• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הרפתקאות למתחילים

A

Anonymous

Guest
שלום, אני רוצה להעביר לחברים שלי משחק של מבוכים ודרקונים וממש קשה לי למצוא הרפתקאות לרמות נמוכות בשביליהם.
אנחנו 5 שחקנים לא כולל אותי שאני יהיה הDM ואני קצת מנוסה במשחק, הייתי ב3-4 משחקים ואני מבין את החוקים ועכשיו אני רוצה לעשות את זה עם החברים שלי. לא משנה לי אם זה בעברית או אנגלית אבל אם זה יהיה בעברית זה יהיה יותר טוב. תודה לעוזרים

הי, לאיזו שיטה?
פאת'פיינדר, יש את מגילות העוצמה ואת אלופי האור בעברית. מגילות העוצמה ראשונה - http://publishing.pundak.co.il/products.html

למבוכים ודרקונים 5, אני ממליץ על הערכה למתחילים - https://www.pundak.co.il/reviews/dungeons-dragons/647-dungeons-dragons-5-starter-set-adventure יש בה אחלה הרפתקה למתחילים. רק באנגלית.

בקשר להכנה עצמאית של הרפתקה - זה אפשרי, אבל זו אחת הטעויות הנפוצות של מנחים מתחילים. אלא אם יש לך רעיון ברור להרפתקה ואתה מכיר היטב את החוקים, זה מתכון שיכול להוביל לאסון.

אסון זה מילה מוגזמת. אנשים חדשים לגמרי לתחביב יהיו בעלי סטנדרטים מאוד נמוכים אם בכלל - אין להם חוויות להשוות. דווקא בהרצה לאנשים חדשים לדעתי עדיף לעשות הרפתקאות פשוטות - יש שבט גובלינים ביער, הם לקחו ארטיפקט של מקדש מקומי בבזיזה האחרונה, החבורה צריכה להחזיר אותו. זו בדיוק העלילה שהרצתי לחברים חדשים לתחום והיה אחלה.

המפקד האלמוני אמר/ה:
אפשר גם לקרוא הרפתקאות מוכנות ולהכין בהשראתן אחת משלך. אסון? לא בהכרח.
מצוין.
זה אומר שלקחת והבנת את המבנה של הרפתקה וכיצד היא עובדת.
באותו אופן שאם אתה שחקן ותיק שמתחיל להנחות, אז יש לך רפרנס לכיצד הרפתקה עובדת.

אבל אם מנחה חדש שלא מכיר את התחום כותב הרפתקה לבד, זה לקפוץ למים עמוקים. האם זה יהיה גרוע? לא בטוח. אבל עדיף ללמוד דברים חדשים צעד-צעד.
הרבה יותר קל לעבוד עם הרפתקה מוכנה, שאפשר להתאים אותה לחבורה, ולהתמקד בלימוד טכניקת ההנחיה וניהול קבוצה, שזה אתגר גדול בפני עצמו.

אדראן, יש הבדל בין מנחה ותיק שמריץ לשחקנים חדשים לבין מנחה חדש...

נ.ב. מנחה מצוין יכול לכתוב הרפתקאות גרועות, והפוך.

אפשר לקחת מפה גנרית מהאינטרנט, של מבוך פשוט עם כמה כניסות מכמה כיוונים, ולקרוא לזה "הקבר הקדמון" או "המקדש האבוד" ולהמציא לזה סיפור.

הנה - לקחתי בשבילך את המפה של הרפתקת התרגול מהחוברת האדומה למתחיל של מו"ד-בקופסאות, מחקתי את הכיתובים של איזה מפלצות יש בחדרים ומיספרתי אותה - 1 עד 8 זה החדרים, א ב ו-ג הם פתחי הכניסה. מה יכול להיות שם? אולי זה מקדש של אל אפל (העיגול עם הכוכב בחדר הראשון זה פסל) ויש בו כמה אנשי כת והכוהן הראשי שלהם באיזה חדר פנימי? או זה קבר עתיק שנבזז זה מכבר והפך לבסיס של שודדים שהחביאו בו את האוצרות שלהם ומילכדו את הכניסות? אולי זה אתר מסתורי שהתגלה בחפירות ארכיאולוגיות ויש בו רק חרקים ארסיים, מלכודות ואוצרות מקוללים מהעבר? הכל יכול להתאים - ולא חובה לאכלס את כל החדרים - חלקם יכולים לכלול רק ציורי קיר עם רמזים שיובילו את הדמויות להרפתקה הבאה.

Basicmap.jpg

האמת שהייתי מנחה חדש כשהנחיתי את זה (לא שעכשיו אני מנחה ותיק...).

אם כבר, האסון יהיה מקסימום בעיני המנחה כשמשהו לא הולך כפי שציפה. צריך להבין שזה יכול לקרות ולא להילחץ, גם ככה קל להסליל שחקנים חדשים.

קודם כל סליחה ששכחתי את הגירסה, הגירסה היא 5

המפקד האלמוני אמר/ה:
אפשר לקחת מפה גנרית מהאינטרנט, של מבוך פשוט עם כמה כניסות מכמה כיוונים, ולקרוא לזה "הקבר הקדמון" או "המקדש האבוד" ולהמציא לזה סיפור.

הנה - לקחתי בשבילך את המפה של הרפתקת התרגול מהחוברת האדומה למתחיל של מו"ד-בקופסאות, מחקתי את הכיתובים של איזה מפלצות יש בחדרים ומיספרתי אותה - 1 עד 8 זה החדרים, א ב ו-ג הם פתחי הכניסה. מה יכול להיות שם? אולי זה מקדש של אל אפל (העיגול עם הכוכב בחדר הראשון זה פסל) ויש בו כמה אנשי כת והכוהן הראשי שלהם באיזה חדר פנימי? או זה קבר עתיק שנבזז זה מכבר והפך לבסיס של שודדים שהחביאו בו את האוצרות שלהם ומילכדו את הכניסות? אולי זה אתר מסתורי שהתגלה בחפירות ארכיאולוגיות ויש בו רק חרקים ארסיים, מלכודות ואוצרות מקוללים מהעבר? הכל יכול להתאים - ולא חובה לאכלס את כל החדרים - חלקם יכולים לכלול רק ציורי קיר עם רמזים שיובילו את הדמויות להרפתקה הבאה.

Basicmap.jpg

תודה על העזרה, אבל אני מחפש משהו עם טיפה יותר מרק להילחם כי מה שממש הלהיב אותם הוא הroleplay שאפשר לדבר עם NPC וסתם לעשות שטויות בנוסף לקרבות, זה נראה כמו מפה טובה מאוד לקרבות אבל אני רוצה למשחק הראשון שלהם להתחיל עם משהו טוב שמישהו שמבין מה הוא עושה הכין כדי שהם ירצו עוד, מי יודע אולי אני יכול להכין משהו ממש טוב, אני פשוט לא רוצה לעשות את זה על המשחק הראשון שלהם.

שמע. תחשוב על משהו מתוחכם. תוסיף לא קרבות באמצע. תבנה לזה עלילה. וככה אתה יוצר את ההרפתקה.
דוגמא להרפתקה ראשונה שאני עשיתי, אם בא לך תשתמש:

ההרפתקנים מגיעים לעיר חדשה, ורואים מישהו מותקף על ידי שני נולים. ההרפתקנים ממהרים להציל אותו ומבריחים את הנולים, והמישהו מודה להם ומספר שנולים מטרידים את תושבי העיירה כבר כמה זמן. הנולים חטפו את הילד שלו ורוצים שהוא ישלם להם תמורת החזרתו, ועכשיו הוא מבקש מהם שיעזרו להיפטר מהם ולהחזיר את הילד, ומקסימום מספר להם שהנולים מחזיקים אוצר גדול.
אז אחרי שההרפתקנים צדים נולים ביער וגורמים להם לגלות להם את המיקום של המאורה, הם פולשים למאורה, שיכולה להיות מבוך בפני עצמה. כשהם מגיעים לחדר הסופי, הם מוצאים את הילד כבול בשלשלאות. ואז מתברר להם שזה היה מלכודת, ושהילד הוא בעצם האבא. שניהם היו אותו אשף אשליות בתחפושת, שמשתף פעולה עם הנולים כדי למשוך טרף למאורה שלהם. הקבוצה תיאלץ להילחם באשף האשליות ובמארב הנולים כדי לברוח משם.

זה כאילו רעיון בסיסי מתוחכם, של מישהו שמושך אנשים למארב ומשתף פעולה עם טורפים, ואז עוטף את זה בהרבה קרבות וכיף. זה הקטע הבסיסי.

אהלן, אם מה' 5 אז כמו שכתבתי ההרפתקה שבערכה למתחיל היא מצוינת. קצת יותר דגש על קרבות אבל בהחלט יש מעבר לכך. קראת את הסקירה שקישרתי אליה?
אפשר לרכוש אותה בארץ בממלכה/פריק או דרך האתר https://www.bookdepository.com/Dung...965595?ref=grid-view&qid=1506890155679&sr=1-1

בהצלחה :)

נ.ב. זה אפילו מגיע עם סט קוביות

nav566 אמר/ה:
שמע. תחשוב על משהו מתוחכם. תוסיף לא קרבות באמצע. תבנה לזה עלילה. וככה אתה יוצר את ההרפתקה.
דוגמא להרפתקה ראשונה שאני עשיתי, אם בא לך תשתמש:

ההרפתקנים מגיעים לעיר חדשה, ורואים מישהו מותקף על ידי שני נולים. ההרפתקנים ממהרים להציל אותו ומבריחים את הנולים, והמישהו מודה להם ומספר שנולים מטרידים את תושבי העיירה כבר כמה זמן. הנולים חטפו את הילד שלו ורוצים שהוא ישלם להם תמורת החזרתו, ועכשיו הוא מבקש מהם שיעזרו להיפטר מהם ולהחזיר את הילד, ומקסימום מספר להם שהנולים מחזיקים אוצר גדול.
אז אחרי שההרפתקנים צדים נולים ביער וגורמים להם לגלות להם את המיקום של המאורה, הם פולשים למאורה, שיכולה להיות מבוך בפני עצמה. כשהם מגיעים לחדר הסופי, הם מוצאים את הילד כבול בשלשלאות. ואז מתברר להם שזה היה מלכודת, ושהילד הוא בעצם האבא. שניהם היו אותו אשף אשליות בתחפושת, שמשתף פעולה עם הנולים כדי למשוך טרף למאורה שלהם. הקבוצה תיאלץ להילחם באשף האשליות ובמארב הנולים כדי לברוח משם.

זה כאילו רעיון בסיסי מתוחכם, של מישהו שמושך אנשים למארב ומשתף פעולה עם טורפים, ואז עוטף את זה בהרבה קרבות וכיף. זה הקטע הבסיסי.

זה נשמע כמו סיפור ממש טוב, נראה לי אני אוכל להשתמש בזה, תודה!

The oldman אמר/ה:
אהלן, אם מה' 5 אז כמו שכתבתי ההרפתקה שבערכה למתחיל היא מצוינת. קצת יותר דגש על קרבות אבל בהחלט יש מעבר לכך. קראת את הסקירה שקישרתי אליה?
אפשר לרכוש אותה בארץ בממלכה/פריק או דרך האתר https://www.bookdepository.com/Dung...965595?ref=grid-view&qid=1506890155679&sr=1-1

בהצלחה :)

נ.ב. זה אפילו מגיע עם סט קוביות

אני קראתי את הסקירה והלכתי לממלכה לשאול על זה והבעלים אמר לי שלא עדיף לי לקנות את זה כי זה 100 שקל על הרפתקה חד פעמית.. למרות שלפי הסקירה שלך אני אולי אקנה את זה.

מתוך סקרנות, על מה הוא כן המליץ?
כי זו הרפתקה מצוינת, ובנויה למתחילים. נכון שהיא "רק" עד דרגה חמש, אבל אז אתה יכול לבחור אם להמשיך עם הרפתקה שאתה מכין או לעבור להרפתקה אחרת.

לטעמי ערכת ההתחלה של מהדורה 5 שווה את המחיר. 100 שקל זה שני כרטיסי קולנוע ופופקורן. או הרפתקה למנחה וחמישה מהחברים שלו למשך 7-8 מפגשים של 3 שעות.

אגב, יש לנו באתר הפונדק את "מאורת הדרקון השחור" שהיא הרפתקה חמודה של מפגש אחד. היא מבוססת על גרסת הבטא של מהדורה 5, אבל ההבדל העיקרי היה במקצועות להרפתקן אז את ההרפתקה אין בעיה להריץ.

https://www.pundak.co.il/downloads/adventures/adventures/dragon-lair-dnd-next/detail

The oldman אמר/ה:
מתוך סקרנות, על מה הוא כן המליץ?
כי זו הרפתקה מצוינת, ובנויה למתחילים. נכון שהיא "רק" עד דרגה חמש, אבל אז אתה יכול לבחור אם להמשיך עם הרפתקה שאתה מכין או לעבור להרפתקה אחרת.

the Nerubian אמר/ה:
לטעמי ערכת ההתחלה של מהדורה 5 שווה את המחיר. 100 שקל זה שני כרטיסי קולנוע ופופקורן. או הרפתקה למנחה וחמישה מהחברים שלו למשך 7-8 מפגשים של 3 שעות.

אגב, יש לנו באתר הפונדק את "מאורת הדרקון השחור" שהיא הרפתקה חמודה של מפגש אחד. היא מבוססת על גרסת הבטא של מהדורה 5, אבל ההבדל העיקרי היה במקצועות להרפתקן אז את ההרפתקה אין בעיה להריץ.

https://www.pundak.co.il/downloads/adventures/adventures/dragon-lair-dnd-next/detail

אוקיי, אם אתם אומרים שזה שווה לקנות את זה ואני בטוח שאתם מבינים אני אקנה את הערכה ואנסה אותה עם חברים שלי, תודה D:

המבוך הגנרי שהבאתי כאן אמנם מתאים יותר לזחילת-היתקלויות, אבל אפשר לנצל אותו גם למשחק תפקידים מורכב יותר. למשל - בסיסם של ארבעים שודדים. התקפה ישירה עליו יכולה להתגלות כקטלנית מידי לחבורה, אבל מבצע של תככים, התגנבויות, הסתרת רמזים ושקרים יכול בהחלט להפנות את השודדים זה נגד זה או לשלוח אותם לעיר הקרובה בחיפוש אחר עליבאבא חוטב העצים בזמן שהדמויות מעמיסות את אוצרותיהם לתוך שקים ומסתלקות לעבר השקיעה.

חזרה