• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רשמים חיים מ Stream of Annihilation

המופע התחיל - ומתחיל בקטע נוסטלגי נפלא שפשוט מזכיר לי את עצמי - איך התחלתי לשחק לפני 25 שנה.. ומקנח בזה שהוא מתאר כיצד הוא מגיע הבית למצוא ערמה של Dwarven forge, פשוט מגניב.
כל-כך הרבה נוסטלגיה, וכל-כך נכון איך התחביב הזה פשוט תופס ונדבק אלייך מילדות.
http://dnd.wizards.com/streamofannihilation
לא בטוח לגבי המשחקים החיים, אבל הפתיח היה נפלא

טוב, כמו שהיו בשמועות, ההרפתקה החדשה היא בממלכות נשכחות, בחצי-האי צ'ולט, ג'ונגלים וחצי-הליץ Acrecak חוזר אלינו. בעקרון חצי-האי נמצא תחת תקיפה של אל-מתים ומפלצות שדחקו את כל התרבות לעיר אחרונה ובודדת. היתרון שאפשר לפגוש טיפוסים צבעוניים, כנראה כל רקע שתרצו יכול להימצא שם. וכמובן אפשר לרכב על דינוזאורים (אבל רציתי לרכב על דרקונים! :) )

למען האמת אחד היתרונות של המערכה, בגלל שזה חצי-אי שדי מבודד מיתר הממלכות הנשכחות, זה שיהיה כנראה די קל לקחת את ההרפתקה As is ולשתול בכל מערכה אחרת (אפשר להחליט ש Chult חוזרת להיות אי, כמו שהיה קודם)

שם ההרפתקה - Tomb of annihilation, מזכיר את Tomb of horrors... נראה כי Acererak the Demi-Lich
לא כל-כך יצירתי כשזה מגיע לבחור שמות למאורות שלו :ninja:
הספר יגיע ב-8 לספטמבר, ומגיע עם מפה שהיא ריקה באמצע והשחקנים חושפים אותה תוך כדי משחק, אם הבנתי נכון

ובמקום דרקו-ליץ', יש דינו-זומבי, שככה מדביק את כל חצי האי במגפת האל-מתים. מעניין לראות כמה זה יהיה Wacky.

יהיה מצב משחק מיוחד - Meat Grinder, שבו קל יותר למות (זריקות הצלה קשה יותר מפני מוות) ובלי יכולות להחייאה בכלל. מעניין. אולי גם נאבד XP !! גורם לי להתלהב בצורה מוזרה :D

מדברים קצת על דיפלומטיה - כולל זה שיהיה אפשר לדבר עם שבט של יצורים מרושעים שגם מותקפים על-ידי האלמתים ולכרות עמם ברית. לא רק להרוג מפלצות. לדבר איתן. מכשפי החוף גילו את אמריקה!
אפשר גם להידבק לקו העלילה, או להפוך את זה ל Sandbox. כלומר להסתובב ולגלות דברים. מעניין לראות איך יאזנו את זה מכאנית.

גם אני בדיוק רואה את זה עכשיו נשמע אדיר! זומבי טי-רקס שמקיא זומבים! ווהו!
לא הבנתי אבל איך המשחקים עובדים? הרבה קבוצות משחקים בעולם בו זמנית? הם יכולים לתקשר בניהם או שהם פשוט כל קבוצה בעולם משל עצמו? וכולם עושים אותו משחק?

כל קבוצה היא עצמאית - המנחה מריץ לקבוצה שלו.
גם בהקרנה החיה (בהיעדר מילה אחרת) הם הביאו הרבה קבוצות שמשדרות ברשת, וכל אחת פשוט משחקת במשחק שלה.
כרגע התחיל המשחק של כריס פרקינס - הם בדרך-כלל משחקים ב Live על אותו שולחן או דרך האינטרנט.

נ.ב. כרגע הדבר הכי מגניב בעיניי זה שג'ו בהתחלה דיבר על איזה כיף זה לפתוח משלוח של Dwarven forge... אני מחכה לשלי מהקיקסטרט הרביעי (טירות)

ועוד שתי אנקדוטות בקשר ל Acererak :
הראשונה, הוא למעשה מופיע על הכריכה של המדריך לשה"ם של מהדורה 5, עכשיו יש לו גם תפקיד בעולם.
השנייה, כמו רבים וטובים אחרים, הוא בכלל שייך ל Greyhawk, עולם המערכה המקורי של מבוכים ודרקונים... ועכשיו שתלו אותו ביחד עם המון האלמתים שלו בממלכות נשכחות.
digital_paining-Tyler-Jacobson-41.jpg

לא, זה פשוט סוג של הפנינג, אירוע מדיה עם חשיפה רחבה.
מה שכן, תמונה בטוויטר של מכשפי החוף חושפת (כנראה) את ספר ההרחבה החדש - Xanathar's Guide to Everything ... נשמע שמישהו מקנא בוולו, ושהפעם הספר ממוקד בשחקנים ולא במנחה.
xanathar.jpg
והנה וידאו הסבר על Chult:

אז מה היה בלילה שחלף?
לחובבי http://www.dndbeyond.com, האתר החדש של מבוכים ודרקונים, השלב השני של האתר צפוי להיפתח החודש - מה שאומר שנקבל יוצר דמויות! מעניין מתי הם יכריזו על תום הבטא ויעברו למודל של גביית תשלום ?

בנוסף, שלל מוצרים חדשים הוכרזו:
הסט החדש של משחק הקוביות Dice Masters D&D (למי שלא מכיר, הנה סקירה: https://www.pundak.co.il/reviews/boardgames/735-dice-masters-justice-league) יהיה בת'מה של Tomb of Annihilation.

משחק לוח הרפתקאות חדש של מבוכים ודרקונים בסגנון https://www.pundak.co.il/reviews/boardgames/438-wrath-of-ashardalon יתפרסם -אני מהמר שהוא יכיל את מוד המשחק של המערכה וצבירת הנק"ן כמו שהיה בקודם, ועל הקופסה יש מיניאטורות צבועות - יגיע בשתי גרסאות, רגילה ומפוארת
boardgame.jpg
סט מיניאטורות חדש, שמגיע עם הרחבה מגניבה של תפאורה למבוך - מעניין יהיה להשוות איכות ל Dwarven forge:
DBWIt-nVwAI3szF.jpg
ולבסוף, משהו שעדיין לא ראיתי בהרפתקאות קודמות, סט קוביות עם קופסה מעוצבת:
dice.jpg

ההכרזה הרשמית של Xanthar guide to Everything, שיגיע בנובמבר. הסתכלו אחורה מה היה חסר בשלוש השנים האחרונות והוסיפו כלים לשחקנים ולמנחים.
כולל שלושה וריאנטים חדשים למקצועות (חוץ מהאשף) וכך הלאה - אם אני מבין שגם אולי יכיל חלק מהחומר של Unearthed Arcana
חוקים חדשים של דאונטיים. שיפור של המלכודות. גם זה הופיע לזכרוני ב UA.

יגיע ב-10 לנובמבר לחנויות המתמחות ו-21 באופן כללי. מסבירים ש Xanathar הוא בוהה שחי מתחת ל Waterdeep שמאוהב בדג הזהב שלו (ולכן יש על העטיפה...)

והנה הכריכה של הספר:
xanathar.jpg

ממש מגניב, אבל באמת מעניין אותי מה בדיוק יהיה בספר הזה. כלומר, כלים לשחקנים ולמנחים? מה בדיוק? אולי משהו בסגנון אתגרי מיומנות כמו ב4, או אולי משהו סטייל ת'מות של 4 (הלוואי)? יכול להיות גם שזה יהיה המקום בו יכניסו את החוקים למקצועות יוקרה בצורה רשמית?

חוץ מזה, וואי הכריכה ה"מיוחדת" נראית הרבה יותר טוב. באלי.

את הכריכה המיוחדת אפשר לרכוש מהחנויות המתמחות, כשזה היה ב Volo קניתי את העותק שלי מהממלכה.
כמו שכתבתי, זה יכיל גם וגם, מעין ספר הרחבה כללי - מה שהם פירטו כרגע זה מה שכתבתי למעלה, אבל אני מנחש שאת הדברים האהובים מ UA גם יופיעו שם. אתגרי מיומנות, אני בספק. כנ"ל לגבי מקצועות יוקרה.
בכללי, נראה שמו"ד 5 מכוונת יותר לריבוי מקצועות עם הרבה בילדים לכל מקצוע מאשר מקצועות יוקרה.

ומשהו קטן לסוף, שילוב בין משחק הלוח Betrayal at the house on the Hill, משחק אימה מודרני עם אפשרות לבוגד, ביחד עם הפלאף של מבוכים ודרקונים וחבורת הרפתקנים מגיע במשחק הלוח החדש Betrayal at Baldur's Gate.
לא בטוח שאני מתלהב, אבל זה מעניין.
betrayal.jpg

חזרה