בניית דמויות [3.5] (שחקנים שלי, לא להכנס וכו')

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
גאלאן
תשובות: 27

שליחה על ידי גאלאן » 07 יוני 2017, 22:33

פלאפי כתב: על מה אתה מדבר? ד"ק 19 לתציל או תמות שזמין 3 פעמים ליום זה יכולת מכריעת קרבות. רק היכולת הבודדת הזאת נותנת לדב"ש הזה סיכוי סביר מאוד לחסל דמות עם קשיחות נמוכה, גם בדרגה גבוהה.
מסכים שחזק הרבה יותר בידיים של נפס מאשר דמות, אבל זה לא game-changer. זה גם לא בדיוק תציל-או-תמות, כי צריך להצליח בשני גלגולים (פגיעה והצלת קשיחות). למטילי לחשים בדרגה 12 יש גישה לבשר לאבן, שליטה באדם, baleful polymorph, banishment.. כל אחד מהלחשים האלו (עם ד"ק יותר גבוה מ19, ולא דורשים לפגוע בגלגול התקפה) מנטרלים לחלוטין אויב אחד (יותר במקרה של banishment), שזה לא שונה משמעותית מלהרוג אותו, במיוחד בידיים של הדמויות. אם אתה רוצה ממש הרג, תצטרך לחכות לדרגה הרחוקה 13, עם finger of death (או כבר בדרגה 11 עם slay living שאני פחות אוהב כי הוא דורש לפגוע בהתקפת מגע. עדיין סיכוי הצלחה יותר גבוה מהחרמש, אבל לא בטווח). אלו אפילו לא הלחשים הכי חזקים בדרגות האלו, פשוט הלחשים עם האפקט הכי דומה לחרמש. אז לשחקנים (ולדב"שים) יש כבר גישה לאפקטים האלו וחזקים מהם.

הצלה-או-מוות נשמע חזק בתאוריה, פרקטית זה מסוכן רק אם זה מפתיע את החבורה, וגם אז לא תמיד. יש לחשים שנותנים חסינות לזה, יש חפצים שנותנים חסינות לזה, או שאתה יכול פשוט להשקיע בהצלת הקשיחות שלך (או להגן על עצמך מהתקפות טווח, במקרה של החרמש). הטרובדור לא שמע אגדות על החפץ? האשף\כהן\נוכל לא יכול לגלגל ידע רלוונטי?
אסיד כתב:אתה לא יכול להגיד לשחקנים לבחור בין 3 אופציות ולצפות שזה יקרה לפני שהם ידעו איך קוראים לברמן המקומי ומה מידת הנעליים של ראש העיר
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

שליחה על ידי פלאפי » 08 יוני 2017, 09:22

גאלאן, אתה אוהב להניח שהדמויות תמיד מוכנות לכל ויודעות הכל. זה לא משנה. העובדה פה שאתה נותן לדמות לוחמנית, לא מטילת לחשים, יכולת של אינסטה-מוות. לכן אמרתי "רק היכולת הבודדת הזאת נותנת לדב"ש לחסל דמות", בלי לספור את שאר היכולות שיכולות להיות לו. זה מה שהופך את החפץ הזה לרב עוצמה ויקר, לא לשובר משחקים. אם תסתכל בתיאורי הנשקים במדריך לשה"מ לא תמצא נשק עם יכולת יותר חזקה. וזה בנוסף על כך שהוא כבר שווה ערך לנשק 5+.
לכן אמרתי, שצריך לקבל שזה נשק עוצמתי ולבדוק אם הדמויות בדרגה מספיק גבוהה כדי להכניס אותו למשחק. לדמויות בדרגה 12 אני חושב שזה קצת אוברפאוור, אבל לדרגות גבוהות מאוד (16 ומעלה) זה דווקא נשמע אוצר סטנדרטי.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

שליחה על ידי yellow_acid » 08 יוני 2017, 12:52

זרתוסטרה כתב:התכוונתי יותר בקטע שהשחקנים ירגישו כאילו זה מאולץ ורימו אותם, אבל זה נורא תלוי בשחקנים. ממה שהוא מספר נראה שלא יהיה אכפת להם מזה כל כך. ומצד שני אתה צודק. אם זה מוטבע בעלילה בצורה טובה אז לא אמור להיות בעיה.
זה כמו ההבדל בין שר הטבעות להארי פוטר.
בהארי פוטר הניצחון נראה בלתי אפשרי ואז מגיע איזה קסם\חפצ"ק מפגר שפותר הכל, מרגיש מעצבן ומאולץ.
בשר הטבעות הניצחון נראה בלתי אפשרי אבל אומרים לך מלכתחילה שאם תזרוק את הטבעת להר הגעש תנצח, מרגיש מספק ומגניב.
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 08 יוני 2017, 21:26

למה לבנות את היריבים כמקצוע ולא כמפלצת? ממילא הם יחידים במינם ואף אחד לא ישחק את המקצוע שלהם.
בנוגע לחרמש - הוא יכול להיות קסום ועם כמה מהכוחות שלו, כאשר שאר הכוחות באים ממי שמשתמש בו. כאשר החרמש יפול לידי הדמויות, הוא יהיה למשל "סתם" חרמש 2+ עם יכולות הריחוף וההתקפה מרחוק של חרב מרקדת.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 09 יוני 2017, 16:16

אוקיי, אז סיכמנו את הדיון בנוגע לחרמש. מה בנוגע לבחור שמשתמש בגלמים? איך בדיוק לעשות את זה?
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 09 יוני 2017, 16:28

מכיוון שאתה לא הולך לשחק איתו את כל הקטע של יצירת הגלמים עצמם, אז זה לא דורש מכניקה מיוחדת - פשוט קח איזה דב"ש/מפלצת שבא לך, תן לו הרבה גלמים, ותקבע שהוא פשוט שולט בהם ואולי עוד כמה פיצ'רים - למשל שהוא רואה דרך העיניים שלהם וכד'.
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 09 יוני 2017, 17:39

המפקד האלמוני כתב:מכיוון שאתה לא הולך לשחק איתו את כל הקטע של יצירת הגלמים עצמם, אז זה לא דורש מכניקה מיוחדת - פשוט קח איזה דב"ש/מפלצת שבא לך, תן לו הרבה גלמים, ותקבע שהוא פשוט שולט בהם ואולי עוד כמה פיצ'רים - למשל שהוא רואה דרך העיניים שלהם וכד'.
המממ... אולי....
אבל נניח, יש לחש שקוראים לו תיקון נזק קל, ודברים כאלה. אני רוצה בילד שנותן תמיכה לגלמים.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
פלאפי

שליחה על ידי פלאפי » 09 יוני 2017, 19:15

חוץ מקוסם ששולט בגלמים ויש לו מלא לחשים שקשורים לגלמים, איזה אופציות יש?
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 10 יוני 2017, 08:37

וורלוק עם "ברית הגולם" שהחפץ המיוחד שלו זה גולם ושהוא מחליף חלקים מהגוף שלו בחלקי גלמים.
ולא, אין לי מושג איך לבנות את זה מכנית בצורה סבירה.
סמל אישי של משתמש
פלאפי

שליחה על ידי פלאפי » 10 יוני 2017, 10:22

מאיפה זה ברית הגולם? לא זכור לי קשר בין וורלוקים לגלמים בcomplete arcane. זה מספר אחר?
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 10 יוני 2017, 10:23

אין לי מושג, המצאתי אותו כרגע.
גאלאן
תשובות: 27

שליחה על ידי גאלאן » 10 יוני 2017, 21:01

ארטיפיסר (מספר המערכה של אברון) הוא דמוי-מטיל-לחשים שכל היכולות שלו פועלות על חפצים ויצירי כפיים. שווה להסתכל.

אפשרות אחרת שלא חשבתי עליה היא שהוא בכלל לא יהיה מטיל לחשים אלא פסיון, וישתמש בכוח Astral construct. הגלמים שנוצרים מהכוח הזה הם לא קבועים, אבל כן יהיה יותר קל לבנות דמות מסביב לגלמים - פשוט תיצור פסיון שלקח את הדיסיפלינה shaper. גם יהיה יותר קל לאזן את הדבר זה.

הנה עץ רלוונטי מminmax boards:
Welcome brilliantgameologists.com - BlueHost.com
אסיד כתב:אתה לא יכול להגיד לשחקנים לבחור בין 3 אופציות ולצפות שזה יקרה לפני שהם ידעו איך קוראים לברמן המקומי ומה מידת הנעליים של ראש העיר
אורח

שליחה על ידי אורח » 22 יוני 2017, 16:20

באיזו רמה השחקנים שלך?
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 23 יוני 2017, 08:53

הנושא כבר לא רלוונטי..... אפשר לנעול.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

שליחה על ידי yellow_acid » 23 יוני 2017, 10:02

כאן בפורום לא נועלים עצים אלא אם הוקפצו בניגוד לחוקים.
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה