• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אבן הבריאה לדרגה 2 (לא מוכנה לשימוש!!!)

Human_loving_Troll

פונדקאי פעיל
יצרתי הרפתקאה לדרגה 2, היא עוד לא מוכנה לשימוש (לא הכנסתי אפילו את המפה), אני רק רוצה שתקראו את העלילה והפרטים ותגידו מה דעתכם על איך שזה עד כה. הקובץ נמצא בהודעה השניה שלי, הקובץ המצורף פה הוא לא הקובץ הנכון

קבצים מצורפים

• אבן הבריאה מעוצב.docx
    33.6 KB · צפיות: 243
נתחיל בזה שאתה צריך לשכתב את הטקסט, כי זה לא קריא עם כל שגיאות הניסוח והכתיב.
נעבור לזה שהסצנות שם מגוכחות ולא אמינות בכלל, אין שום הגיון שבזה שבטקס הלוויה יקריאו את זה:
"מה שקרה היום היה זוועתי, לפתע פרצו לעירנו 50 גובלינים הם חיפשו משהו או מישהו הם הרגו ולחמו רובם מתו, השאר נמלטו."
נעבור לזה שהקמיע חזק מדי, ברמות מוגזמות, במיוחד בהתחשב בעובדה שזה תוסף קבוע ולא יכולת התקלות/יומית, ולמה לעזאזל שחבורת גובלינים סיירים יסחבו אבני חן ושיקויי ריפוי?
אין לי כוח להגיב על כל דבר שרשום שם, אז אני אסכם את זה ככה: (עברתי רק ברפרוף, כן? אז בטוח יש מלא דברים שלא שמתי לב אליהם)
ההתקלויות לא מרגישות קשורות בכלל, גובלינים ואז אנשי עכברוש ואז אל מתים? מה?
החפצ"קים לא מאוזנים בכלל, ואת זה אני אומר לך, ואתה יכול לראות כמה מהיצירות שלי בפורום כדי לדעת שאני לא יודע לאזן כלום.
העלילה לא מרגישה קשורה לשום דבר, גם בתוכה...

שוב, זה רק מה שאני מצאתי ברפרוף מהיר, בטוח יש עוד מלא דברים

גם במקרה כזה זה לא נשמע לי ממש הגיוני שיקריאו בפירוט את הכמות שלהם ומה הייתה מטרתם... אני לא מאשים אותך או שום דבר כזה, אתה העלית יצירה שלך, אני מגיב ואומר מה לדעתי אתה צריך לשנות...

Hell lord אמר/ה:
גם במקרה כזה זה לא נשמע לי ממש הגיוני שיקריאו בפירוט את הכמות שלהם ומה הייתה מטרתם... אני לא מאשים אותך או שום דבר כזה, אתה העלית יצירה שלך, אני מגיב ואומר מה לדעתי אתה צריך לשנות...
איני מתלונן, וכמובן אני מודה על המשוב, אך הישנם הבדלים רבים מאוד בין הגרסה ששלחתי בהתחלה לבין החדשה, הנאום מאוד שונה ואין בו את הפירוט המיותר הזה...

אממ... די ריפרפתי ודילגתי על קטעים מכאניים (המבין יבין למה), אבל... זה לא ממש. ואם נדייק, ממש לא.
חוץ משגיאות הכתיב המעצבנות שנל העיר עליהן ושלא תורמות לחזות של ההרפתקה ולסיכוי שירכשו אותה, ההרפתקה עצמה קצת... משעממת, וגם הארגון שלה לא טוב.
הייתי מציע לך לשים את ה״הסברים״ בתחילת ההרפתקה, ולא בנספחים בסוף.
על כל השאר הל העיר.

הערות:

1) המגילה עם הצופן - אתה חייב לספק לדמויות דרך תוך-משחקית לפתור את הצופן, או לתת לשחקנים רמז מסויים (לא בהכרח רמז עבה אם אתה רוצה שזה יהיה קשה), אחרת אין להם סיבה הגיונית להניח שהצופן הוא דווקא לזוז שתי אותיות קדימה ולא נניח אות אחת, או א"ת-ב"ש, או כל דבר אחר. זה בערך כמו שתיתן להם דלת נעולה שהדרך היחידה לפתוח אותה זה להקיש עליה מנגינת שיר של אבי ביטר - איך הם אמורים לנחש את זה?

2) ההיתקלויות - אין בהכרח קשר לוגי בין המפלצות השונות. למה כולם באותו צד ותחת אותו ארגון? כרגע זה נראה כמו רצף של היתקלויות וזהו.

3) האבן - דווקא רעיון מעניין. מזכיר לי קצת את הקטע עם האבן השחורה והכעבה. שווה לפתח את זה יותר - איך זה שהיא קדושה גם ל"טובים" וגם ל"רעים". יש פוטנציאל.

בנוגע לשגיאות כתיב ועריכה - זה מעצבן, אבל בסופו של דבר לא כולם כותבים ברהיטות וזה לפעמים אשמת בתי הספר וההקלות שלא פיתחו אצלם את הכישורים האלה. ככל שתכתוב יותר ותקרא יותר תשתפר - זה סתם לוקח זמן.

7 זה מספר שאוהבים לייחס לו כל מיני משמעויות מיוחדות. בעולם של ששאו"ק יש שבעה אלים, בנצרות יש שבע מידות טובות ושבעה חטאים, ביהדות יש את שבת, באסטרולוגיה חשבו פעם שיש שבעה כוכבי לכת (מינוס כדור הארץ פלוס הירח והשמש) וכו'.

אם נלך על הקונספט של האבן השחורה של הכעבה שלכאורה נפלה משמיים ויש הטוענים שהייתה מטאור, אתה יכול לומר שהקוסמולוגיה בעולם שלך קצת דומה לזה שלנו כפי שראו אותו בעבר (שהארץ במרכז העולם והשמש וכל השאר סובבים אותה) ולומר שיש ב"ארץ" של עולם המשחק שבע אבנים שנפלו מהשמיים - יתכן שנשלחו על ידי האלים, וכל אבן מגיעה מכוכב אחר ויש לה תכונות שקשורות אליו:

אבן השמש: עם תכונות של אור, אש וכוחות נגד אל-מתים
אבן ירח: כוחות של התחדשות, שינוי צורה, לילה ולידה מחדש
אבן מרקורי (כוכב חמה): עם כוחות שקשורים למהירות, מסעות וגניבה
אבן ונוס (נוגה): כוחות של יופי, הקסמה ופיתוי
אבן מרס (מאדים): כוחות של קרב ומלחמה
אבן יופיטר (צדק): כוחות של שלטון, משפט וסערות ברקים
אבן סאטורן (שבתאי): כוחות של זמן ותוהו-ובוהו

אהבתי את הרעיון, אני חשבתי יותר בכוון של כול אבן מסמלת תכונה של אורקנוס על פי האמונות של מאמיניו שעל פיהם הוא הכי טוב וחזק בכל תכונה ומחזקת את האדם העונד אותה (אורקנוס היה לוחם ומכשף אלפי מרושע ועתיק שמת בקרב הענק ביותר שהתרחש בעולם המערכה שלו שבו צבאות ממרחבי כל היבשת נלחמו על החופש שלהם (סטייל הקרב נגד סאורון משר הטבעות)
1. אבן החוכמה - ריכוז, חוכמה וידע הם עקרונותיה
2. האבן המלחשת - לחשים, וקסמים אפלים
3. אבן הכוח וההרס - הרס, תוהו ובוהו, כוחניות, ודיקטטורה
4. אבן היופי - יופי, כבוד
5. אבן הניצחון- שלמות, ניצחון, קרב ושליטה
6. אבן הצדק - צדק, כבוד
7. אבן האל- דת, הקרבה ואמונה

וכל אח מקסימה דברים על פי כוחותיה
אבל הרעיון שלך גם מגניב

מפקד, טרול-רעיונות מגניבים.
טרול-אבן שמייצגת תוהו ובוהו ודיקטטורה?... אלה שני הפכים מוחלטים. אגב, ערכים לא כאלה גרועים כמצופה ממרושעים. כבוד, הקרבה, אמונה וחוכמה, מה רע?...

אם תסתקל קצת אחורה, אתה תראה שהאבן קדושה להרבה צדדים, חלק מאמינים שהוא מרושע ונורא כמו הדוגמא שנתתי, וחלק מאמינים שהוא אל של צדק אשר אינו טוב, אך אינו מרושע. אפשר לעשות שכול אבן מיצגת את איך שכול אחת מהדתות המאמינות בו רואות אותו.

חזרה