מתארגן מפגש פונדקאים לקראת תחילת הקיץ, לפרטים ולבחירה של המועדים הפנויים, השתתפו בסקר: מפגש פונדקאים - סקר

רוצה להתחיל לשחק

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 07:32

היי
אני רוצה להתחיל לשחק מבוכים ודרקונים ואין לי שמת איך.
מה צריך לקנות? ( חשוב שיהיה בעברית.. ) איזה מהדורה הכי כדאי לשחק? כמה אנשים כדאי? מה עדיף להיות - שחקן או מנחה?
אם מישהו יכול לעזור לי אני אשמח
הזאב

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי הזאב » 04 נובמבר 2017, 07:37

עדיף להיות שחקן בתור התחלה וזה אומר שאתה צריך עוד שלוש שחקנים לפחות ומנחה.
נערך לאחרונה על ידי הזאב ב 04 נובמבר 2017, 07:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 04 נובמבר 2017, 07:49

אם זה עברית - אין לך הרבה ברירות, הדבר היחיד שזמין בשוק זה פאת'פיינדר. כל מה שאתה צריך נמצא בסניפי צומת ספרים/סטימצקי - ספר הכללים ואסופת המפלצות.

כמה אנשים? בדרך כלל מקובל לשחק עם מנחה + לפחות 2-3 שחקנים. 5 שחקנים זה הכי הרבה שאפשר להתרכז בו לדעתי ויותר מידי זה כבר בלגן. קבוצות של 10-15 שקנים זה משהו שמקובל בחוגים אבל שם המטרה היא פחות לשחק ויותר להרוויח כסף מההורים של המשתתפים.

מה עדיף להיות? שחקן או מנחה? זה מאוד תלוי בך. אני למשל לא אוהב להיות שחקן ומעדיף להנחות וכמעט תמיד הייתי רק מנחה. יש אנשים שמעדיפים להיפך. אם אין לך קבוצה כרגע ותצטרך להקים אחת, כנראה שתצטרך גם להיות מנחה - תקרא את הספרים היטב, תשאל שאלות בפורום, תקרא על חוויות של מנחים אחרים ובסוף תלמד - אל תרגיש רע אם בהתחלה זה ילך קצת עקום, זו מיומנות נרכשת.

יתכן שתרצה להתנסות במשחק במסגרת חוג אם יש כזה במקום מגורייך - לפעמים זה יכול להיות ממש טוב, אבל בהרבה מקרים ממש לא. כמו בכל החלטה בחיים, שווה לאסוף קודם מודיעין מקדים - אם זה חוג עם קבוצות של 10-15 ילדים זה לא מומלץ. אם זה "מנחה בוטיק" שעובד עם קבוצות קטנות יותר (בהרבה מקרים בבית פרטי של אחד המשתתפים ולא במתנס או משהו) אז זה יכול להיות טוב יותר אבל לפעמים לעלות יותר (לא בהכרח).

כדאי גם ללכת ולהסתכל על משחק כזה ולהתרשם - הרי לא תרצה לשחק עם מנחה שקורא לשחקנים שלו "וירוס רקוב של איידס" או אומר להם "מאה מינוטאורים אונסים אותך" (סתם דוגמא לציטוטים של מנחה חוגים באיזה חוג מסחרי של חנות שבמקרה שמעתי לפני כמה שנים כשקניתי שם ספר). מומלץ גם לברר אם למנחה יש אישור מהמשטרה שאינו עבריין מין (חובה על כל גבר שעובד עם בני נוער להוציא אחד ולהעסיק אותו בלי זה זו עבירה על החוק) ובעידן מהפכת המידע של ימינו גם אפשר לעשות גוגל על השם שלו ולראות אם הוא לא מעורב בכל מיני עניינים מפוקפקים - לא בטוח שצריך לפסול מישהו רק בגלל שלפי התוצאה הראשונה בגוגל יש לו כרטיס אישי באתר שנועד לשדך בין גברים בודדים ומוזרים לנשים רעבות ללחם מאוקראינה (דוגמא אמיתית לגמרי), אבל זה בהחלט יכול להיות שיקול אם לבלות שעתיים בשבוע עם אחד כזה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
Hell lord
תשובות: 3

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי Hell lord » 04 נובמבר 2017, 07:54

אני לא מסכים איתכם.

א. שנים שאני משחק עם חבורה של שני שחקנים נוספים מלבדי, אבל שיחקתי גם 1 על 1.

ב. אין חובה להיות שחקן בהתחלה, אבל זה כן עוזר לשחק עם אנשים מנוסים ממך כדי להבין את החוקים.

ג. אתה בכלל לא חייב לשחק בשיטה, אבל אם אתה כן רוצה, סביר להניח שמה שתצטרך זה סט קוביות, למרות שיש מגלגלי קוביות באינטרנט ואפליקציות לסמארטפון, וכיום בישראל יש בעיקר את פאת'פיינדר, משום ש4 הפסיקו להדפיס ( :( למה? הגירסה הכי טובה שהייתה...), אבל עם מאמץ תוכל להשיג.
אז תצטרך להשיג את הספר לשחקן, יש שם גם את החוקים לשה"ם, ואם אתה מסרב באופן עקרוני להסתכל באינטרנט באנגלית, אז תצטרך לקנות גם את ספר המפלצות.

ד. תמיד יש עוד שיטות משחק שהן לא מבוכים ודרקונים (מבחינתי פאת'פיינדר זה 3.75), עיר בערפל, גורל מואץ, עולמות פראיים ועוד שהרבה יותר פשוט ללמוד (בדר"כ).
I am no nightmare, nightmares fear me
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 08:03

מצאתי שם את ספר 4 - http://freak.org.il/pl_product~1402200801~18~294.htm
כדאי לי לקנות אותו או את פאת'פיינדר?
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 04 נובמבר 2017, 08:08

מהדורה 4 איננה מיוצרת או נתמכת יותר, ועשויה להיות לך בעיה להשיג את שאר הספרים הנדרשים (ספר לשה"מ ואסופת מפלצות), כמו כן היא שונה לגמרי מכל מהדורה אחרת של מו"ד שבאה לפניה או אחריה באופן ממש מהותי.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 08:20

אוקי.. אז אני יקנה את ספר החוקים לשחקן של גרסת פאת'פיינדר ( מספיק שיהיה ספר אחד לכל השחקנים או עדיף שיהיה לכל אחד משלו? )
ואיזה עוד ספרים/ אביזרים צריך לקנות?
Hell lord

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי Hell lord » 04 נובמבר 2017, 08:24

שוב, צריך קוביות, אבל יש באינטרנט מגלגלים ויש גם אפליקציות.
אין באמת צורך בספר לכל שחקן, אבל תמיד נחמד כשלא צריך להשאיל ממישהו ספר אלא הוא אצלך על המדף לכל צורך...
thewolf

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי thewolf » 04 נובמבר 2017, 08:28

אבזרים אתה תצטרך סט קוביות בעיניי זה יותר טוב מכל האפליקציות, אם אתה מנחה אתה צריך את הספר בשבילך ואם לשחקנים יש גם אותו זה מצוין אבל אם לא זה לא כזה נורא
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 08:43

אוקי
זה הספר היחידי שצריך לקנות? או שיש עוד?
וראיתי שיש כמה סוגים של קוביות עם מספר פאות שונה, עם כמה פאות צריך? או שצריך כמה סוגים של קוביות?
הזאב

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי הזאב » 04 נובמבר 2017, 08:46

צריך קוביות של 4,6,8,10,12,20 ו100
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 08:54

יש לך אולי לינקים לאיפה אפשר לקנות את הקוביות האלה? שה ממש יעזור לי
Hell lord

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי Hell lord » 04 נובמבר 2017, 09:19

בכל חנות שמתעסקת במשחקי תפקידים אתה תמצא את הקוביות האלה, כמו גם בכל כנס.
חשוב לציין שהקובייה של ה100 היא בעצם קוביה של עשרות שמחברים את התוצאה שלה יחד עם הקוביה של ה10.
שוב, אם אתה לא מחפש מפלצות באינטרנו באנגלית אתה תצטרך גם את מגדיר המפלצות (זה בעיקרון מיועד לחלוטין עבור השה"ם, אבל גם שחקנים יכולים להינות מציורי המפלצות, או מהסטטים שלהן אם המנחה מרשה לקרוא)
The HULK

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי The HULK » 04 נובמבר 2017, 12:31

איזה חנויות יש?
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 45

רוצה להתחיל לשחק

שליחה על ידי Nextorl » 04 נובמבר 2017, 12:59

יש את הממלכה בהוד השרון, פריק בתל אביב (בדיוק עוברים לתחילת רחוב אבן גבירול), ואפשר למצוא קוביות גם בחנויות קומיקס (כמו קומיקאזה בת"א, קומיקס וירקות בת"א וברעננה). ידוע לי שיש לקומיקאזה גם את הספרים של פת'פיינדר.
כמו כן יש בחנות שריון ברחוב השומר 8א' בת"א. לא יודע על עוד.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה