• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Unearthed Arcana לאשף ול Warlock חדש ושווה

מכשפי החוף שיחררו לפני כמה ימים עוד Unearthed Arcana: http://media.wizards.com/2017/dnd/downloads/20170213_Wizrd_Wrlck_UAv2_i48nf.pdf
הפעם הוא מכיל פטרון ל Warlock, אבל לא סתם חוצן, אלא נשק תבוני מרושע (hexblade), שהו]ך אותו לחצי לוחם קפא"פ, עם כלב צללים. מדליק.
החזירו גם את ה Raven Queen ממהדורה 4, כפטרון נוסף - הוא יותר "סייר" באמצעות יציר-סוד, והגנתי.
ואפילו יש משהו כמו 20 Invocations חדשים :flame:
האשף מקבל מסורת חדשה, Lore mastery, שפלאפית הוא אקדמאי של הקסם.

בסך-הכל, אחלה תוספות. חבל שהם לא מוציאים אחת לשנה-שנתיים ספר שמאגד את התוכן הזה כהרחבה מסודרת...

אני חושב שזה כי זה פתוח לביקורת הקהל, ואז יוכלו לשים בספר את הארקאנה עםהכל התיקונים.
ב. אולי, הם מעדיפים לא ליצור מדף שמן ומרתיע של הרחבות כמו ב3.5...
במקום, כמה שיותר אנשים יוכלו להנות ממהד' 5..

זו שיטה נהדרת להוציא תוכן איכותי - יש המון פלייטסטינג... רק שהמדפים של מבוכים ודרקונים חמש עדיין ריקים בעיקר.
עד היום יצאו משהו כמו עשרה ספרים? אחרי שנתיים וחצי זה ממש איטי. אני לא חושב שמישהו היה מתנגד לעוד ספר או שניים עם תוכן לשחקנים.
גם כל המודולים המובטחים לא התממשו בפועל...

אני לא בטוח שמליון ספרים זה בהכרח טוב.
נראה לי שהפילוסופיה של מהד' 5 זה לשמור על פשטות ככל האפשר.

אני מה שראיתי, ששחקני 3.5 שלא הרחיבו היו ממש בעמדת חולשה לעומת כאלה שקנו 20-30 ספרי הרחבה למיניהם. זה מרתיע. אני כנראה אשחק 3.5 רק עם שה"ם ושחקנים שמוכנים להתמודד עם הבורות שלי.

במהד' 5 גם מי שלא השיג את SCAG יכול בסה"כ לשחק ולהרגיש שזאת החוויה האמיתית.

יותר חסר לי חומר ת'מתי- כשבניתי את המשחק רומח הדרקון הכושל שלי בGITP הסתבכנו המון עם להתאים את השיטה לעולם...
שזה משהו שאנשים מקצועיים היו יכולים לדעתי לעשות יותר טוב ממני.

חזרה