• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 על קסם חדש-לחש נצבר (3.5)

לחש נצבר (על קסם)
הדמות יכולה להטיל את אותו לחש מספר פעמים כדי לחזק אותו.
תועלת: דמות יכולה להטיל לחש נצבר ולא לשחרר אותו באותו תור בתור הבא היא רשאית להטיל את אותו לחש שוב (הלחש הנוסף אינו צריך להיות לחש נצבר) וכך הלחש נחשב ללחש בדרג אחד גבוהה יותר, נתן לעשות זאת שוב עד שלא ניתן להטיל יותר את אותו לחש, הדרג הגבוהה יותר לא יוצר שום השפעה, אבל ניתן לנצל אותו באמצעות כשרונות על קסם, למשל קליע קסם שהוטל 3 פעמים (שווה ערך ללחש בדרג 3) יכל להיפרק כקליע קסם מעוצם.
לחשים שאינם לחשי מטען נפרקים ברגע שהפסיקו לחזק אותם (בתחילת תור המטיל אם הוא לא מחזק בתחילת תורו)
לחשים בעלי מטען לא נפרקים ברגע שהפסיקו לחזק אותם אלה ברגע שהם עונים על דרישות המטען (למשל מכת חשמל תפרק רק כשיגעו במישהו) , לא ניתן לחזק לחשי מטען שוב אחרי הפסקה.
לחש נצבר לוקח יחידת לחש זהה ללחש הרגיל.

זה מזכיר לי קצת לחש ששחקן שלי כתב פעם כשעוד שיחקנו מו"ד בקופסאות.
הלחש נקרא "קבל" והוא היה מעוצמה חמישית אני חושב - אחרי שהיית מטיל אותו, הוא היה ממשיך לשבת לך בזיכרון (ולבזבז לך יחידת לחש שלמה מעוצמה 5) אבל על כל יום שהוא היה מופעל כך, היית טוען עוד מספר מסויים (נדמה לי 1, 1ק4 או 1ק6 - לא זוכר בדיוק) של נקודות נזק חשמלי, עד שהיית צובר מטען של כמה עשרות מהן.

ואז, היה אפשר לשחרר את המטען הזה כהתקפת מגע שגורמת את כל הנזק בבת אחת.

באופן ממש לא מפתיע, כיום השחקן הזה הוא מהנדס חשמל.

זו חתיכת מכניקה הזוייה. נראה לי לא שמיש, אבל הרעיון מגניב.

אם כבר אתה בקטע, יש כישרון על קסם שנקרא לחש משולב. אתה יכול להטיל כמה לחשים משולבים מאותו סוג באותו זמן עם האפקט של שניהם, וזה מבזבז לך את שניהם.

דוגמא:

אשף מכין ארבעה קליעי קסם משולבים כארבעת לחשי דרג 2 שלו (הכישרון דורש העלאה בדרג אחד). האשף בוחר לנצל אחד מהם באופן רגיל, ונותרו לו שלוש.
בהטלה הבאה, האשף בוחר לנצל שני לחשים משולבים. הוא מטיל את הלחש ועושה בתור אחד נזק של שני קליעי קסם, כאילו הוא הטיל את שני הלחשים בנפרד.
לאחר מכן, הוא מטיל את האחד האחרון כרגיל.

ביום למחרת, הוא עושה את אותו דבר, וכשהוא נלחם נגד יריב ועומד להפסיד, הוא משתמש בכל ארבעת קליעי הקסם במשולב, ועושה לו נזק של ארבעה קליעי קסם בתור אחד, מה שמותיר אותו מרוקן מלחשים.

בדוגמה אחרת, מישהו שמשלב שני מכות חשמל עושה נזק של 2ק6/דרגת מטיל (מקסימום 10ק6) עם מכת החשמל היחידה שלו, ומבזבז על זה שתי מטענים של מכת חשמל.

כי אתה צריך להתחיל לשבת ולהיטען בזמן שמרביצים לך, ובכללי הקטע של להעלות דרגים כדי שיהיה אפשר להשתמש על זה בכישרון על קסם טיפה מוזר ולא נחוץ. הכישרון שאני הבאתי מדגים את אותו רעיון של טעינה של כמה לחשים כדי ליצור לחש אחד חזק, אבל באופן הרבה יותר פרקטי.
אגב, אם זה לא דורש עלייה בדרג והפריקה לא חייבת להיות אחרי הטלה של עוד לחש, למה שאשף לא יכין את כל הלחשים שלו כנצברים?

yellow_acid
אתה מטיל את אותו לחש כמה פעמים ומשחרר אותו עם כישרונות על קסם. למשל: אם אתה מתיל 3 פעמים קליע קסם (על פני 3 תורות) אתה יכול לשחרר אותו בתור הרביעי (בתחילת תורך, וזה לא לקח פעולה) כקליע קסם מעוצם (קליע קסם מעוצם דורש 2 דרגים מעל למקורי), או שאתה יכול להמשיך לטעון את הלחש על ידי הטלתו שוב בפעולה הראשונה שלך (ואז יש לך לחש מדרג 4 שאתה יכל לנצל עם כישרונות על קסם).

אה עכשיו הבנתי.
דבר ראשון זה לא כישרון על קסם, זה כישרון שקשור להטלת לחשים.
דבר שני, קונספט מעניין, אבל אני מניח שזה מאד תלוי בסוג של השחקן, לא כל מטילי הלחשים נהנים להספים את אותו הלחש שוב ושוב ושוב.
מבחינת איזון, נראה סבבה.

האמת שאני לא חושב שאי פעם השתמשתי בלחשים האלה, תמיד נראה לי תמוהה להטיל לחש ולקוות שאני אספיק להפעיל אותו בפרק הזמן שהוא עובד, כאשר הרבה לחשים עושים עבודה יותר טובה.

בכל מקרה, אני אם אסיד בדבר, זה מעניין, אבל לא נראה לי פרקטי. אשף יצטרך להכין את אותו הלחש כמה פעמים בשביל להנות מהכישרון הזה, ואז הוא יטיל אותו רק פעם אחת... זה מרגיש כישרון שקורץ למכשפים, אבל מיעוט הלחשים שלהם לא בדיוק עוזר פה.

חזרה