בניית דמויות [3.5] (שחקנים שלי, לא להכנס וכו')

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 06 יוני 2017, 21:02

כן. הרעיון היה שהוא יטיל את זה בהנפה רחבה כזו.
בכל מקרה...
אז החלטתי שאני רוצה ליצור איזשהם נתונים ספציפיים עבור החרמש, כדי להפוך אותו לנשק מיוחד. משהו כזה:

כובל הנשמות
זהו חרמש בעל מוט שחור וישר עשוי מתכת ולהב ארוך וכסוף ממית'ריל. הוא מתפקד כחרמש מרחק מוטל חוזר חד 1+.
כאשר המשתמש בחרמש תוקף, הוא יכול להחליט כי זוהי מכה שואבת נשמה. עליו להחליט עליו לפני כן, והחטאה הורסת את הניסיון. ניתן להשתמש ביכולת זו עד 3 פעמים ביום. כאשר יצור נפגע מהתקפה שואבת נשמה, עליו להצליח בהצלת קשיחות כנגד ד"ק 19, או למות. יכולת זו אינה משפיעה על חוצנים, רפשים, אל מתים, יצירי כפיים או צמחים.
כאשר יצור שנפגע מהחרמש מת, בין אם מנזק או מהתקפה שואבת נשמה, נשמתו נכבלת לתוך מוט המתכת של החרמש, בדומה ללחש כבילת נשמה. לא ניתן להחיות יצור שנהרג בידי החרמש.
במידה ומוט החרמש נשבר, האנשים שנשמתם נכבלה בידי החרמש חוזרים לחיים, בדומה ללחש החייאת אמת, והחרמש נהרס.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

שליחה על ידי פלאפי » 06 יוני 2017, 22:17

אני מקווה שאתה מבין שזה חפץ קסום יותר חזק מכל מה שיש במדריך לשה"מ, והמחיר צריך להיות בהתאם. כדאי לך לשקול אם זה אוצר מתאים לדמויות בדרגה של השחקנים שלך.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 06 יוני 2017, 22:25

פלאפי כתב:אני מקווה שאתה מבין שזה חפץ קסום יותר חזק מכל מה שיש במדריך לשה"מ, והמחיר צריך להיות בהתאם. כדאי לך לשקול אם זה אוצר מתאים לדמויות בדרגה של השחקנים שלך.

אני יודע, אני זורק פה רעיונות. אפשר להחליש. זה יכול להיות גם עתק משני אם צריך. אבל הרעיון הוא שהוא ישבר במהלך ההרפתקה, כך שהדמויות בעצם לא יקבלו אותו.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
גאלאן
תשובות: 27

שליחה על ידי גאלאן » 06 יוני 2017, 22:58

חפצים קסומים סופר-חזקים שנשברים במקום שהדמויות יקבלו אותם מבאסים ממש. אני יודע שאני הייתי מתעצבן אם היו עושים לי את זה (אלא אם נכנסתי לקרב בידיעה שאני בא לשם במטרה להרוס את העתק המדובר). ספציפית אני לא בטוח כמה הנשק הזה באמת חזק בידיים של הדמויות*, אבל זה כלי עלילתי שלא הייתי מפתיע את הדמויות איתו

* כלומר, הוא לא רע, אבל הצלת קשיחות ד"ק 19 עם רשימת סוגים לא מושפעים היא כמעט ולא רלוונטית בדרגות האלו, אז זה סתם חרמש עם הרבה יכולות עליו, עבור הקפאפניק הממוצע הנשק הזה כנראה פחות מועיל לו ממה שהיה לו לפני זה
אסיד כתב:אתה לא יכול להגיד לשחקנים לבחור בין 3 אופציות ולצפות שזה יקרה לפני שהם ידעו איך קוראים לברמן המקומי ומה מידת הנעליים של ראש העיר
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

שליחה על ידי פלאפי » 06 יוני 2017, 23:16

גאלאן כתב:* כלומר, הוא לא רע, אבל הצלת קשיחות ד"ק 19 עם רשימת סוגים לא מושפעים היא כמעט ולא רלוונטית בדרגות האלו, אז זה סתם חרמש עם הרבה יכולות עליו, עבור הקפאפניק הממוצע הנשק הזה כנראה פחות מועיל לו ממה שהיה לו לפני זה
על מה אתה מדבר? ד"ק 19 לתציל או תמות שזמין 3 פעמים ליום זה יכולת מכריעת קרבות. רק היכולת הבודדת הזאת נותנת לדב"ש הזה סיכוי סביר מאוד לחסל דמות עם קשיחות נמוכה, גם בדרגה גבוהה. ועוד התוספת של אי אפשר להחיות אומר שבמקרה הגרוע השחקן אומר בי-בי לדמות שלו לנצח. מן הסתם שנשקים כאלה הם הרבה יותר שימושיים בידיים של נפסים מאשר שחקנים, זה בדיוק הנקודה. בידיו של הדב"ש, יכולת שזמינה 3 פעמים ביום זה מספיק כדי שהוא ישתמש בה 3 פעמים במהלך הקרב עם הדמויות. לאחר שיביסו אותו, הלוחם בחבורה כנראה לא ירצה להשתמש בנשק הזה בעצמו בגלל שהוא כבר השקיע את כל כספו בנשק שתפור ליכולותיו הספציפיות. אבל אפשר למכור את הנשק הזה בהמווון כסף, או שאפשר לתת אותו למלווה של הדמויות, מה שיהפוך את המלווה הזה לעוצמתי להחריד בן רגע (עכשיו יש לו תציל או תמות 3\יום בד"ק שרוב היצורים שאינם דמויות שבורות לא מסוגלים לעבור בקלות).

אני מסכים שפיתרון של "לדבש יש נשק סופר חזק כי אני רוצה שהוא יהיה מגניב, אבל כדי שזה לא ישבור את המשחק אז זה נהרס אחרי שהדמויות מנצחות אותו" זה בערך השיהו"מ הכי גרוע שאפשר לעשות. פשוט אל. אם אתה מוכן לתת לדבש משהו, אתה צריך לבנות על כך שהדבר הזה יתגלגל לידי הדמויות.
באופן כללי, אני ממליץ לא לבנות דב"שים מתוך מטרה להראות לשחקנים כמה טוב אתה בונה דב"שים אולטרא-מגניבים עם יכולות מטורפות. הדב"שים צריכים להיות שם כאתגר לדמויות וכמישהו שהם ייהנו להביס, לא כמישהו שאתה תהנה לשחק.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

שליחה על ידי yellow_acid » 07 יוני 2017, 00:48

במיקרה הזה ספציפי אני לא רואה בעיה, הרי יכולת מיוחד של החרמש זה לשאוב נשמה וצריך לשבור אותו בשביל להחיות אותה.
להרוג עם החרמש איזה דב"ש חשוב, והשחקנים מלכתחילה ירצו לשבור אותו.
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
yds
תשובות: 5

שליחה על ידי yds » 07 יוני 2017, 08:54

אפשר פשוט ממש להגביל את היכולת. פעם אחת לשבוע/חודש/שנה, וככל שיש יותר מרחק בין שימוש לשימוש לפי החלטתך, יש עוד דברים מגניבים נוספים (הנשמה לא הגבלת בחרמש עצמו אלא בכלוב קסום בשאול, אם אתה שואב נשמה עוצמתית מספיק אתה מקבל גישה ליכולת שקשורה לסוג הנשמה פעם פעמיים ביום) או שאתה יכול לעשות שמקסימום נשמות שנכנסו בחרמש זה אחת, וכל פעם שהוא רוצה לעשות מכת מוות כזו ויש לו נשמה בחרמש אז הוא צריך לשחרר אותה, והיא ככל הנראה מצטרפת לקרב נגדו כרוח רפאים או משהו. אני לא מומחה במכאניקה של שלוש וחצי אז לא יודע כמה קבילים הרעיונות האלו, זו סתם דרך להפוך את זה להגיוני יותר (נראה לי).
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 07 יוני 2017, 11:26

yellow_acid כתב:במיקרה הזה ספציפי אני לא רואה בעיה, הרי יכולת מיוחד של החרמש זה לשאוב נשמה וצריך לשבור אותו בשביל להחיות אותה.
להרוג עם החרמש איזה דב"ש חשוב, והשחקנים מלכתחילה ירצו לשבור אותו.
בדיוק, זו הייתה הנקודה שלי. הדמויות ישברו אותו בעצמן.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 07 יוני 2017, 19:29

אבל זה מרגיש קצת מאולץ, כאילו " היי! הנה כלי מגניב וסופר חזק ואיזה כיף יהיה להשתמש בו!" ואז "אוי באסה בגלל שהרגו דב"ש חשוב אז אנחנו לא יכולים להשתמש בו." מבאס בקיצור. גם אתה לא יודע מה השחקנים יכולים לעשות, אולי הם יבחרו לשמור את החרמש? או שהם בכלל ילכו לאיזה מכשף וישלמו לו להוציא את הנשמה משם?
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 07 יוני 2017, 19:43

אוקיי... מה בנוגע להגבלת רשע? כמו עם הרבה עתקים מרושעים, דמויות טובות מקבלות מחסר רציני כשהן משתמשות בו.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 07 יוני 2017, 19:45

ומה מונע מהן למכור אותו לדמות רעה?
אני לא אומר שלא כדאי שתעשה את זה. אם אתה אוהב את הרעיון לך על זה, בכל זאת זה הסיפור שלך ואם זה מתאים לקמפיין(שנשמע קצת אנימה סטייל) אז זה מגניב ומקסימום החרמש ישבר או משהו, זה שיהו"מ קצת לא איכותי (כמעט בכל ספר של משחקי תפקידים אומרים לשה" לא לתת לאויב משהו שלא תרצה שיגיע לדמויות) אבל אז מה? אם אתה אוהב את הרעיון לך על זה.
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 07 יוני 2017, 20:03

... הן לא רוצות שדמות רעה תשתמש בחרמש הזה כי הוא עתק עוצמתי?

וחוץ מזה, הדמויות שלי פחות בקטע של "בואו ניקח את חפצי הקסם של היריב". לכן אני מרשה לעצמי קצת להשתגע בקטע הזה. אבל רק קצת, כי בכל זאת.
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
תשובות: 34
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 07 יוני 2017, 20:45

אם אתה לא רוצה שזה יהיה זמין לשחקנים, תהפוך את זה ליכולת של היצור. "הקעקוע האפל שעל ידו הוא בעצם באראגהסט שנכבל אליה בקסמים עתיקים, וטורף את הנשמות של אלו שהוא הורג באמצעות החרמש. אך הבאראגהסט לא יכול לטרף נשמות במהירות בצורה זו, ולכן אם תצליחו לחסל אותו בזמן- הנשמות ישתחררו מהיד שלו."

בנוסף, אני מאוד לא אוהב את הקטע של "הוא הורג אנשים, אבל אם תהרגו אותו אז כול מי שהוא הרג חוזר לחיים כאילו כלום לא קרה!". זה אפקט מוחק השלכות, ואני מאוד לא אוהב את זה. השלכות הן דבר מאוד חשוב, ולמחוק אותן מאוד מוזיל את זה לדעתי.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

שליחה על ידי yellow_acid » 07 יוני 2017, 21:21

זרתוסטרה כתב:אבל זה מרגיש קצת מאולץ, כאילו " היי! הנה כלי מגניב וסופר חזק ואיזה כיף יהיה להשתמש בו!" ואז "אוי באסה בגלל שהרגו דב"ש חשוב אז אנחנו לא יכולים להשתמש בו." מבאס בקיצור. גם אתה לא יודע מה השחקנים יכולים לעשות, אולי הם יבחרו לשמור את החרמש? או שהם בכלל ילכו לאיזה מכשף וישלמו לו להוציא את הנשמה משם?
בסדר שאתה מציג אתה צודק. זה אמור לעבוד הפוך.
"שיט הוא הרג את מלך הצ'אקלקות עם החרמש ואנחנו חייבים אותו חיי בשביל לעצור את מלחמת הצ'אקלקות האיומה!"
"יש! השגנו את החרמש עכשיו נשבור אותו ונציל את העולם!"
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 07 יוני 2017, 21:59

התכוונתי יותר בקטע שהשחקנים ירגישו כאילו זה מאולץ ורימו אותם, אבל זה נורא תלוי בשחקנים. ממה שהוא מספר נראה שלא יהיה אכפת להם מזה כל כך. ומצד שני אתה צודק. אם זה מוטבע בעלילה בצורה טובה אז לא אמור להיות בעיה.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה