• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 [PF] תווים

TheSuperDodo

פונדקאי מהשורה
לאחרונה גיליתי שלפייטן הפסנתרן שלי אין תווים לנגן מהם! אפילו בUltimate Equipment, הספר שמכיל חוקים לקפה ודבק, אין חוקים לתווים. אז החלטתי ליצור אותם בעצמי, ואם כבר - אז לעשות איתם דברים מעניינים. כרגיל, אני מתרגם דברים בעצמי, אז כנראה יש מונחים לא מדוייקים.

דף תווים
מחיר מ"ז 1 (רגיל), 100 מ"ז (מלאכת מחשבת), משתנה (יצירת מופת); משקל ---
על דף הנייר הזה, שגודלו בערך 23 ס"מ על 15 ס"מ, מצויורות שורות, בדרך כלל בקבוצות של חמש. רוב המוזיקאים יודעים לקרוא את הסימנים שעל התווים ולנגן או לשיר מתוכם.
מלאכת מחשבת - הדיו המבריק, הנייר האיכותי ושם המלחין החתום עליו מעידים על רמתה הגבוהה של יצירה זו. נגינה מתוך תווים מלאכת מחשבת מעניקה לנגן תוסף נסיבתי +2 לבדיקות הופעה (הקשה, מיתר, מקלדת, נשיפה או שירה). סוג ההופעה לה התווים מעניקים תוסף נקבע עם יצירת התווים ואי אפשר לשנות אותו מאוחר יותר. רק דמות עם לפחות 5 דרגות במיומנות ההופעה המתאימה יכולה ליצור תווים מלאכת מחשבת להופעה זו.
יצירת מופת - פייטן מדופלם יכול להעלות את התווים ליצירת מופת (מתוך Ultimate Magic) שהוא מכיר על נייר, ובכך להכניס בו חלק מהקסם שלו. תווים קסומים אלו עולים 25 x מספר הדרגות הדרושות ללמוד את יצירת המופת x דרגת הלחש הכי גבוהה שפייטן באותה דרגה יכול להטיל, ונותנים לפייטן שלא למד את יצירת המופת להטיל אותה באופן חד פעמי. הקסם מאכל את התווים ברגע שהטלת יצירת המופת מסתיימת.

ועכשיו דוגמה לחפץ קסם שאפשר ליצור מתווים, או פורקן לכל הבטהובן שאני מקשיב לו לאחרונה.

שלוש סונטות נסערות
הילה הקסמה, בינוני; ד"מ 10
מקום אין; מחיר 7500 מ"ז; משקל 0.5 ק"ג
המלחין הצ'לקסיאני לודוויג ואן בטהובן נודע במוזיקה האפית והנזעמת שלו. ספר התווים הזה מכיל את כתב היד המקורי של שלוש מהסונטות הגדולות והמפורסמות שלו: "הפתטית", "הסערה" ו"האפסיונטה", והוא נחשב כתווים מלאכת מחשבת שנותנים את התוסף שלהם להופעה (מקלדת). דמות שמנגנת את אחת הסונטות מתוך שלוש הסונטות הנסערות יכולה להשתמש בהופעה (מקלדת) במקום איום, או להעניק תוסף +2 לבן ברית שמשתמש באיום בזמן שהדמות מנגנת.
בידיו של פייטן, כוח הקסם שבטהובן ניתב לתוך התווים נפתח. פעם ביום, בזמן שפייטן משתמש בהופעה הפייטנית שלו, הוא יכול להגיד את מילת הפקודה של הספר כדי לגרום לו לנגן בעצמו ולהטיל את הלחש זעם.
דרישות ליצירה
יצירת חפץ פלא, זעם, מאפיין מקצוע הופעה גמישה (הופעה [מקלדת]), ליוצר חייבות להיות לפחות 5 דרגות בהופעה (מקלדת) ואיום. עלות 3750 מ"ז

הכנסתי את הדרישות ליצירה כי לכל חפץ יש, אבל עדיף לעשות reflavour אם דמות יוצרת את הספר כי לא סביר שהיא כותבת את כתב היד המקורי של בטהובן. אני ממליץ להקשיב לסונטות המוזכרות, ולבטהובנים אחרים, ולמוזיקה קלאסית בכללי כי אנשים לא עושים את זה מספיק. אבל זה לא קשור לפאת'פיינדר, אז אני אפסיק כאן. וכמובן, אני אשמח לביקורת, דעות והצעות.

אני חושב שצריך לכתוב שאפשר להשתמש בהם רק למיומנויות הופעה מסוימות, קלידים, נשיפה וכו,
ולא לנאום או מיומנות בנשק(ככה אומרים את זה?) והדברים האלה.

לגבי דף התווים הראשון,לא נראה לי שפייטן בדרגה 1 ירצה לבזבז אחד מ"ז על זה עם הוא יכול לנגן (לפי החוקים) כל מנגינה בעל פה.

אבל זה מגניב מאוד, אני כל כך עומד לשחק פייטן בדמות הבאה שלי!

לגבי ההערה הראשונה, שים לב שבהסבר על תווים מלאכת מחשבת כן כתוב שהתווים מוגבלים רק למיומנות בכלי נגינה. יכול להיות שאני צריך לחזור על ההגבלה הזו גם בהסבר של תווים של יצירת מופת.
ולבי ההערה השנייה, בפאת'פיינדר יש הרבה חופצים שהמטרה שלהם היא לעזור למשחק תפקידים. אתה יכול לקנות ערכת טניס או תשבץ, ולשניהם אין השפעה מיוחדת שמזוהה איתם. לי הפריע קצת שאין במשחק דבר כזה תווים, אפילו אם התווים שיצרתי משפיעים רק על הroleplay.
תודה רבה!

הוא התחיל את חייו בתור שולייה של קוסם החצר של דוכס כלשהו, אבל מהר מאוד הבין שפלאי המוזיקה מעניינים אותו יותר משיקויים וספרי לחשים. הוא התחיל להתאמן בסתר על הצ'מבלו של הטירה, וכשהדוכסית תפסה אותו לילה אחד היא הוקסמה כל כך (אם מהנגינה או מקסם, הוא לא מסכים לגלות) שהיא הפכה אותו לפייטן החצר. המשחק בו הוא משתתף הוא בעיקר משחק intrigue בארמונות וכאלה, אז בדרך כלל יש לו גישה לפסנתר או כלי מקלדת דומה להפעיל ממנו את הקסמים שלו. למקרים בהם הוא צריך לצאת החוצה ולנגן בדרכים, הוא מביא איתו אקורדיון!

חזרה