מפגש הפונדקאים באייקון מתקרב, וגם גלגול גורלי!
בקרוב הוא מגיע - מפגש פונדקאים באייקון, השנה יהיה לנו אזור משלנו לשחק, לדבר, ולצחוק. יש להירשם (בחינם) באתר: http://program.iconfestival.org.il/icon ... 7%95%D7%9F אז אם אתם רוצים להגיע, הירשמו עכשיו!
בנוסף, באייקון יהיה גם פאנל של גלגול גורלי, בו פלאפי, אני ויתר חברי הקאסט נופיע ונדבר על התוכנית. נשמח לראות אתכם ולשמוע את השאלות שלכם: https://bit.ly/2MgiFZp

[דו"נ 1][פאת'פיינדר] פונדק חי

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 01 מאי 2017, 20:55

טוב הסתכלתי עכשיו על חוקי גלמים, ויש שם כמה בעיות בסיסיות. צריך לרשום שם שליצור גולם בגודל כביר עולה יותר - ע"ע ההבדל בעצום במחיר בין גולם אבן לגולם אבן דגול.
ויש גם עוד בעיה בספר המפלצות של PF, שלא נתנו מגבלת ק"פ מינימאלית ליצורים לפי גודל. ב3.5, יצור בגודל כביר צריך מינימום 24 ק"פ, מה שאומר שהגולם שלך לא יכול להיות 10 ק"פ. משומה בPF אני לא מוצא את המגבלה הזאת, שזה טעות חמורה. כשחושבים על זה, 10 ק"פ זה מעט מדי ליצור בגודל כזה, זה לא צריך להיות ככה.
בקיצור, יש פה כמה בעיות איזון די בסיסיות. זה או להקטין את היצור לגודל עצום ולא כביר (וגם אז צריך להיות לו 12 ק"פ לפחות), או לתת לו לפחות 24 ק"פ ולהעלות לו את הד"א.
ועכשיו גם באתי לתת כדוגמא את החפץ המונפש הכביר שיש לו 32 ק"פ, ואני רואה שבPF הקטינו את זה ל13 ק"פ (?!). טוב אני לא מבין מה קורה בשיטה הזאת, שום דבר לא הגיוני. איכשהו הם ניתקו את הקשר בין הק"פ לגודל, מה שאומר שאפשר ליצור יצור כביר עם 1 ק"פ או יצור קטנטן עם 30 ק"פ.
ואומרים שPF הייתה אמורה לתקן בעיות ב3.5... נו שוין.

עריכה: אוקי, טעות שלי לגבי הגלמים. אכן יש חוק שגולם גדול יותר עולה יותר. הרבה יותר, למעשה - כל ק"פ נוסף עולה עוד 5,000 מ"ז, וכל דרגת גודל גדולה יותר עולה עוד 50,000 מ"ז. למרות שאני לא רואה איפה מצוין בכמה ק"פ הוא עולה בגודל (אין שורת Advancement בשיטה הזאת?). בכל מקרה, זה אומר שליצור יציר-כפיים כביר יעלה מלא מלא מלא כסף.
ואוףףף עם הפאת'פיינדר המעצבנים האלה. הכל מלא בשינויים קטנים שאי אפשר לעקוב אחריהם. עאלק תאימות לאחור. טוב נמאס לי, לא מגיב יותר על יצירות בPF, אי אפשר לנתח את המכניקה בצורה נורמאלית.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
Mr. rules

שליחה על ידי Mr. rules » 01 מאי 2017, 21:04

בחוקי יצירת המפלצות של פאת'פיינדר רשום שיצור בגודל כביר צריך להיות בד"א 8 או יותר, ולכן במקום קשר בקב"פ יש קשר לד"א. כמובן שזו רק המלצה וניתן לשבור, אבל זה כלל אצבע. ברור שיצירת גולם גדול יותר מעלה את עלות היצירה, אבל פה יש לך בעיקר עץ ואתה יכול להגיד שזה דורש פחות מאמצים מאגיים ליצור את הדבר הזה. השתמשתי בגולם רק לצורך השוואה, מפני שכפי שאמרתי אני לא יודע לפי מה הם מחשבים את עלויות היצור.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 02 מאי 2017, 08:37

פלאפי כתב:אני לא חושב שלכל יציר כפיים צריך להיות חוקים לבנות אותו. ע"ע הבלתי נמנעים - יצירי כפיים עקרונית, אבל בתכלס הם מתפקדים כמו חוצנים (גם מכנית וגם משחקית). הפונדק החי נשמע לי אחלה בתור מפלצת מסתורית, ולהוסיף אופציה לבנות אחד כזה סתם ירדד אותו.
לא מסכים איתך במקרה הזה. אם הרקע היה "זה פונדק מסתורי שמופיע, טורף הרפתקנים ונעלם במסתוריות" הייתי מסכים, אין צורך בפסקת יצירה. אבל כשברקע עצמו רשום על היצירה שלו- אני חושב שזה טיפה לא הגיוני לומר שלהוסיף פסקת יצירה מרדד אותו.

בנוגע למחיר- על פי הקווים המנחים שאני מצאתי ב-SRD (שאולי שונים ממה שפלאפי מצא, כי אני לא מוצא שום התייחסות לגודל היצור), זה אמור לצאת ככה- ד"א 9 בסיסי, 1- על סטטי, 0+ על קרן טלקינטית (יכולת מיוחדת ראשונה חינם), 1+ על ה"ל ויכולות דמויות לחש (2 יכולות מיוחדות אחר כך עולות 1+), ועוד 4+ על קללת הפונדק, בליעה בשלמות, ריכוז מושלם ושליטה פנימית (כול יכולת מהרביעית עולה כבר 1+).
אז 13^2 * 500= אמור לעלות בסביבות ה-84500 מ"ז. חצי מזה ליצור אותו כמובן. יכול לראות קבוצה מרושעת/את הנבלים של הקמפיין יוצרים כזו מפלצת.

ואגב, חוקי הגלמים האלו הפנו אותי לשים לב להפחתת הנזק הנמוכה יחסית של הפונדק החי. ליצירי כפיים בדירוג אתגר הזה לרוב יש הפחתת נזק של 10 כבר, אלא אם מרגיש לך שהפונדק החי צריך להיות "רך במיוחד".
פלאפי כתב:למרות שאני לא רואה איפה מצוין בכמה ק"פ הוא עולה בגודל (אין שורת Advancement בשיטה הזאת?).
בפאת'פיינדר הם פשוט נתנו שורת התקדמות משותפת לכול המפלצות. בגדול, נותנים לך את החוקים איך להוסיף ק"פ, ואם הוספת 50% ומעלה ק"פ היצור אמור לעלות בגודל שלו כקו מנחה. בגדול מצאתי חלק בחוקי גלמים שאומר שהגודל שלהם מוגבל ולכן לא ניתן להוסיף להם יותר ק"פ מ-50%, ככה שהם לא יכולים לעלות בגודל, אבל יכול להיות שהם מדברים שם על התאמה של גולם קיים ולא על יצירה של גולם חדש.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 02 מאי 2017, 09:10

גם בפסקאת תיאור של ינשודוב מספרים על איך הם נוצרו, אבל זה לא אומר שמישהו מצפה ליצור אחד במשחק. אני רואה את זה כסתם פלאף מפולפל, והתיאור "זה פונדק מסתורי שמופיע, טורף הרפתקנים ונעלם במסתוריות" די מדויק במקרה הזה.

הכללים המנחים לגבי המחיר של יצירי-כפיים זה משהו שאני רואה פעם ראשונה, כנראה הוסיפו את זה בPF. והאמת זה רעיון מאוד טוב. לא בדקתי את החישוב שלך, אבל תוצאה סופית של 85 אלף נשמע לי הרבה יותר מתאים.

אני מתחיל לקבל תחושה שכדי לשחק בPF צריך באמת לשבת ולקרוא את כל הספר של PF, אחרת נופלים לכל מיני מלכודות קטנות כאלה של שינויי חוקים. שזה די מבאס.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
Mr. rules

שליחה על ידי Mr. rules » 02 מאי 2017, 09:18

העוג הברברי כתב: בנוגע למחיר- על פי הקווים המנחים שאני מצאתי ב-SRD (שאולי שונים ממה שפלאפי מצא, כי אני לא מוצא שום התייחסות לגודל היצור), זה אמור לצאת ככה- ד"א 9 בסיסי, 1- על סטטי, 0+ על קרן טלקינטית (יכולת מיוחדת ראשונה חינם), 1+ על ה"ל ויכולות דמויות לחש (2 יכולות מיוחדות אחר כך עולות 1+), ועוד 4+ על קללת הפונדק, בליעה בשלמות, ריכוז מושלם ושליטה פנימית (כול יכולת מהרביעית עולה כבר 1+).
אז 13^2 * 500= אמור לעלות בסביבות ה-84500 מ"ז. חצי מזה ליצור אותו כמובן. יכול לראות קבוצה מרושעת/את הנבלים של הקמפיין יוצרים כזו מפלצת.
טוב לדעת שיש לזה חוקים, אבל אני לא מסכים איתך. חלק מהיכולות, כמו שליטה פנימית וריכוז מושלם לא שקולות ליכולות אחרות, אלא יותר 1/2 יכולת. זה כמו להגיד שיכולת נשימת המים של דרקון ירוק שווה בעוצמה לנשק הנשיפה שלו. בנוסף, ה"ל זה סטנדרט בדירוג אתגר 8+, אז אני לא בטוח אם אמורים להחשיב את זה כיכולת.
נ.ב: פלאפי דיבר על חוקים לקידום ק'"פ בגלמים, לא לקביעת מחיר ראשוני.
העוג הברברי כתב: ואגב, חוקי הגלמים האלו הפנו אותי לשים לב להפחתת הנזק הנמוכה יחסית של הפונדק החי. ליצירי כפיים בדירוג אתגר הזה לרוב יש הפחתת נזק של 10 כבר, אלא אם מרגיש לך שהפונדק החי צריך להיות "רך במיוחד".
אני חושב שזה מתאים, מפני שהוא עשוי מעץ ומפני שקשה מאוד לחדור את ההתנגדות (רוב הדמויות לא מסתובבות עם נשקים מאדמנטיט). בנוסף, זה הופך אותו ליותר מאוזן מאשר הפחתת נזק של 10/אדמנטיט.
פלאפי כתב: ואוףףף עם הפאת'פיינדר המעצבנים האלה. הכל מלא בשינויים קטנים שאי אפשר לעקוב אחריהם. עאלק תאימות לאחור. טוב נמאס לי, לא מגיב יותר על יצירות בPF, אי אפשר לנתח את המכניקה בצורה נורמאלית.
לא! אל תנטוש אותנו! דעתך חשובה לנו! פשוט תהיה פתוח לתיקונים קטנים כאלו בדיונים על פאת'פיינדר, או שתקרא את שני הספרים במלואם.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 02 מאי 2017, 14:41

Mr. rules כתב:טוב לדעת שיש לזה חוקים, אבל אני לא מסכים איתך. חלק מהיכולות, כמו שליטה פנימית וריכוז מושלם לא שקולות ליכולות אחרות, אלא יותר 1/2 יכולת. זה כמו להגיד שיכולת נשימת המים של דרקון ירוק שווה בעוצמה לנשק הנשיפה שלו. בנוסף, ה"ל זה סטנדרט בדירוג אתגר 8+, אז אני לא בטוח אם אמורים להחשיב את זה כיכולת.
הבעיה היא שזה עובד על פי כמות יכולות, לא על פי איכותן. בנוגע להתנגדות ללחשים, בדוגמה שהם נתנו שם הם מחשיבים יכולות שעובדות נגד קסם כיכולות בפני עצמן, ולא מניחים שבדרגה הזו זה סטנדרטי. דווקא על שליטה פנימית יכול להסכים איתך, למרות שאני חושב שהיכולת הרבה יותר חזקה ממה שהיא נראית ונותנת הרבה מקום למנחה לעשות דברים שלא מצוינים בפירוש במכאניקה (אני מדמיין טיפה את הקרב של הרהיטים והכלים ביפה והחיה כשהחיילים של גסטון פורצים לטירה), אבל אפשר גם לפרש אותה כקוסמטית בלבד.

אלו קווים מנחים. הנוסחה היא (ד"א+התוספת מהיכולות) בחזקת 2, כפול 500 מ"ז. התוספת מהיכולות היא על פי כמות היכולות, וזה 0+ ליכולת הראשונה, 1/2+ ליכולת השנייה והשלישית, ו-1+ לכול יכולת מעבר לזה. עם 1- לכול חולשה של המפלצת. אלו כמובן רק קווים מנחים, אבל אני חושב שהם נותנים לך מושג טוב מה אמור להיות המחיר. גם בדוגמה הם לא מדייקים בהם, כשהם מגיעים ל-98K מ"ז לאיזה גולם ופשוט מעגלים ל-100K בשביל היופי.
פלאפי כתב:אני חשבתי פעם שפאת'פיינדר היה אמור פשוט לתקן דברים קטנים שאנשים לא אהבו ב3.5
אם אתה בא בגישה הזו ברור שתתאכזב מהשיטה, בעיקר שאתה באמת התעמקת במכאניקה של 3.5. זו שיטה שלקחה כיוון אחר, שמצד אחד מנסה להיות 'פשוט יותר' ופתוח יותר למתחילים, ומצד שני משנה הרבה דברים בצורה שהמפתחים החדשים של השיטה רוצים אותם. הם יכולים לטעון שהם "3.5 אבל טוב יותר", אבל בפועל זה ממש לא. זו שיטה פשוט אחרת.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה