמידת הזנת הזעם. עד שהעמידה מסתיימת וכאשר אתה מדמם, אתה מקבל תוסף 2+ לכל גלגולי הנזק.

נחישות פראית | כוח תכלית בן כפור 10
העוצמה הפראית של אבותיך זורמת דרך עורקיך, מגוננת עליך
יומי
הפרעה מיידית | אישי
תנאי: השפעה הופכת אותך להלום או המום.
השפעה: אם ההשפעה הופך אותך להלום, אתה לא הלום. אם ההשפעה הופכת אותך להמום, אתה הלום במקום.

בז למוות | כוח תכלית בן כפור 16
אם האויב שלך חושב שזה מה שיהרוג אותך, הוא עומד לגלות עד כמה בדיוק הוא טועה.
יומי * מרפא
ללא פעולה | אישי
תנאי: אתה יורד למתחת ל1 נק"פ.
השפעה: אתה יכול לנצל פרץ ריפוי ולעמוד כפעולה משנית. כמו כן, אתה זוכה עד סוף תוך הבא בתוסף השווה למתאם הכוח שלך לגלגולי נזק נגד כל אויב שפגע בך מאז סוף תורך האחרון.

מגניב, 3 הערות:
1. בלתי ניתן לעצירה נראה לי כמו כוח ממש חזק ביחס לדרגה 2...
2. בעולם שלי גם כן יש יטים, שהם אורקים שנמלטו להרים הקפואים והסתגלו לחיים שם, ועבורם השתמשתי בנתונים של orc, רק שבמקום fearsome charge, נתתי להם עמידות של 5+חצי דרגה לקור כדי לייצג את ההסתגלות שלהם לחיים באזורים המושלגים והקפואים בראשי ההרים.
למרות שאתה משתמש בחצי אורק ולא באורק, לא כדאי לתת משהו דומה?
3. כוחות תכלית ברוב המוחלט של המקרים (שאני מכיר, כן? יש סיכויים שאני טועה) עוזרים לך להשתגר, לפסוע מס' משבצות, לגנוב בזמן קרב ועוד. אבל הם כמעט תמיד עוסקים בתנועה שלך, ולכן הכוחות תכלית האלה לא נראים לי ממש מתאימים להיות כוחות תכלית דווקא, כי הם התקפיים כמעט כולם...

1. יכול להיות שיש לך נקודה. בסך הכל העתקתי את הכוח תכלית דרג 2 של הגמדים, אבל מצד שני זה מדרגון. אולי להפוך את זה ליומי יעזור?

2. עד כמה שהייתי רוצה, ועשיתי את זה בגרסאות קודמות, אני חושב שעדיף שלא. פשוט לא כדאי לעשות שינוי לא נחוץ, הרבה יותר נוח להשתמש במכאניקה הרגילה של חצי האורקים. אם הייתי נותן את העמידות, הייתי צריך להוריד משהו אחר, ואני לא רוצה להוריד כלום.

3. ובכן, זה נשמע כאילו הסתכלת רק על כוחות התכלית של הנוכל, שבצורה אירונית, הם היחידים שאשכרה עובדים כמו שכוחות תכלית אמורים לעבוד.
טכנית, כוחות תכלית אמורים להיות כוחות שעובדים מחוץ לקרב. בפועל, הם פשוט כוחות לא התקפיים באופן ישיר, משמע לא התקפות.

:eek:rccooldark:

בתור מי שכבר שיחק בת כפור בקמפיין שלך, שהייתה אחת מהדמויות הכי נהניתי לשחק אי פעם, כמובן שאני מאוהב בהגשה הזו מהרגע הראשון, וכול הרקע כתוב בצורה נהדרת ;)

בלתי ניתן לעצירה: זה מכוון שאתה יכול לעצור את הפסיעה שלך בכול משבצת שהאויב עבר דרכה?
אני גם אומר שלדעתי זה כוח הרבה פחות טוב משהוא נראה, כי להתנפלות אין את מילות המפתח נשק או אביזר (אולי כדאי לעשות כישרון שמוסיף לזה את מילת המפתח נשק...), מה שאומר שמעבר לדרגות הראשונות מאוד קשה לפגוע עם זה. לכן זה כוח שבאמת יעיל בדרגה 2 ובסביבתה, ואחרי זה כנראה עדיף לאמן אותו מחדש. זו לא בעיה, זה פיצ'ר, אבל זה לא כוח חזק באף צורה.

להזין את הזעם ונחישות פראית: שניהם כוחות טובים, אני פשוט קצת שואל את עצמי עד כמה הם באמת... מיוחדים. בסופו של דבר, אלו שני כוחות שלטעמי לא מוסיפים המון דברים מיוחדים. הם מגניבים אם בן הכפור בחר במקצוע לא סטנדרטי כי הם מאוד "ברבריים" באופי שלהם, אבל אם זה בן כפור ברברי בספק שמישהו ישים לב שזה כוח גזע ולא פשוט עוד כוח ברברי. במילים אחרות, אין בזה מספיק "אופי מהגזע" לדעתי.

אני אסכים בנוגע לכך שכמה כישרונות גזע יכולים בהחלט להוסיף פה. כישרון להסוואה בשלג ובסביבות קרות, לעמידות לקור (כנראה כישרון מופת) וכו', ואולי אפילו כישרונות שמשקפם את תרבות הייטים. זה חסר לי מבחינת המכאניקה כאן.

העוג הברברי אמר/ה:
זו לא בעיה, זה פיצ'ר, אבל זה לא כוח חזק באף צורה.

אני לא מסכים.
לדוגמה: אני בניתי דמות עם 16 כוח, +2 כוח מהגזע יש לי 18, כלומר מתאם כוח 4, מה שנשאר גם לדרגה 2.
עכשיו עם עם הסטטים האלו והיכולת תכלית הזו אני יכול לבנות לך מגונן חזק להחריד, שביחד עם תוואי שטח מעניינים בהתקלות יכול להעיף אויבים לכל עבר יותר טוב מרכזים למיניהם...

נ.ב: אשמח לדעת איזה כישרון מוסיף עמידויות, כי זה נשמע לי חזק להחריד... (כישרון שמוסיף עמידויות חדשות, לא מחזק אותן, כי זה עוד מאוזן איכשהו...)

The oldman אמר/ה:
זה לא באמת אורק אבל זה בהחלט מגניב - אהבתי לקרוא ובכלל כיף לראות תוכן חדש של 4.
זו הגרסא שלי לחצי-אורקים בעולם, הייתי אומר שזה מספיק קרוב :D

העוג הברברי אמר/ה:
בלתי ניתן לעצירה: זה מכוון שאתה יכול לעצור את הפסיעה שלך בכול משבצת שהאויב עבר דרכה?
אכן מכוון.

העוג הברברי אמר/ה:
אני גם אומר שלדעתי זה כוח הרבה פחות טוב משהוא נראה, כי להתנפלות אין את מילות המפתח נשק או אביזר (אולי כדאי לעשות כישרון שמוסיף לזה את מילת המפתח נשק...), מה שאומר שמעבר לדרגות הראשונות מאוד קשה לפגוע עם זה. לכן זה כוח שבאמת יעיל בדרגה 2 ובסביבתה, ואחרי זה כנראה עדיף לאמן אותו מחדש. זו לא בעיה, זה פיצ'ר, אבל זה לא כוח חזק באף צורה.
יש לך נקודה. אבל זה כוח מגניב לearly game

העוג הברברי אמר/ה:
להזין את הזעם ונחישות פראית: שניהם כוחות טובים, אני פשוט קצת שואל את עצמי עד כמה הם באמת... מיוחדים. בסופו של דבר, אלו שני כוחות שלטעמי לא מוסיפים המון דברים מיוחדים. הם מגניבים אם בן הכפור בחר במקצוע לא סטנדרטי כי הם מאוד "ברבריים" באופי שלהם, אבל אם זה בן כפור ברברי בספק שמישהו ישים לב שזה כוח גזע ולא פשוט עוד כוח ברברי. במילים אחרות, אין בזה מספיק "אופי מהגזע" לדעתי.
למען האמת, אני חושב שאם בן כפור הופך לברברי, הוא גם ככה מתחבר ל"אופי" של הגזע שלו בצורה מסוימת, ולכן אין בזה בעיה. מה שיפה בכוחות האלה הוא שהם מאפשרים למקצועות אחרים להרגיש יותר "נכונים" ו"פראיים" בשביל בני כפור.
העוג הברברי אמר/ה:
אני אסכים בנוגע לכך שכמה כישרונות גזע יכולים בהחלט להוסיף פה. כישרון להסוואה בשלג ובסביבות קרות, לעמידות לקור (כנראה כישרון מופת) וכו', ואולי אפילו כישרונות שמשקפם את תרבות הייטים. זה חסר לי מבחינת המכאניקה כאן.
המממ, אני פחות אוהב את הרעיון כי כשרונות כאלה הם מאוד ספציפיים למערכה ורוב הזמן אף אחד לא ייקח אותם. כישרון להסוואה בשלג וסביבות קרות, עד כמה שהוא נחמד, לא באמת יעניין מישהו.
כמו כן, כבר יש כשרונות שיכולים להתאים. "נגוע חורף" מהסל"ש הראשון לדוגמה. אבל אולי באמת אוסיף כמה כשרונות, גם אם רק כדי להפוך את השאמאן למקצוע שיותר קורץ להם.

Hell lord אמר/ה:
אני לא מסכים.
לדוגמה: אני בניתי דמות עם 16 כוח, +2 כוח מהגזע יש לי 18, כלומר מתאם כוח 4, מה שנשאר גם לדרגה 2.
עכשיו עם עם הסטטים האלו והיכולת תכלית הזו אני יכול לבנות לך מגונן חזק להחריד, שביחד עם תוואי שטח מעניינים בהתקלות יכול להעיף אויבים לכל עבר יותר טוב מרכזים למיניהם...
וזה למה הכוח הזה עוד איכשהו יעיל בדרגות הראשונות.

בשביל לעמוד בהגנות של היריבים, שעולות עם הדרגות, אתה מתבסס על תוספי הקסמה, תוספים מכישרונות expertise, בהתקפות נשק גם על תוסף שליטה, וכמובן על תוסף חצי הדרה. מכול התוספים האלו, שנועדו לעזור לך לפגוע בהגנות הגבוהות של יצורים בדרגות גבוהות, התקפות התנפלות מקבלות רק חצי דרגה.

בן כפור ברברי בדרגה 10 עם כוח של 22- השקיע הכול בכוח, וגרזן עם תוסף הקסמה של 2+ וכישרון expertise יתקוף עם תוסף התקפה של 16+ בנשק, אבל יתנפל עם תוסף של 11+ בלבד. וההבדל מודגש ככול שאתה עולה בדרגות. בדרגה 20 עם נשק 4+ וכוח של 24, הוא יתקיף עם תוסף של 25+, אבל יתנפל עם תוסף 17+ בלבד.

והתנפלות כפעולה, בתור יכולת שלא עושה בכלל נזק, משפיעה רק על יריב בודד, ולא עושה יותר מלדחוף, היא לא פעולה כזו שווה.

בנוסף, שים לב שהכוח הזה פועל רק פעם אחת בהתקלות. להתחיל להשוות לרכזים זה משהו מאוד מאוד רחוק גם עם הכוח הזה.

נ.ב: אשמח לדעת איזה כישרון מוסיף עמידויות, כי זה נשמע לי חזק להחריד... (כישרון שמוסיף עמידויות חדשות, לא מחזק אותן, כי זה עוד מאוזן איכשהו...)
Frozen Soul מגיבורי הצל (שאגב מאוד מתאים לדעתי לגזע) דורש חוסן או חכמה של 13 ונותן עמידות לקור של 5/דרגה עם תוסף כישרון לרצון של 1+/דרגה.
Versatile Resistance לג'נסאי מממלכות נשכחות נותן להם עמידות 5 לאש, קור ורעם. הם יכולים לקבל עמידות לאחד מאלו בזכות מאפיין הגזע שלהם, והכישרון הזה "משלים את החסר" ברמה נמוכה- שכן העמידויות לא עולות עם התקופות.
Blood of Levistus לזדים מהספר לזדים הוא כישרון מופת שמעניק עמידות לקור בשווי 5+ חצי דרגה ותוסף כישרון של 3+ לגלגולי נזק עם התקפות קור.

זה לא דבר לגמרי מחוץ לשיטה כישרונות שמעניקים עמידות. זה לא מאוד נפוץ, אבל ככישרון גזע זה מקובל לחלוטין.

המממ, אני פחות אוהב את הרעיון כי כשרונות כאלה הם מאוד ספציפיים למערכה ורוב הזמן אף אחד לא ייקח אותם. כישרון להסוואה בשלג וסביבות קרות, עד כמה שהוא נחמד, לא באמת יעניין מישהו.
במהדורה 4 אחת מהבעיות עם כישרונות היא שכול כישרון הוא חשוב ולכן כול כישרון צריך להיות באמת שווה את עצמו. אף אחד לא לוקח ערנות ככישרון, לדוגמה. ועם זאת אני חושב שזה אפשרי. כישרון להתאמה לכפור יכול להתבטא בתוסף להתגנבות בכפור, בהליכת קרח וכאשר אתה בסיבוב הפתעה בסביבת כפור אתה מקבל בונוס לנזק- שזה כישרון נגיד שבהחלט יכולים לקחת לקמפיין באזור קפוא יותר.

העוג הברברי אמר/ה:
בשביל לעמוד בהגנות של היריבים, שעולות עם הדרגות

וכאן בדיוק הנקודה שלי, במהדורה 4, כמו כל מהדורה אחרת (אני חושב...) אתה מחליף יכולות בעודף עולה דרגות, או שהיכולות משתדרגות, כלומר, אך אחד לא יחזיק יכולת התקלות של דרגה 1 ברמה 30...
וזו יכולת תכלית לדרגה 2, ועד לדרגה שבה היכולת הזאת הופכת לחסרת תועלת אתה כבר מחליף את היכולת ביכולת תכלית אחרת, יותר טובה.

רק שזה כוח תכלית, סוג הכוחות היחיד שאתה שומר גם את הכוח מדרגה 2 עד דרגה 30.
ועדיין, אין אף בעיה עם כוחות שיעילים רק לדרגות הראשונות, כי יש אימון מחדש. עדיין, זה לא כוח חזק לדעתי, וזו הייתה הנקודה.

חזרה