• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ4][מו"ד5] אמן הכוח הבלתי אפשרי (מפלצת)

אמן הכוח הבלתי אפשרי הוא מיסטיקן שלמד להפעיל את שריריו ברמות על-אנושיות. מקורות אמני הכוח הבלתי-אפשרי לוטים בערפל, אבל ההיסטוריונים מסכימים על כמה מייסדים של המסדר המסתורי הזה - חוקר טבע שלמד כיצד הקופים לא נותנים לחסמים מנטליים להגביל את הכוח הפיזי שלהם, מדריך להתעמלות והיאבקות שהגיע להארה דרך אימונים פיזיים, ומהנדס שעיסוקו הרב במנופים שונים הביא אותו לפתח טכניקות לשימוש בגוף עצמו כמנוף המושלם. כך או אחרת, אמני הכוח הבלתי אפשרי כשמם כן הם - חזקים אף יותר מהברברי החזק ביותר, והרבה יותר חזקים מכפי שהם נראים. בעוד שאצל מיסטיקנים אחרים הגישה היא שהנפש גוברת על הגוף, אצל אמני הכוח הבלתי אפשרי כוח הגוף הוא הנפש. אמני הכוח הבלתי-אפשרי בזים לנשק ולשריון, ורואים בהם חיקויים זולים לשלמות הגוף שנועדו לאנשים חלשים ומוגבלים.

אמן הכוח הבלתי אפשרי
דמוי-אדם בינוני, נטייה כלשהי
דרג"ש: 17 (שרירי פלדה)
נק"פ: 45 (7ק8 + 14)
מהירות: 50 רגל

תכונות: כוח 25 (7+), זריזות 15 (2+), כושר 15 (2+), תבונה 11 (0+), חוכמה 11 (0+), כריזמה 11 (0+)
גלגולי הצלה: כוח 9+ זריזות 4+, כושר 4+
התנגדות לנזק: רעל, מחלה
כשרונות: אתלטיקה 11+ (ערך מיומנות כפול)
חושים: הבחנה פסיבית 10
שפות: מדוברת
אתגר: 4 (1,100 נק"נ)

שרירי פלדה: כל עוד אינו לובש שריון, אמן הכוח הבלתי אפשרי מוסיף את תוסף הכוח שלו לדירוג השריון במקום תוסף הזריזות.
אלוף הספורט: אמן הכוח הבלתי אפשרי מוסיף 20 רגל לקצב התנועה שלו (מחושב בנתונים), נהנה מיתרון לבדיקות המיומנות באתלטיקה וקופץ לגובה ומרחק כפולים מהרגיל - מרחק של 50 רגל (15 מטר) עם ריצת הכנה, 25 רגל (7.5 מטר) בקפיצה מהמקום, וגובה של 28 רגל (8.5 מטר) עם ריצת הכנה ו-14 רגל (4.20 מטר) בקפיצת לגובה מהמקום.
המנוף האנושי: אמן הכוח הבלתי אפשרי יכול לשאת, להרים ולגרור משקל כפול ממה שהכוח שלו (האדיר גם כך) היה מאפשר כרגיל - לשאת מטען של 375 ק"ג, ולגרור, לדחוף או להרים משקל של 750 ק"ג.

פעולות:
ריבוי התקפות: אמן הכוח הבלתי אפשרי תוקף פעמיים בסיבוב בקפא"פ בידיים ריקות.
ידיים ריקות: התקפת קפא"פ 9+ לפגיעה, נזק 11 (1ק8 +7) מוחץ ועוד 9 (2ק8) נזק כוח (force). ההתקפה נחשבת להתקפה בנשק קסום.

דווקא על הקטע של השלכת סלעים פחות חשבתי - אבל טכנית אפשר להוסיף את זה.
חשבתי בהתחלה לעשות את זה בתור ארכיטיפ לנזיר, אבל אז הבנתי שאני בעצם אצטרך לשנות גם דברים בבסיס של הנזיר עצמו כדי לקבל את מה שחשבתי עליו וגם לשמור על האיזון, והחלטתי לבנות אותו כמפלצת - מה שקל יותר.

כבעלי ברית הם יכולים להיות קצת משעממים ומבעסים בהנחה שאין גרסה של זה כמקצוע/כשרון - "היי, תראה, אני דב"ש ממש חזק, יש לי כוחות שלך אין סיכוי לקבל!".

כיריבים.. הממ... למשל קו עלילה שבו הדמויות צריכות להביא משהו או מישהו שהם שומרים עליו, או שיריב מסתורי שעד עכשיו פימפמת לדמויות שהוא קוסם/נזיר/וורלוק/מתנקש סטנדרטי הוא בעצם אמן הכוח הבלתי אפשרי.

בהתחלה חשבתי לכתוב אותם כמטילי לחשים שתכונת הטלת הלחשים שלהם היא כוח ושכל הלחשים שלהם הם בעלי מאפיינים של השפעה על המציאות דרך כוח (ידו של ביגבי, טלקינזיס וכיו"ב) אבל איכשהו זה לא התחבר לי בראש למשהו מסודר וזה מה שיצא במקום.

המממ....

אני לא מבין לחלוטין במו"ד 5, אבל למיטב ידיעתי זה מתאים יותר בתור מקצוע או מקצוע יוקרה. אולי בתור תבנית, אם זה ממש נחוץ....

ואגב, בנוגע לשרירי פלדה, הייתי ממליץ על זריזות או כוח, הגבוה מביניהם. לא תמיד כוח.
או אם אתה רוצה להיות הגיוני פלאפית, תוסיף גם וגם. פשוט אז זה יהיה שבור מדי.

במו"ד5 אין מקצועות יוקרה ממש, אבל בהחלט חשבתי על זה בהתחלה בתור מקצוע - פשוט היה יותר נוח לכתוב אותו בתור מפלצת.

כמפלצת, הכוח שלו הוא נתון (ודי גבוה), ושילוב של תוספי הכוח והזריזות יתן לו דרג"ש 19 - מו"ד5 לא אוהבת מספרים גבוהים מידי.

חזרה