• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Vesk - גזע חדש של סטארפ'יינדר

פאיזו הציגו את הגזע החדש-דנדש שיהיה בספר הבסיס של Starfinder (https://www.pundak.co.il/forums/threads/38193) - ולמרבה ההפתעה, מדובר בלטא! כנראה שהייתי כל-כך מקורי ומעורר השראה באיי הסערה, שגם מכשפי החוף אחר-כך הציגו את ה Dragonborn ועכשיו פאיזו את ה Vesk - http://paizo.com/paizo/blog/v5748dyo5ljo0?Unveiling-a-New-Starfinder-Race-The-Vesk
PZO7101-Vesk1_360.jpg
מבחינת פלאף, דווקא הרקע של הגזע / עולם שלהם נשמע הרבה יותר מעניין מאשר הגזע עצמו. גזע ששם דגש על קרבות וכבוד (קלינגונים?). נשמע כמו חלומו של כל שחקן חובב דמויות קרביות.

האמת, הטקסט מתאר גזע/תרבות לא מקוריים במיוחד, לא מעניינים ואף די מטופשים.
גיף, סקרו, מינוטאורים של ים הדם וכמו שהזכרת גם קלינגונים, אם למנות כמה דוגמאות - זה לא שלא ראינו כבר עשרות פעמים גזעים שכל הרקע שלהם זה "תרבות לוחמים שואפת כבוד" או במילים אחרות "אני מתקיף".

בעעעע.

הספר עדיין לא יצא לאור, אז קשה לדעת מה עומק השינויים שהם עשו המכניקה הבסיסית, אבל זה אמור להיות תואם עם פאת'פיינדר.
לכן להערכתי זה יהיה בסגנון d20 future כולל שיפורים מעשר שנים כמעט של פאת'פיינדר למכאניקות פחות מוצלחות. קשה לי להאמין שהם פשוט יעתיקו 1 ל-1.

עריכה: כאן יש קצת יותר מידע - http://starfinderwiki.com/sf/Starfinder_Roleplaying_Game
חפצי קסם יעבדו אחרת, כנראה ללא יצירה.
שינוי ברשימת המיומנויות
משלבים סייברטכנולוגיה

לא יודע מה זה נק"פ כפול, אבל בק20 מודרן הנק"פ עבד אותו הדבר כמו במו"ד. למעשה זה אחד הדברים היחידים שעבדו כמו במו"ד, כל השאר היה מלא בשינויים קטנים ובדיעבד לא חכמים בכלל.

פלאפי אמר/ה:
העיקר שלא יחזרו על הטעות המרה של D20 עם מערכת הwealth המסובכת והמטומטמת להחריד.
בדיוק מה שאני חשבתי כשקראתי שזה יהיה מבוסס על ק20 פיוצ'ר.
פלאפי אמר/ה:
[post]665502[/post] כל השאר היה מלא בשינויים קטנים ובדיעבד לא חכמים בכלל.
כמו מה למשל? לא זכורים לי יותר מידי שינויים מטופשים.

הקונספט באמת לא חדש, ומזכיר גם את הגמד.
יש משהו מעניין בזה שהוא לטאה ענקית, או שזה סתם בשביל היופי?

אני לא מסכים איתך. מודרן זה בגדול עולם בלי מפלצות עם שיריון טיבעי, ובלי הקסמות. ניתן גם להניח שרק לאויבים החשובים באמת יהיה שיריון של יחידות משטרה מובחרות אז המצב הנפוץ הוא אויבים עם שיריון של 5 או 6 דרג"ש במיקרה הטוב, שלו מוסיפים את תוסף השיריון של המיקצוע שגם הוא לא גבוה במיוחד. באמת יש כאן צורך בכמויות של מיקצועות עם תה"ב מלא? אולי זה בכלל מגיע בשביל למנוע מצב שפוגעים תמיד גם בגילגול של 2...

כשאתה מכניס לתמונה את פיוצ'ר, אתה מקבל מערך גאג'טים שלם שנותן לך לצרף לנשק שלך גאג'טים של +1 לפגיעה כמה פעמים שאתה רוצה. אנחנו עשינו לזה באן בלי לחשוב פעמיים, אבל זה באמת נותן חשיבות נמוכה יותר לתה"ב שלך, אם מפעילים את זה נכון. (וכשאני אומר מפעילים נכון אני לא מתכוון שקונים רובים ב+20 פגיעה, אלא שככל שמתקדמים במשחק ובעלילה האוצר מורכב בין היתן ברובים משוכללים יותר.)
המצב אצלנו היה שאת הרובים שקנית פעם אחת, אתה מחליף אחרי שנה של משחק ו7 דרגות, כי רק אז יש לך כסף למאספיק גאג'טים מיותרים שיצדיקו את הרכישה. אבל מה אם הינו עושים את זה יותר דומה למו"ד ומחליפים לנשקים חזקים יותר בתדירות יותר גבוה?

מעבר לזה, הקונספט של מקצועות בסיס ועוד מקצועות שבונים עליהם, בהחלט מצא חן בעיני. למרות שהיתי נותן יותר חופש למולטיקלאסים ומבטל את הצורך של 3 דרגות במיקצוע בסיס מאד ספציפי עבור מיקצועות מסוימים, אלא מוסיף בדרישות של כל המיקצעות שאם אתה דרגה 7+, זה מספיק.

קודם כל, בוא לא נסיט את העץ הזה לדיון על ק20 מודרני, כי זה לא הנושא.
אבל בגדול, אני לא מבין למה אתה לא מסכים - הבעיה עם המקצועות עם תה"ב בינוני היה בעיה שאתה בעצמך העלת. הבעיה היא שהשיטה מעודדת מולטי-קלאסינג, אבל כשעושים מולטיקלאס למקצועות שכל אחד מהם נותן תוסף התקפה 0+ בדרגה ראשונה, יוצא שמהר מאוד תוסף ההתקפה הכולל שלך הופך להיות חצי מדרגתך או פחות, גם אם כל המקצועות שלקחת הם עם תה"ב בינוני. לכן אנחנו יישמנו חוק בית (שאתה ביקשת...) שהתה"ב יהיה פשוט כמו של מקצוע בדרגת הדמות שלך שהתה"ב שלו הוא באותה רמה (גרוע, בינוני, טוב) של רוב המקצועות שלקחת. כלומר אם אתה בדרגה 6 ולקחת 2 דרגות בשלושה מקצועות, כל אחד תה"ב בינוני, אז התה"ב שלך יהיה 4+ במקום 3+ שהיה אמור להיות.
מו"ד היא שיטה שבה נהוג לקחת מקצוע בסיס (שיש לו 20 דרגות) אחד ועוד מקסימום שבמקסימום 2 מקצועות נוספים אם הגזמנו עם הבילד. ואם אתה משחק טיפוס לוחמני, אז כל המקצועות שתיקח יהיו עם תה"ב מלא, כך שלא תהיה שום בעיה עם התה"ב בשילוב המקצועות.
זה אחד ההבדלים הבעייתים שאני זוכר. היו עוד, אבל אין טעם להיכנס לזה פה.

לא יצא לי לשחק במודרן ורק לדפדף בו ולעיין בזמנו בSRD אבל הוא הרגיש קצת מוזר - הקטע של מקצועות לפי תכונה ("הגיבור הכריזמטי", "הגיבור הזריז" וכד') דווקא היה נחמד, אבל אלה היו מקצועות הבסיס וכל דבר אחר היה בעצם מקצוע יוקרה - למשל כבאי, שאם אני זוכר נכון קיבל בונוסים להתקפה בגרזן...

חזרה