• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים [דו"נ 11] האמת מאחורי העכברושים (פאת'פיינדר)

הרעיון אינו מקורי שלי, ו-5XP פורום למי שמגלה מאיפה זה.
- - -

הכפר לארמוס היה נתון במגיפת עכברושים. עכברושים אכלו את המזון, הפיצו מחלות, כרסמו בתים ואף נשכו כמה תינוקות. למזלו של הכפר, הגיע לכפר הפייטן המהולל, "החלילן מנילמה", ובנגינתו המופלאה העכברושים עזבו את הכפר בטור מסודר. החלילן לקח את הכסף הרב שהובטח לו, ועזב את הכפר.
במרחק כמה קילומטרים מהכפר, נפגשו העכברושים והחלילן, חילקו ביניהם את הכסף ועברו לכפר הבא.

החלילן מנילמה מצא לפני זמן להק של עכברושים תבוניים, ויחד הם חשבו על תוכנית - העכברושים מאמללים את חיי תושבי הכפר הנבחר, ולפתע מופיע החלילן, 'מכשף' את העכברושים ויחד הם מתעשרים.

אבל אם במקרה יגלו אותם פועלים, הם יכולים להיות קטלניים במיוחד בקרב, וחלילו של החלילן יעשה קסמים באמת.

החלילן מנימלה פועל כמו פייטן ברמה 10, עם 'הופעה שימושית' בנשיפה ונאום, כשקסמיו קשורים לרוב להקסמה או חיות, עם 10 רמות במיומנויות הבאות: תרמית, הופעה (נאום), הופעה (נשיפה), ידע (מקומי), בלשנות, טיפול חיות, דיפלומטיה, זיהוי מניע.

בנוסף, העכברושים אינם חסרי תועלת בקרב - הם פועלים כמו 2 נחיל עכברושים, עם ההבדלים הבאים:
- התבונה שלהם היא 12, 4+ לחכמה ולכריזמה ו- 2+ לזריזות.
- הם מדברים בשפת הסחר, ובשפה סודית שרק הם והחלילן מדברים, שלמעשה בנויה מ'ציוצים חסרי פשר' של עכברושים, לעומת מנגינות שונות בחליל.
- לכל נחיל עכברושים יש יכולת דמוית לחש, להפעיל פעם ביום את הקסם 'זימון נחיל', על עכברושים בלבד.
- אמנם הנחיל פועל ביחד, אבל לכל עכברוש דעה משל עצמו, כך שאתגר שיחה איתם יכול להיות... מעניין.

אני לא יודע לחשב ד"א, אז אשמח לטיפים מכם...
וכל תגובה תתקבל בברכה!

זה לקוח ישירות מ"מר מוריס המדהים ומכרסמיו המופלאים", שם המוח שמאחורי המזימה הוא חתול מדבר שמעסיק את העכברושים ואת החלילן (זה לא ספויילר - החתול הוא אחת הדמויות הראשיות). גם הניסוח של המשפט בכתב הנטוי כמעט זהה.

מה שחסר לי בזה כרעיון, שלשחקן הטיפוסי שמכיר את החלילן מהמלין, ברור שמדובר במשהו "מסריח" ולכן חסר כאן קאץ', שיהפוך את זה למשהו יותר מאשר היתקלות פשוטה. השחקנים יראו נחילים עכברושים, חלילן, ופשוט יסתערו.
ייתכן גם שהם ינסו לקחת את החליל בכח ולשלוט על העכברושים בעצמם - תלוי בחבורה :)

חזרה