• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 חפצים שהוסבו לכלי נשק (3.5)

חשבתי על הרעיון הלא מקורי במיוחד להסב חפצים שונים לכלי נשק, אשמח אם גם אתם תפרסמו כמה נשקים משלכם.

_______________________________________________________________________________________________

מטרית קרב, (גרסה מקובעת).
נשק אקזוטי (מיוחד: בשביל לקחת שליטה בנשק אקזוטי זה צריך שליטה במגנים כבדים).
נשק כפול גדול.
תיאור חיצוני:
מטריה זו עשויה ממתכת קלה אך נוקשה (לעיתים קרובות ממטריל אך גם מתכות אחרות יכולות לעבוד), הידית היא בעצם קרס חד שמכוסה בחתיכת מתכת קטנה הגורמת לו להיראות כמו ידית סבא, חתיכה זו משמשת כנדן, בתוך גוף המטריה מחובר לקרס טיל מעורך 3מ'
ראש המטריה מחודד כמו חנית ובדומה לקרס גם גם לו נדן הגורם לו להראות תמים.
ה"בד" של מטריה זו איננו בד בכלל, הוא עשוי מיריעות מתכת או חוטי מתכת שנארגו בקפידה.
תיאור מכני:
הקרס גורם 1ק6 *3 דוקר וניתן להשתמש בו להתקפות הכשלה או לפריקת אויב בתוסף +2, ניתן להשתמש בוא כנשק בעל גישה ארוכה.
הראש גורם ל1ק6 *3 כאשר הוא סגור ומשמש כחנית, כאשר הוא פתוח הוא נחשב למגן כבד עם דקר (1ק6 *2 דוקר), כאשר הוא פתוח הוא נחשב למגן כבד לכל דבר, כלל כישרונות ומחסרי שריון,פתיחת המגן היא פעולה שוות ערך לפעולת תנועה.
ניתן להשתמש בכל אחד מהצדדים כנשק ראשי.
מטרית קרב מצייתת לחוקים הרגילם של נשקים כפולים מלבד ההבדלים הבאים: עם הראש הוקסם הקסם פעיל גם כאשר הוא סגור (חנית) וגם כאשר הוא פתוח (דקר מגן).
לא ניתן להקסים את ה"בד" ככלי נשק אך ניתן להקסים אותו כמגן, תוסף ההקסמה לדרוג השריון ורוב התכונות הקסומות לא יעבדו כאשר המגן סגור, ניתן להשתמש בכמה תכונות קסומות מסוימות כאשר המגן סגור בהתאם להחלטת השה"ם.

_______________________________________________________________________________________________

הנשק הבא הוא מסוג חדש שאני קורא לו "נשק מתפצל" נשק מתפצל דומה יחסית לנשק כפול, הוא בעצם שתי נשקים נפרדים שנועדו לפעול ביחד, בדרך כלל הם מאוחסנים ביחד (חרב מקל כאשר המקל משמש כנשק מוחץ) או שיש ביניהם חיבור כל שהוא כמו שרשרת (קוסארי גאמה),יש גם כמה שאינם עונים על תנאים אלו כמו שונג גו , נתן להשתמש רק באחד מהם אבל יתכן שהשה"ם יחליט על המגבלה הבאה: אם משמשים במקביל בכלי נשק אחר סובלים ממחסר של -2

מטרית קרב, (גרסה מתפרקת).
נשק אקזוטי (מיוחד: בשביל לקחת שליטה בנשק אקזוטי זה צריך שליטה במגנים כבדים)
נשק מתפצל בינוני
תיאור חיצוני: זהה לגרסה המקובעת בראש וב"בד", אך הידית היא ידית רגילה (לא מעוקלת) שלקצהה מהודקת טבעת קטנה עם טיל דק הנכנס לגוף המטריה והיא משמש כניצב של להב דק וחד בקצהו, הלהב נשלף מה"גוף" של המיטרה והוא מזכיר יותר מחט מאשר סיף או חנית, הטיל המחבר בין הידית לשאר המטריה בעורך של 3מ',ניתן להשליך את הלהב על מטרות קרובות.
תיאור מכני:
זהה לגרסה המקובעת בראש וב"בד".
הלהב גורם ל1ק6 20-18 דוקר (כמו סיף).
החוט: כאשר הראש סגור ניתן להשתמש בשני הצדדים ככלי נשק בעלי גישה ארוכה, כאשר הראש פתוח ניתן להשתמש רק בלהב ככלי נשק בעל גישה ארוכה.

מחוגה שסיבוב אחד מהברגים בה הופך אותה לחנית דוקרת וארוכה או לפגיון. לא מכיר את המכניקה של מו״ד אז אני משאיר את זה ככה.

מסתבר שיש דבר כזה "מניפת לחימה":
https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_war_fan

וגם אומנות לחימה שמבוססת על שימוש במניפות לחימה שנקראת "טסנגוטסו":
https://en.wikipedia.org/wiki/Tessenjutsu

1280px-Gunsen_fan.JPG

אם הייתי בונה אותה למו"ד 5, הייתי פשוט מגדיר אותה כנשק פשוט קל, מסוגנן (יכול לקבל תוסף זריזות במקום כוח) שגורם לנזק של 1ק4 חותך.

tkhag1 אמר/ה:
TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]685959[/post] חפצים "רגילים" למראה שהם כלי נשק ? נשמע מעניין, הייתי מוסיפה גם מניפה עשויה ככלי נשק חותך לדבר הזה .
כמו שאמרתי למעלה, אשמח אם תפרסמי בעץ הזה.

אני לא מכירה מספיק את מו"ד 3.5 בשביל להפעיל את המכניקה - המפקד כבר הוסיף את זה : נשק דו ידני של 2ק4 ( מניפה בכל יד), אקזוטי ואולי ניתן להעניק איתו בונוס לחסימה ?
מה עוד צריך להוסיף למו"ד 3.5 ?

חזרה