• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מו"ד 5] סרטונים על Xanathar's guide to Everything

לקראת צאת הספר מכשפי החוף עושים בליץ של סרטונים על המקצועות והדברים החדשים שבספר, חביב ביותר.
ראשית מייק מירלס מסביר על הסמוראי:
עכשיו מייק מירלס מספר על תחום חדש של הכוהן:
ג'רמי קראופורד מסביר על האסכולה החדשה של הפייטן
ועוד בערוץ של D&D Beyond https://www.youtube.com/channel/UCPy-338BEVgDkQade0qJmkw

אישית כבר זממתי לקנות את הספר בכל מקרה, אבל זה עדיין מגניב :)

תוכן העניינים של הספר בספוילר:
22528121_10156017319621842_2913727150090086931_n.jpg
נראה קצת כאילו למכשפי החוף לא היה איך למלא את כל הספר, אז הם הכניסו דברים מספרים קודמים (הסוואשבאקלר והמאסטרמיינד מחוף החרב), קטע שלם על איך לקשור קשרים, וסיימו ב17 עמודים שלמים של... שמות.
נראה נחמד.

מעניין, מבחינתי התוכן עניינים בהחלט הופך אותו לקנייה כדאית (תכננתי בכל מקרה לרכוש) אבל ה-17 עמודים של שמות בסוף נראה מיותר לגמרי.
מעבר לכך, אם הייתי עכשיו מריץ קמפיין קיים, הוא די חסר שימוש: מקצועות זה טוב למי שמתחיל קמפיין בעיקר, והחלק למנחה הוא חצי-חצי במובן הזה.

נ.ב. למה הלחשים מגיעים אחרי החלק למנחה ולא לפני? אולי אני אולד סקול, אבל אני רגיל להפרדת מידע...

מרגיש שכמו חוף הרחב מודבר בספר שלוקח את הארקנה האחרונים ונותן להם מקום מכאני סופי בשיטה, מצד אחד נחמד לראות תיקונים (בהנחה שאין פה פשוט העתק הדבק) מצד שני, חבל שזה אומר שאין חומר חדש.

בפירוש הייתי שמח לראות גם כמה מקצועות חדשים, ולא רק ארקטיפים, אבל נחיה ונראה

התחושה שלי שאם לא פרסמו את הפסיון עכשיו לא נראה אותו בדפוס ... עד היום הם הוציאו ספר הרחבה אחת לשנה והניחוש שלי ששנה הבאה נראה עוד ספר מערכה בסגנון חוף החרב.

האמת שהמהדורה הזו יוצאת בקצב נוראי, (או שרק אני מרגיש ככה). אבל נראה לי שהפסיון לא יצא מתחום הPlaytest בחיים, הוא מרגיש כל כך שונה מכל מקצוע, שיש יותר סיכוי שהם יהפכו את צייד המכשפות למקצוע רשמי לפני הפסיון.

אני באמת סקרן לדעת למה הם לא מוצאים עוד מקצועות אלא רק עוד ארקטיפים, 3 ו4 בכל ספר לשחקן היה לפחות 3 מקצועות חדשים, לא מרגיש לי שחסר, אבל לדחוף את כל המקצועות האוריאנטלים לפסיון הרגיש לי רע.

חזרה