• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מפלצות מקופחות

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אינני בקיא בהרפתקאות רשמיות שיצאו למו"ד לדורותיו. לכן, מעניין אותי לשאול את אלו שכן בקיאים - אלו מפלצות 'סטנדרטיות' ממגדיר המפלצות מקופחות שוב ושוב בהרפתקאות רשמיות היוצאות לאור? הכוונה שלי היא למפלצות שמופיעות במגדיר מפלצות הראשון, או כאלו שמופיעות במגדירי מפלצות נוספים, אבל עדיין די קלאסיות לשיטה או מובנות מאליהן (במקרה של 3.5 - פניקס, קיקלופ, וכו).
יוצאות כל הזמן הרפתקאות עם שדים, דרקונים, קובולדים, גובלינים, ענקים וכל החברים הרגילים. אבל מה עם יצורי צמחים? פיות? מישהו פעם פגש פאזם במשחק? גלמים יש כמו מים, אבל מה עם בלתי נמנעים? מרטש אפור זה יצור מגניב, אבל האם הוא הולך לאיבוד ביער של טרולים? מישהו יודע בכלל מה זה רביד, וויל-או-וויספ, או רמורהז? קיים מנחה שדימיין לשלב קרשנארים בעולם שלו??
אתם מוזמנים להפריך את דאגותיי!

רמהוראז!!
לצערי לא היה לי הזדמנות לשלב אותו.
מעולם לא יצא לי להסתכל על הרפתקאות רשמיות, אבל כשהנחיתי מוד"מ בעיקר אהבתי להנפיץ מפלצות חדשות.
כמו טרולגינים. (בתכלס, גובלינים עם יכולת התחדשות טרולית שמתאבנים בלילה. כאב רציני, גם להרפתקנים ברמה מכובדת יחסית (6-7) כשהם מדרדרים עליהם סלעים על שביל צר בהרים.

פעם המצאתי מפלצת ממש גרועה שנראית כמו אורק, אבל היא בעצם סוג של שד, שכשאתה הורג אותו הוא מטיל עליך קללות מגעילות כמו הפיכה לזבוב שמן ושעיר, השתנות אחת מרגליך לזנב של לטאה, הפיכה למכנסיים ושאר תופעות לוואי מפגרות במיוחד.

המפקד האלמוני אמר/ה:
פעם המצאתי מפלצת ממש גרועה שנראית כמו אורק, אבל היא בעצם סוג של שד, שכשאתה הורג אותו הוא מטיל עליך קללות מגעילות כמו הפיכה לזבוב שמן ושעיר, השתנות אחת מרגליך לזנב של לטאה, הפיכה למכנסיים ושאר תופעות לוואי מפגרות במיוחד.

אתה צוחק נכון?, היה לי פעם סיוט על מנגו עם זרועות תמנון ולהבים בסוף ולא רצתי לכתוב את זה. מאיפה בדיוק הגיעה הרעיון הזה ומה אמרו השחקנים?

אבל זו מפלצת שאתה כתבת - לא מפלצת "רשמית" שממלאת בסוף מקום במגדיר המפלצות בלי להופיע באף הרפתקה.

דווקא הרמורהז כיכב לא בהרפתקה של מו"ד אלא במשחק המחשב icewind dale 2 המבוסס יחסית בנאמנות על חוקי מהדורה 3. יש לו תפקיד עלילתי (ישנה קבוצה של חברה רעים שמשתמשת ברמורהזים כדי לחפור מנהרות מתחת לקרח) וככזה הוא מפלצת מאוד נפוצה בפרק השני של המשחק. הוא גם יריב איום ונורא כי הוא מתחיל להתחמם בקרב - במשחק שבו כולם השקיעו עד עכשיו בהגנה מפני נזק קור.

אבל אם כבר מהדורה 3 - אז קסיל. מה זו המפלצת הזו? מה הקטע שלה? מישהו מצא אותה ביצירה כלשהי שקשורה למו"ד מלבד מגדיר המפלצות?

אגב וויל או וויספ, במקרה הסתכלתי על הנתונים שלו לפני כמה ימים - ונדהמתי כמה הוא חזק. בהחלט מסוגל לחסל חבורת הרפתקנים שלא התכוננה במיוחד לקרב נגדו.

מה לגבי אל-מתים 'לא סטנדרטים'? בטח, כולם מכירים את הליץ' ורוח הרפאים, אבל מתי יוצא לפגוש במוהרג? או בגרסה החזקה יותר של גועל שמסוגלת לשתק אלפים (איך קוראים לו בכלל)?

המפקד האלמוני אמר/ה:
וויל או וויספ הוא מפלצת עם זמינות ושימושיות די נמוכים. כמה הרפתקנים כבר מסתובבים בימים כתיקונם בביצות?
אגב וויל או וויספ, במקרה הסתכלתי על הנתונים שלו לפני כמה ימים - ונדהמתי כמה הוא חזק. בהחלט מסוגל לחסל חבורת הרפתקנים שלא התכוננה במיוחד לקרב נגדו.
זה בדיוק הפרדוקס עם וויל או וויספ. זה מפלצת עם תחום התמחות מאוד מאוד ספציפי - סופר קשה למצוא ולפגוע בה (תעופה מושלמת, חסינות לקסם, בלתי נראות לא קסומה, דרג"ש 29), אבל הקטלניות שלה די נמוכה (התקפת קפא"פ בודדת של 2ק8). כך שחוץ מלהציק להרפתקנים בצורה סופר אפקטיבית, זו מפלצת שלא עושה הרבה. גם אין לה בעצם איברים ויש לה כוח 1. נכתב על הוויל או וויספ שהם אוהבים לפתות הרפתקנים לסכנה ואז לזלול את רגשות הפחד שלהם. די אמורפי ומוזר.
מצד שני, אני כן רוצה לספר על שימוש מצויין לקיומו של הוויל או וויספ. בקמפיין 3.5 ששיחקתי לפני כמה שנים, הייתי דרואיד\אמן הצורות הרבות (מהמדריך השלם להרפתקן). בדרגה 6 אמן הצורות הרבות מקבל את היכולת להפוך לabberations, ובדרגה 7 הוא מקבל יכולת הנותנת לו להשתמש בכל התכונות המיוחדות היוצאות-דופן (extraordinary special qualities) של הצורות אותן הוא לובש. וזה אומר שבדרגת דמות 12, אמן הצורות הרבות יכול לעטות את צורתו של וויל או וויספ, בכך לקבל תעופה מושלמת, דרג"ש 29, חסינות לקסם, ובלתי נראות שאינה ניתנת להפגה. זה לא ממש מועיל בקרב, אבל זה מייתר את קיומו של נוכל החבורה כמעט לחלוטין, וגם פיתרון מצויין כדי לצאת מכל צרה שלא תהיה.

מה לגבי אל-מתים 'לא סטנדרטים'? בטח, כולם מכירים את הליץ' ורוח הרפאים, אבל מתי יוצא לפגוש במוהרג? או בגרסה החזקה יותר של גועל שמסוגלת לשתק אלפים (איך קוראים לו בכלל)?
במוהרג דווקא נתקלתי, וגועל זה אחד הנפוצים (ביעות זה הגרסא המתקדמת שלו). בקרב האלמתים לתפיסתי אין באמת יצורים לא משומשים ברמה פושעת. אלמתים זה קבוצת יצורים די קלאסית, אז ברובה משתמשים. למרות שיש כמה שאני בטוח שזוכים לשימוש לעיתים נדירות - אליפ הוא כמו רוח רפאים אבל לא, בודאק זה יצור קצת שבור עם יכולת מבט שהורגת, devourer זה אלמת די מגניב, אבל בדרגות שמתאימות לד"א שלו, רוב האלמתים זה ליצ'ים וערפדים. אה ויש את הnightshades, שהם בין היצורים היותר מגניבים במשחק באופן כללי, אבל אין לי מושג איך משתמשים בהם בצורה אפקטיבית. הם פשוט חזקים בצורה מפחידה.

פלאפי אמר/ה:
זה בדיוק הפרדוקס עם וויל או וויספ. זה מפלצת עם תחום התמחות מאוד מאוד ספציפי - סופר קשה למצוא ולפגוע בה (תעופה מושלמת, חסינות לקסם, בלתי נראות לא קסומה, דרג"ש 29), אבל הקטלניות שלה די נמוכה (התקפת קפא"פ בודדת של 2ק8). כך שחוץ מלהציק להרפתקנים בצורה סופר אפקטיבית, זו מפלצת שלא עושה הרבה. גם אין לה בעצם איברים ויש לה כוח 1. נכתב על הוויל או וויספ שהם אוהבים לפתות הרפתקנים לסכנה ואז לזלול את רגשות הפחד שלהם. די אמורפי ומוזר.

זו הבעיה - ויל או וויספ הם מושלמים למשחק אימה ממוחשב מנקודת מבט ראשונה : הבהוב לא ברור של אור שמושך אותך לכל מיני מקומות "מעניינים" ( חלק גם במובן הסיני), העובדה שיש להם פוטנצייאל לנזק פיסי היא מוזרה עבורי, ומאוד קשה להעביר מפגש של קבוצה איתם במשחק שאין בו עזרים חזותיים.

אבל אם אתה רוצה לחשוב על קבוצה של מפלצות שכמעט ולא ראיתי שימוש בהן בהרפתקאות אלו הן כל המפלצות הביתיות הקטנות של אירופה - מישהו פגש פעם בראוני או דרמווי? יש מעט מאוד התייחסות לכל הרוחות הפחות חזקות והיותר שובבות של היער והבית.

nextorl אמר/ה:
כשאני חושב על זה, אף פעם לא פגשתי מפלצת חלודה, אני מאשים את גאלאן. :mrgreen:
אבל היא לא "מקופחת". היא הופיעה בהרפתקת ההיכרות ליחיד ב"קופסה האדומה". זה יותר רציני מלהופיע בהרפתקה סתם.

אבל כשחושבים על זה, למה זה רע שיש מפלצת מקופחת? כשאני חושב על מו"ד אני חושב על אורקים ואלפים, שדים דרקונים טרולים ושאר הדברים המוכרים שהוזכרו כאן.
מי אמר שהמקורי עדיף על הישן והמוכר?

אינוביישן אמר/ה:
אבל כשחושבים על זה, למה זה רע שיש מפלצת מקופחת? כשאני חושב על מו"ד אני חושב על אורקים ואלפים, שדים דרקונים טרולים ושאר הדברים המוכרים שהוזכרו כאן.
מי אמר שהמקורי עדיף על הישן והמוכר?
לא מקורי, למה אתה חושב שאורקים ואלפי בגירסא הטולקינאית הם יותר מקוריים מוויל או וויספ ובראוניס?

ומפלצת חלודה היא די שובר שיוויון כשאתה מסתמך מאוד על כלי הנשק שלך :) אני מכירה כמה לוחמים שיעדיפו לאבד איבר מלאבד את החרב/שיריון שלהם.

המפקד האלמוני אמר/ה:
באסופת המפלצות של מוד"מ2 המליצו לצוות מפלצות חלודה עם זוחלי אשפה - זוחל האשפה ישתק את הדמויות, ומפלצת החלודה תחרב להן את הציוד.

ומצד שני, סביר להניח שהחבורה תשרוד את המפגש הזה :cthulhu:

חזרה