• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שאלה] על המכאניקת קסמים של קוסם

הבחור החדש

פונדקאי מהשורה
שלום, אני מתקשה להבין איך המכאניקת קסמים של הקוסם פועלת עם ספר הלחשים שלו, יש לי את ספר החוקים ואני עדיין לא כל כך מבין מה אני אמור לעשות. לקוסם שלי יש מתאם חוכמה של 2+ והוא רמה 1, לכן אני אמור לקחת מספר הלחשים שלו 3 קסמים, השאלה שלי היא אם ברמה 1 יש לי 2 spell slots לקסמים רמה אחת ואני בוחר 3 קסמים רמה 1 מהספר שלי זה אומר שאני יכול לעשות רק 2 קסמים רמה אחת ואז נגמר לי כל הspell slots או שיהיה לי 3 spell slots ל3 קסמים מהספר?
תודה לעוזרים

אנחנו לא משתמשים בחוק של ספר הלחשים של האשף, כל המגניבות באשף היא שהוא יכול להטיל את כל הקסמים ברשימת הדרג שלו, כי אם ככה, עדיף כבר להיות מכשף.

אני מניח שאתה מדבר על מו"ד 5. אז ככה:
בדרגה 1, האשף (התרגום הרשמי של wizard) מקבל 6 לחשים דרג 1 בספר הלחשים שלו, ובנוסף 3 לחשונים (cantrips). עם זאת, הוא יכול להטיל רק 2 לחשים מדרג 1.

כאשר אתה מכין לחשים, אתה בוחר מהלחשים הידועים שלך כמות לחשים ששווה לדרגתך+ מתאם התבונה (int) שלך. כלומר, 3 לחשים דרג 1.

עם זאת, אתה עדיין יכול להטיל רק שניים מהם. אבל אתה יכול להטיל לחשונים לפי רצון.

חובב מוד אמר/ה:
אנחנו לא משתמשים בחוק של ספר הלחשים של האשף, כל המגניבות באשף היא שהוא יכול להטיל את כל הקסמים ברשימת הדרג שלו, כי אם ככה, עדיף כבר להיות מכשף.

האמת שזה נשמע כמו רעיון לא רע, אני יעשה את זה עם הקוסם בקבוצה שלי

Nextorl אמר/ה:
אני מניח שאתה מדבר על מו"ד 5. אז ככה:
בדרגה 1, האשף (התרגום הרשמי של wizard) מקבל 6 לחשים דרג 1 בספר הלחשים שלו, ובנוסף 3 לחשונים (cantrips). עם זאת, הוא יכול להטיל רק 2 לחשים מדרג 1.

כאשר אתה מכין לחשים, אתה בוחר מהלחשים הידועים שלך כמות לחשים ששווה לדרגתך+ מתאם התבונה (int) שלך. כלומר, 3 לחשים דרג 1.

עם זאת, אתה עדיין יכול להטיל רק שניים מהם. אבל אתה יכול להטיל לחשונים לפי רצון.

אחלה, הבנתי. תודה D:

חזרה