ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

חוקים מיוחדים למקומות קדושים/קסומים?

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 22 ספטמבר 2017, 11:07

נדמה לי שהנושא הזה נדון בעבר, אבל לא זוכר שראיתי אליו הרבה התייחסויות במו"ד - חוץ מאמירה צדדית באחד מספרי הכללים שלכוהן רשע יכול להיות תוסף לגלגולי ההצלה במקדש שלו בעוד שלאויביו יהיה מחסר, ושאפשר להשתמש בתיעול האנרגיה של כהן כדי לעשות כל מיני דברים מלבד גירוש אלמתים, כמו למשל לפתוח דלתות למקדש של האל שלו הנעולות באורח קסם.

נתקלתם בעוד שימושים דומים או כללים רלוונטיים? כשאני חושב על זה, אז אפשר למשל לתת למקום כמו סטונהנג', כנסיה או קבר של צדיק גם "פעולות מאורה" כמו שיש לחלק מהמפלצות במו"ד.

אני מנסה לחשוב איך לייצג דבר כזה מכנית בצורה לא מסובכת מידי, הגיונית עלילתית והכי חשוב - לא להפוך את האתר הקסום לתחנה ב"מסע תוספים" שנשארים גם אחר כך וגורמים ל"מסע צליינות" בין אתרים כאלה לפני כל הרפתקה כדי לצבור בונוסים.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 22 ספטמבר 2017, 14:05

במהדורה 4 יש "תוואי שטח פלאיים" (המדריך לשה"מ בעברית, עמ' 62). מעגל מקודש לדוגמה מעניק תוסף להתקפה למי שנמצא בו וחולק את אותה נטייה עם האל שלו המעגל מקודש.
סלע דם, מקום של קורבנות או טבח עצום, מקל על פגיעות חמורות.
מעיין עוצמה, איזור של אנרגיה מישורית עוצמתית שנוצר מקרבה לעתק לדוגמה, מחזק את הנזק של כוחות מסוג מסוים.
וכך הלאה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 22 ספטמבר 2017, 17:02

ב3.5 יש סדרה של לחשי כוהנים שמשמשים כדי לשים השפעות קסומות על מקום מסוים, שלרוב קשורות לנטיה או אלוהות מסוימת.
בדרג 2 יש את Consecrate או Desecrate, שזה לחשים קצרי מועד (כמה שעות) עם השפעה הפוכה - או מחזק אלמתים או מחליש אלמתים באזור מסוים (כולל גירוש אלמתים). העוצמה של הלחש גדולה אם הוא מוטל בתוך אזור שכבר מכיל מקדש או מזבח לאל שלך.
אחר כך, בדרג 5, יש את Hallow וUnhallow, שאלו כבר יותר טקסים מאשר לחשים (זמן הטלה של 24 שעות, השפעה קבועה, ודורשים רכיבים יקרים). הלחשים האלה נותנים לאזור השפעות של הגנה מרוע\טוב, חיזוק\החלשה של גירוש אלמתים, ואפשרות להצמיד ללחש הזה לחש נוסף (מתוך רשימה נתונה) שיוטל באופן קבוע על האזור הזה. יש מגוון יחסית גדול של לחשים שאפשר להצמיד ללחש הזה, ולהשיג כל מיני השפעות כמו אור יום\חשיכה תמידית, שקט מוחלט, אזור שבו ניתן להגיד רק אמת, הפגת קסם, הבנת שפות, גרימת פחד, ועוד. הלחש עצמו קבוע, אך הלחש המצורף אליו הוא בעל משך של שנה בלבד.
בדרג 6 יש לחש חזק נוסף, forbiddace, שגם דומה יותר לטקס (זמן הטלה 6 שעות, משך תמידי, עוד רכיבים יקרים), ומטרתו למנוע מיצורים להיכנס למקום מקודש. הוא מבוסס נטיה, ומונע מסע בין מישורי (למשל השתגרות או זימונים) באזור, וגם גורם הרבה נזק ליצורים מנטייה לא מתאימה שמנסים להיכנס לאזור.

כמובן שאפשר גם לחשוב על לחשים שהוטלה עליהם קביעות וגורמים להשפעות קסומות מעניינות באזור מסוים, כמו לחשי symbol וכדומה.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 ספטמבר 2017, 16:42

רעיונות מעניינים.

בעוד שמקדשים וכד' הם תפאורת מו"ד די נפוצה, איכשהו נראה שתמיד יש קצת פחות מיקוד במה יש במקדש הזה - אולי בגלל שההשראה העיקרית ליוצרים של מו"ד מגיעה מהתרבות הנוצרית המערבית, בה הכנסיה היא בעיקרה מבנה פונקציונלי - אמנם בהרבה כנסיות יש שרידי קדושים או אנשים חשובים שקבורים מתחת לבלטות (חוויה מטרידה - ביקרתי במנזר ווסטמינסטר בלונדון פעם, ואז הסתכלתי למטה וגיליתי שאני דורך על קבר של איזה מישהו שהיה מפורסם פעם - וכשנסיתי לזוז משם גיליתי שאני דורך על חברים שלו) אבל הם יותר "מקומות שעושים בהם דברים דתיים" מאשר מקומות שמצפים מהם להיות עם כוח פולחני בפני עצמו.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 23 ספטמבר 2017, 23:21

בהירוז אוף מאייט אנד מאגיק 3ת היה sanctuary-שם יכלת להסתתר, ולא יכלו לתקוף אותך...
אז אולי מקום מקודש שאי אפשר לבצע בו פעולות עויונות?
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
Hell lord

שליחה על ידי Hell lord » 24 ספטמבר 2017, 06:36

dragonian כתב:בהירוז אוף מאייט אנד מאגיק 3ת היה sanctuary-שם יכלת להסתתר, ולא יכלו לתקוף אותך...
אז אולי מקום מקודש שאי אפשר לבצע בו פעולות עויונות?
בהירווס ברוב הגרסאות יש sanctuary, אבל יש עוד דברים רבים בהירווס שיכול להיות מעניין להוסיף למו"ד (לדוגמא: טוואי שטח קשה יותר/קל יותר למסע, למרות שזה ספציפית אני חושב שקיים, או כל הshrines שנותנים לך בונוסים)
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 24 ספטמבר 2017, 08:04

השפעות מעניינות לא בהכרח מחייבות קסם או קדושה. בסביבה הררית, האוויר יהיה דליל יותר, ובביצה אפשר להכניס מחסר למהירות.

איסור על הכנסת נשק למקום מסוים זו גם השפעה.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 25 ספטמבר 2017, 19:39

אם יש משהו שהייתי רוצה לראות במ"ת ממשחקי מחשב, זה חלק מה.... בהעדר מונח טוב יותר, עלייה לרגל של מורווינד.
צריך לקבל את הקווסט ואז להגיע בתנאים מסויים ( לפעמים זה רק תביא חפץ כזה וכזה, לפעמים זה דורש מסע של שתיקה או לעבור חידות) למקום מסויים, מה שיעניק לך בונוס או השפעת לחש חזקה במיוחד לזמן הקרוב.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 25 ספטמבר 2017, 20:30

אולי בערים קדושות יש למאמינים יתרון (ירושלים ליהודים, מכה ומדינה ואלקודס למוסלמים, וארנסי להינדים וכו׳), או במהלך עלייה לרגל (למוסלמי בחאג׳ או לנוצרי בויה דולורוזה או דרך סנטיאגו).
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 25 ספטמבר 2017, 21:29

ערים קדושות יכולות לגרום גם לתופעות לוואי של הזיות ואובדן שפיות - סינדרום ירושלים למשל.

ירושלים היא דוגמא מצויינת לעיר שנחשבה בתצורה כזו או אחרת לעיר קדושה ברצף של אלפי שנים ולכמה וכמה דתות, עם הפסקה קצרה (במונחים היסטוריים) בין החורבן ע"י טיטוס ועד המאורע האגדי המוכר למוסלמים אדוקים כ"הקטע עם הסוס".
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 26 ספטמבר 2017, 02:14

אממ... להשראה אתה יכול לקרוא תיאורים נסיים של מקומות מקודשים-
למשל מתואר שבבית המקדש, כשאנשים השתחוו היה יותר מרווח מאשר שעמדו.
אז ענייני חלל וזמן?
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 26 ספטמבר 2017, 07:26

המפקד האלמוני כתב: ועד המאורע האגדי המוכר למוסלמים אדוקים כ"הקטע עם הסוס".
ברצינות?
סינדרום ירושלים בדרך כלל מלווה במחלות פסיכוטיות מראש...
אגב, ירושלים הייתה קדושה לכנענים, לא?... או שאני לא זוכר נכון?....

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליחה על ידי המגדל הבודד » 26 ספטמבר 2017, 07:50

לא...היא לא הייתה אפילו בשליטתם...
היא לא הייתה עיר קדושה לאף אחד עד שהגיעו היהודים,ואז הנוצרים אחריהם ואז גם המוסלמים.
.It's time for the jedi,to end
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 26 ספטמבר 2017, 16:34

היא כן... היבוסים היו כנענים, אם אני זוכר נכון. בכלל, ההגדרה של ''כנעני'' מאוד מסובכת, אבל לצורך העניין, בתקופת ההתנחלות הכוונה הייתה לכל שמי לא-עברי שחי בכנען.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליחה על ידי המגדל הבודד » 26 ספטמבר 2017, 16:45

לא.יש הבדל בין עיר מגורים לעיר קדושה.
והיבוסים היו עם אחר מהכנענים.אולי מאותו מוצא,אבל לא.בתנ"ך מפורט שיש שבעה עמים בארץ,ולא רק כנענים.
.It's time for the jedi,to end

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה