• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

"חליפת גיבור" כחפץ קסם?

סתם משהו שחשבתי עליו ושאני לא רואה את עצמי משלב במשחקים שלי אבל אולי אתם כן.
חפץ קסם שהוא חליפה שלמה. מה ז"א? חליפה כמו "חליפת סופרמן" או "חליפת ספיידרמן" שיש לו כמה השפעות מיוחדות ולמעשה נותן ללובש אותו תכונות וכוחות משולבים של מספר חפצי קסם נפרדים, משמש כשריון ובפועל - מכניס אלמנט של "גיבור על" למשחק מו"ד טיפוסי, שזה משהו שאני פחות אוהב.

אם בונים את זה במו"ד5, אז לצורך האיזון חייבים להתכוונן לחליפה וכשמכווננים אליה אי אפשר להתכוונן לשום חפץ קסם אחר.

דוגמאות (ככה מהשרוול, אם אתם חושבים שזה מעניין אני אנסה לכתוב אותן ברצינות יותר):

חליפת ספיידרמן
חפץ פלא, אגדי (דורש התכווננות)

מי שמכוונן לחליפה הזו נהנה מהשפעות זהות לאלו של לבישת כפכפי טיפוס עכבישי, כפפות של כוח עוג, מגפי קפיצה ובדיד רשת. כמו כן דירוג השריון שלו במידה והוא לא לובש כל שריון הוא 13 + זריזות.

חליפת סופרמן
חפץ פלא, אגדי (דורש התכווננות)

התכווננות לחליפה הזו נותנת השפעות זהות ללבישה של חגורת כוח ענק סערה ומגפי מעוף. כמו כן אם לא לובשים כל שריון אחר נהנים מדרג"ש 13+ זריזות ועמידות (חצי נזק) לכלי נשק חותכים, דוקרים ומוחצים שאינם קסומים.

לא עדיף ללכת לזה מהכיוון השני? לקחת מספר חפצי קסם ולשים אותם כחלק מסט של חפצים שאם אתה לובש ביחד מעניקים לך כוחות נוספים. זה רעיון שהיה כבר במהדורה 4, ועבד שם די טוב לטעמי- וגם מכניס לך אוטומטית את הקטע של "לחפש אחרי החלקים האחרים של החליפה" שהוא מקור מגניב להרפתקאות.

לגמרי אפשרי ומגניב.
במו"ד הקלאסי יש את זה עם השילוב של כפפות כוח עוג+חגורת כוח ענק+פטיש הרעם שהופך אותך למחסל ענקים.

אבל, אני יותר זוכר את זה מאחד ממשחקי המחשב בסידרת "גיבורי הקסם והעוצמה" שבו אם היית מוצא סט שלם של חפצים עם מכנה משותף, היית יכול לשלב אותם לחפץ קסם אחד עוצמתי במיוחד.

האמת שכבר מ3.5 היה סטים של חפצקים שעבדו טוב יחד, למיטב זכרוני זה זרם גם למו"ד 4, מעניין שעדיין אין ל5.

בכל מקרה, הצד החנוני שבי צועק שאין כל קשר בין החליפה לבין הכוחות של ספידר מן, אבל הרעיון מעניין, השאלה עם מו"ד היא המקום לשחק עם כוח על, האשף לידך לא מחזיק בכוחת על?

זה ביקר נועד כדי לא ליצור מצב של "גוף שלם של חפצקים", בשלב מסויים, גרביון +2 לזריזות עם "שן הזהב של הדרקון" שתיתן לך עוד 3 להתקפה, אצבעון החמיקה, תחתוני הגבורה, גרבי המהירות, משקף שמאל של חוכמה וימין של זימון... ואתה מבין לאן זה הולך. אין לדבר סוף.

ההנחה גם היא שפרטי הלבוש שקיימים לחפצקים כבר מכסים את הנושא, אתה לא לובש מכנסיים קסומות מתכת לשריון הקסום שלך.

מזכיר לי את אחד המשחקים העתיקים האהובים עלי, NETHACK, משחק זחילת מבוכים במלא מובן המילה שם אחד מהחפצים שחשוב להצתייד בהם לקראת סוף המשחק (שהמפלצות כבר ממש חזקות) זה חולצת טי שירט, בגלל שאפשר ללבוש אותה מתחת לשיריון ולהקסים אותה ל+5 וככה לשדרג את הדרג"ש. והיא מאד נדירה, פעם ביזבזתי משאלה בשביל להשיג אותה.

לנושא - אני חושב שזה רעיון מאד מגניב, אבל צריך איזה ערך מוסף או דרך אחרת לעשות את זה מעניין. סתם חליפה שהיא פשוט 3 או 4 חפצים ביחד זה נשמע משעמם קצת.
פעם השתעשעתי ברעיון של להמציא ל3.5 חפצ"ק שזה הקונספט שלו, אבל לא הצלחתי לחשוב על ערך מוסף שיצדיק את עצמו ומאז הנושא נשכח.

במהדורה 3.5 יש הרבה חפצקים שמתנהגים ככה -
Belt of Dwarvenkind נותן לך את כל היכולות הטבעיות של גמדים.
Cloak of Arachnida נותן לך יכולת לטפס על קירות, לנוע דרך קורים, ותוספים נגד רעל. סוג של גלימת ספיידרמן.
Cloak of the Bat נותן לך תוסף להסתתרות, יכולת להיתלות מהתקרה כמו עטלף, ויכולת תעופה. סוג של גלימת באטמן.
Monk's belt, נותנת לך סט יכולות בסיסיות של נזיר (או משדרגת יכולות של מישהו שכבר יש לו דרגות כנזיר).
Robe of the Archmagi זה חפצק חזק בטירוף, שנותן מכלול יכולות שטובות מאוד למטילי לחשים (ובא אפילו עם דרישה לנטייה מתאימה, או שמקבלים דרגות שליליות).

כמו שבכבר אמרתי, בMagic Item Compendium יש סקטור שלם של חפצקי קסם שעובדים כסט, עם פירוט מה כל חלק בסט עושה, ומה קורה כשלובשים את כולם יחד. או רק חלק.

סתם לדוגמה שריון אדוני המשמר (תרגום גרוע מאוד שלי) נותן לך +2 ליוזמה עם 2 חלקים מכלל השריון עליך, אם כל הארבעה, אתה מקבל גם תוסף חמש לבדיקות זיהוי, ויכול לראות יצורים בלתי נראים ל3דקות ביום.

וזאת מעבר לעובדה ש4 הפיסות של הסט עובדות בנפרד כפחצק בודד כל אחת.

חזרה