• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בני תמותה ואל-מתים+מערכות אנרגיה שונות=בני חיים ואל-חיים?

אני מניח שכולם שמו לב להבדל הגדול בין אל-מתים לבני תמותה, מעבר להבדל של אנרגיה חיובית או שלילית גם המערכת שונה, בעוד בני תמותה מבוססים באופן אקיף על אנרגיה חיובית שמניע את המערכות בגוף, כך שאפשר לקרוא להם "מבוססי אנרגיה חיובית",
אל-מתים לעומת זאת מונעים באופן ישיר על ידי אנרגיה שלילית, כך שאפשר לקרוא להם "מונעי אנרגיה שלילית"

אני מניח שאתם מסכימים עם השיטה הזאת נכון?.

אבל מה יקרה אם יהיו "מבוססי אנרגיה שלילית" (בני חיים) ו"מונעי אנרגיה חיובית" (אל-חיים)?,
זה יכול ליצור עולם מעניין למדי.
כמובן שזה ידרוש הרבה מאוד עבודה, בעיקר עם הלחשים והשפעות אנרגיה.

האם לדעתכם זה אפשרי?

נ.ב. מדובר על עולם של גרסה 3.5 ופאת'פיינדר.

אני לא בטוח למה אתה מתכוון.

אני חושב שהדעה הרווחת זה שאל מתים מתוחזקים בקסם שחור כזה או אחר, שכובל מודועת לגוף שלהם, ומחזיק אותו כך שלא יתפורר... אולי גם מחדש אותו, אתה בעצם מתכוון למערכת גוף של אל מת?

אמממ מה?
בכל מקרה, לפי מה שהבנתי אתה אומר שפשוט להפוך את התפקידים, אז מבחינה מכאנית ולחשים וזה זה אומר שפשוט צריך להפוך גם. לא חושב שיהיה הבדל כלשהו. אחרי הכל, זה עניין של נק' מבט.
כאילו, אם תקח מגנט עם שני צדדים של מינוס ופלוס, ותהפוך אותו, במה המגנט ישתנה?

השוני הוא לא רק באנרגיה, אלה בדרך שהיא מתפקדת,
בני תמותה לא מונעים על ידי אנרגיה חיובית באופן ישיר, האנרגיה פועלת באופן אקיף ומניע מערכות אחרות כמו הנשימה והדם,
בעוד שאל-מתים מונעים ב100% אנרגיה שלילית,
הרעיון הוא ליצור עולם עם 4 סוגים של יצורים עם שתי מערכות מבדילות: סוג האנרגיה ואופן הפעולה שלה.

אני די בטוח שהרעיון באנרגיה חיובית היא שזה כוח חיים טהור. "צ'י" אם תרצה דוגמה נוחה יותר, יש את זה בכולם, וזה כוח החיים. יש מקום שמורכב כולו מהכוח הזה (מישור האנריגה החיובות), ויכול להיות שמשם מגיע הכוח. אבל בסופו של דבר, זה לא שאנרגיה חיובית היא מקור חיצוני לחיים. אפשר להגיד שזה מרכיב של הנשמה שלך.

ה"כוח" מSW זה גם דוגמה טובה, הוא נמצא בכל דבר חי. ואפשר להשתמש בו כדי "לרפא"

liorgonen3 אמר/ה:
אני לא בטוח למה אתה מתכוון.

אני חושב שהדעה הרווחת זה שאל מתים מתוחזקים בקסם שחור כזה או אחר, שכובל מודועת לגוף שלהם, ומחזיק אותו כך שלא יתפורר... אולי גם מחדש אותו, אתה בעצם מתכוון למערכת גוף של אל מת?

אל-מתים הם יצורים "מבוססי אנרגיה חיובית" שמתו ועברו תהליך (שלרוב כמו שאמרתה "אפל") והפכו ל"מונעי אנרגיה שלילית".
אז כן אני תכוון למערכת הגוף של האל-מת.

ואני מזכיר לך שקיימים שני מישורי אנרגיה: השלילי והחיובי,
אז הרעיון הוא מערכת אנושית שכוללת נשימה אכילה וכלי (כך שהיא פגיע כמו מערכת רגילה: רעל, דימום, חנק וכדומה) אבל מבוססת על אנרגיה שלילית ("מבוססי אנרגיה שלילית" או "בני חיים"),
ובמקביל מערכת של "אל-מתים" שמונעים על ידי אנרגיה שלילית ("מונעי אנרגיה חיובית" או "אל-חיים"),

וזה העלה לי שעלה: האם רק "בני תמותה" יכולים להפוך ל"אל-מתים" או שגם "בני חיים" יכולים?
וגם הפוך: האם רק "בני חיים" יכולים להפוך ל"אל-חיים" או שגם "בני תמותה" יכולים?
מה אתם אומרים?

liorgonen3 אמר/ה:
אני די בטוח שהרעיון באנרגיה חיובית היא שזה כוח חיים טהור. "צ'י" אם תרצה דוגמה נוחה יותר, יש את זה בכולם, וזה כוח החיים. יש מקום שמורכב כולו מהכוח הזה (מישור האנריגה החיובות), ויכול להיות שמשם מגיע הכוח. אבל בסופו של דבר, זה לא שאנרגיה חיובית היא מקור חיצוני לחיים. אפשר להגיד שזה מרכיב של הנשמה שלך.

ה"כוח" מSW זה גם דוגמה טובה, הוא נמצא בכל דבר חי. ואפשר להשתמש בו כדי "לרפא"

זה "כוח חיים טהור" אם אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שרק אנרגיה חיובית יכולה להיות האנרגיה ה"מקורית".
ואיך אתה מסביר לפי השיטה הזאת את האנרגיה השלילית ומישור האנרגיה השלילית?

המ..... אני מנסה להזכר בשם של הסרט המדובר, יכול להיות שקראו לו אסטרו - שבו הונע רובוט על ידי מקור אנרגיה נהדר בשם הליבה הכחולה והנגדי לו היה הליבה האדומה.

וסתם סקרנות - יש לנו כאן בני תמותה, אל מתים.... אבל איפה בני האלמוות נכנסים ?

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]678760[/post] וסתם סקרנות - יש לנו כאן בני תמותה, אל מתים.... אבל איפה בני האלמוות נכנסים ?

אתה מתכוון למלאכים וכדומה? הם לא אל מתים ("מונעי אנרגיה שלילית") וגם לא אל חיים ("מונעי אנרגיה חיובית"),
אז אני מניח שהם סוג של "בני תמותה" יוצאי דופן (בלי יכולת למות), שורה תחתונה הם תת סוג של "מבוססי אנרגיה חיובית".

אלישע- תרגיע עם הטריפלפוסטינג. אחד הדברים היפים בפורום זה שאפשר לחשוב לפני ששולחים הודעות, וככה להכניס את כל מה שאתה רוצה בהודעה אחת. מקסימום, יש כפתור עריכה.

לפי מה שאתה אומר, נראה שרק כאלה ש"מבוססים אנרגיה חיובית" יכולים להפוך לאל-מתים "מונעי אנרגיה שלילית", אבל הכל כאן תיאורטי וזה העולם שלך אז תחליט מה שבא לך. זה נשמע בעיקר מסובך אבל.

tkhag1 אמר/ה:
[post]678746[/post] אני מניח שאתם מסכימים עם השיטה הזאת נכון?
אין מה "להסכים", אנחנו לא מלומדים או מכשפים במגדל קסום שדנים בטבע הנקרומנסיה. לעולמות פנטזיה יש מוסכמות וכללים, אני מניח שאלו הכללים בעולם שאתה מתאר.

אני מניח שמה שאתה מתאר יראה כמו גרסה מוקצנת של אנרגיות בגוף דמוי אנוש, מלאכים ושדים נשמעים מתאימים לזה.

הנה פירוט של בעיות שיווצרו פה:

א'. "אל חיים" זה ביטוי מוזר. בבקשה לא להשתמש בו. לצורך העניין, בוא נשתמש במונחים "מונעי אנרגיה שלילית וחיובית" לאל מתים ו"מבוססי אנרגיה שלילית וחיובית" לאנשים רגילים.

ב'. אז. על פי המערכת הרגילה, מבוסס אנרגיה חיובית שמת יכול להפוך למונע אנרגיה שלילית. האם זה פועל גם בכיוון הנגדי? סביר להניח שכן, אין סיבה שלא. כלומר, יש בעולם כזה נקרומנסיה חיובית, שהופכת מבוססי אנרגיה שלילית שמת למונעי אנרגיה חיובית.
עכשיו, האם זה פועל גם בכיוון ההפוך על הראש? כלומר, האם אפשר להפוך מונע אנרגיה שלילית שמת למונע באנרגיה חיובית? האם אפשר להפוך מונע אנרגיה חיובית שמת למונע באנרגיה שלילית? כנראה שכן. באמצעות החייאה אפשר להפוך אל מת שהרגת לחי, כלומר מבוסס אנרגיה חיובית.
ואם כבר מדברים על זה, החייאה היא בסיס של אנרגיה חיובית. כלומר, צריך החייאה שלילית, שמחזירה יצורים מבוססי אנרגיה שלילית שמתו לחיים
עכשיו, מה קורה אם משתמשים בהחייאה שלילית על מונע באנרגיה חיובית שמת? ומה קורה אם משתמשים בהחייאה חיובית על מונע באנרגיה שלילית שמת? מה קורה אם משתמשים בהחייאת אל מתים שלילית על מונע באנרגיה שלילית שמת? הרי זה עובד רק על הצד ההפוך. או שלא? קיצר בלגן אדיר. רק הסיבוך הזה כבר הופך את העסק ללא שחיק מרוב חוקים...

ג'. נניח שעברנו את המכשול הזה. נגיע לכוהנים. כאן זה בכלל נהיה מוזר. הרי לכל כוהן (מבוסס אנרגיה חיובית או שלילית) פתאום יהיו שתי סוגי יכולות באותו זמן: גירוש ושליטה. הוא יוכל גם לגרש מונעי אנרגיה נגדית וגם לגעור במונעי אנרגיה זהה. כיוון שהעולם יהיה ממוקד מאוד בזה, יסתובבו די הרבה כאלה. נניח שזה בערך שליש מהאויבים של הקבוצה. העניין הופך את הכוהן לשבור די מהר, כי שליש מהאויבים די חסרי אונים נגדו. כוהן עם כריזמה חזקה הופך חצי מההיתקלויות לחסרות ערך.
ואגב, הכוהן יהיה עוד יותר שבור כי בהנחה שהוא ילחם בעיקר עם הצד הנגדי לו, הוא יהיה מוגל להטיל ספונטנית לחשי ריפוי וגם לחשי גרימה.
אם כבר מדברים על זה, איך עובד העסק של בחירת אלים? ושל נטיות? הרי קסמי אל מתים ואנרגיה שלילית נוטים לרשע באופן אוטומטי. אתה מציע לבטל את זה? אם כן, אז כל כוהן יכול לבחור להטיל לחשי ריפוי או גרימה כרצונו. ברור שהוא יבחר ריפוי, כי אז הוא יכול להטיל גם גרימה על היריבים. אם הוא שלילי, הוא יבחר גרימה, כי היא מרפאת אותו. אם לא מבטלים את זה, אז מבוססי האנרגיה החיובית לא יוכלו להיות רעים ומבוססי אנרגיה שלילית לא יוכלו להיות טובים, וזה הופך מיד לקרב של מלאכים נגד שטנים והטוב נגד הרשע, שזה די משעמם.

זה רק כמה בעיות. אפשר למצוא עוד. בכללי זה רעיון נחמד שיכול להיות מעניין, אבל אני לא חושב שהוא ישים.

זה פשוט דורש תפיסה שונה של הקוסמולוגיה בעולם המשחק.

אני זוכר שקראתי פעם ספר אגדות סיניות, שהתפיסה של אל-מתים בו הייתה הרבה יותר גמישה ממה שאנחנו מכירים בעולם המושגים המערבי. אנשים עוברים שם לעולם המתים וחוזרים ממנו בקלות יחסית - בעיקר כששועלים מעורבים בעניין. יש גם אנשים שהם צאצאיהם של אב חי ושל אמא שועלה שהיא גם רוח רפאים לשעבר, או שידוכים ביזאריים דומים.

nav566:
ב': זה נתון להחלטת השה"ם.
ג: זה נועד לעולם שהקודש הוא הכוח העיקרי, כך שגם במילא חצי מהעולם יחזיקו בכוחות קודש כאלה או אחרים.
ואין צורך לבטל שום דבר, ואני מזכיר לך ש"מבוססי אנרגיה חיובית" לא בהכרח טובים, למעשה הרוב ניטרליים ( לפי מה שידוע לי זה: 60% ניטרלי, 30% טוב, 10% רע), זה זהה אצל "מבוססי אנרגיה שלילית" רק הפוך.

חזרה