• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 מאנץ' - גזע חדש למהדורה 4

גנרל אסדת'!

פונדקאי ותיק
המאנצ'ים הם דמויי אדם גסים למראה, שרובם חיים בכפרים קטנים ועוסקים במסחר. אומנם הם לא מאוד מפותחים טכנולוגית או מאגית, אבל הם מתמקחים ממולחים מאוד ויכולים לשכנע - או לרמות - בקלות יתרה.
למרות הידע שלהם במסחר וסבר הפנים הטוב שלהם, המאנצ'ים הם במקור תפלצים. מרבית המאנצ'ים אינם מגלים זאת, מפחד מוות, לבני גזעים אחרים.
גובה ממוצע: 170 עד 190 סנטימטרים
משקל ממוצע: 60 עד 70 קילוגרמים
ערכי תכונות: כריזמה +2, חוסן או כוח +2
גודל: בינוני
מהירות: 6
ראייה: ראיית חושך
שפות: מדוברת, תחתית
תוספי מיומנות: דיפלומטיה +2, מבוכים +2
תוחלת חיים: מאנץ' ממוצע מגיע בערך לגיל כמה מאות, אם כי מספר מאנצ'ים זקנים במיוחד מגיעים אפילו לגיל 1000. בדומה לאלפים ואלדרינים, מאנצ'ים לא נחלשים בזקנתם. מאנץ' מגיע לבגרות בתוך פחות משנה מהיוולדו.
סחר חליפין: כל חפץ שאתה נושא יכול לשמש כאמצעי תשלום עבור כל דבר במחיר שלו או פחות (אם מה שאתה קונה שווה פחות, אתה מקבל עודף במטבעות).
בשר מוזר: אם יצור פוגע בך חמור בהתקפת קפא"פ, הוא צריך לבצע בדיקת חוסן מנוגדת לבדיקת חוסן שלך. אם הוא נכשל, היצור נעשה מוחלש והלום (הצלה לסיום, כשאתה מציל בנפרד לכל השפעה). בדרגה 11 היצור גם סופג 1ק12+מתאם חוסן נזק רעל מתמשך (הצלה לסיום). בדרגה 21, היצור מאבד הכרה, וכל ההשפעות נמשכות עד ביצוע טקס הסרת מכאוב.
מורשת תפלץ: מוצאך מן המרחב של מעבר ולכן אתה נחשב כתפלץ עבור כל השפעה.
החזר לשולח: יש לך את כוח התכלית החזר לשולח.
אתה תופס את השוריקן בעודו עף, משליך אותו בחזרה לאיש שהשליך אותו.
לפי רצון
תגובה מיידית|אישי
תנאי: אתה מותקף עם נשק הטלה (כמו חנית הטלה) שאתה יודע להשתמש בו ותוצאת גלגול ההתקפה זהה לסכום הדרוש לפגיעה (למשל, תוצאה של 9 טבעי בגלגול +5 נגד דרג"ש כשהדרג"ש הוא 14).
השפעה: אתה מבצע התקפה זהה להתקפה מעוררת התנאי.
כדאי לשחק מאנץ' אם אתה רוצה...
-להיות הסוחר והדיפלומט של הקבוצה.
-להיות מגשר בין קבוצות שונות ובתוך הקבוצות עצמן.
-לבסס את צבירת הכוח שלך בעיקר על ממקח, ממכר ומסחר.
-להיות מתאים למקצועות הכוהן, הנוכל והמכשף.
לשחק מאנץ'
רוב המאנצ'ים חיים בכפרים קטנים, והרפתקנים נדירים ביניהם. מאנץ' הרפתקן בדרך כלל יהיה הרפתקן כפוי בסגנון בילבו באגינס. הרבה מאנצ'ים לא מבדילים בין קסמים לטכנולוגיה מתקדמת וגם יש דעות קדומות לגבי קסמים, וכתוצאה מכך קוסמים מאנצ'ים נוטים להיות מנודים מהכפרים ולחיות לבד (דמות שחקן יכול להיות מאנץ' מנודה שכזה). רוב המאנצ'ים הם סוחרים ולכן סביר שמאנץ' יהיה חומרני ואפילו רודף בצע.
מראה חיצוני
מאנצ'ים הם גבוהים מעט יותר מבני אדם, עם ראש ארוך ואף גדול ובולט. לרובם אין שיער ראש אבל כן יש להם גבה מחוברת גדולה. יש להם ידיים קצרות ופחוסות ורגליים ארוכות. הם חסרי מגדר וכל מאנץ' יכול להתרבות עם כל מאנץ' אחר.
כשרונות גזע
אלכימאי [תקופת הגבורה]
דרישות: מאנץ', מקור כוח מאגי
תועלת: כשאתה מבצע טקס, הטקסט דורש 75% מהרכיבים שהוא דורש ברגיל.
חקר המרחב שמעבר [תקופת המופת]
דרישות: מאנץ'
תועלת: אתה זוכה בתוסף +5 לגלגולי התקפה ונזק נגד תפלצים (כולל מאנצ'ים אחרים).
כיוס [תקופת האגדה]
דרישות: מאנץ' נוכל
תועלת: בכל זמן נתון אתה יכול לנסות לכייס דמות בהישג שלך: בצע בדיקת פשיעה בניגוד לבדיקת תפיסה של המטרה. בהצלחה, אתה לוקח מהמטרה חפץ קטן, בערך בגודל של שיקוי, פגיון או שק של כסף.

כול הכבוד על לפרסם את הגזע הראשון, יש מה לשפר, אבל עם עבודה הוא יכול להפוך להיות גזע מגניב!

אני ממליץ לקרוא את הכתבות הבאות של הנרוביאן על יצירת גזע: http://www.pundak.co.il/library/dnd/149-races-for-dnd4-part1
http://www.pundak.co.il/library/dnd/151-races-for-dnd4-part2
http://www.pundak.co.il/library/dnd/157-races-for-dnd4-part3

אני אשמח לדעת יותר בפלאף איך הם נוצרו, למה הם דומים כול כך לבני אדם (ודי מכוערים ביחס אליהם אגב) ועל איך גזעים אחרים מתייחסים אליהם והם מתייחסים אליהם.

עכשיו... למכאניקה-
תכונות: מהדורה 4 עברה עדכון כבר, כיום כבר גזע לא מקבל 2+ לשתי תכונות וזהו. אתה מקבל 2+ קבוע לתכונה אחת ועוד 2+ לאחת משתי תכונות לבחירתך. לדוגמה, גמדים מקבלים 2+ לחוסן ועוד 2+ לכוח או לחכמה.
מהירות וראייה: נראה שלגזע יש מהירות נמוכה, ויש לו ראייה גרועה, אבל אין שום דבר שמחפה על כך. אפילו אין לו כשרון שמאפשר לו ללבוש שריון בלי מהירות 4, ואפילו לננסים יש כשרון כזה.
נראה גם מהמיומנויות שהגזע ממש רוצה להשקיע בכריזמה, מה שקצת מגביל דמויות, במיוחד שאת אומרת שהם שונאים מקצועות מאגיים וזה יוצא מוזר (כי הרבה מקצועות מאגיים משתמשים בתכונה כריזמה כתכונת מפתח).
סוחר מתמקח: פשוט לא. לא מתעסקים בכלכלה של המשחק, בעיקר לא במהדורה כמו מהדורה 4 שהכלכלה של המשחק מחושבת אל תוך האיזון שלו. כול נגיעה פה זה מתכון לאסון.
חוש קבוצתי: המקרים האלו פשוט לא קורים אף פעם במשחק נורמלי. אם מישהו מותקף, כולם יודעים, ומקסימום הוא צועק- צעקה היא פעולה חופשית. אולי המאנץ' מקבל גלגול תפיסה במקום להשתמש בתפיסה הפסיבית שלו בכול פעם שמנסים לעשות לו אמבוש? זה נשמע לי יעיל בשביל לא להיות מופתע בסיבוב הפתעה.
תפיסת קליע: זה כוח מוזר, שלא מובן מתי הוא עובד (מה זה "מפספס בקצת"?) והגיוני רק שהוא משפיע על אבנים או משהו כזה- כי אתה לא יכול לירות חצים בזריקה כמו שאפשר מקשת. במהדורה שלא מתחשבת בפרטים כאלו, הייתי ממליץ להחליף את הכוח בכוח אחר ויותר נורמלי- לדוגמה כוח שאתה משכנע את האויב להסתובב ומקבל עליו יתרון קרבי, שזה מתאים לגזע של רמאים לדעתי.

אגב, מבחינת "לאיזה מקצועות אתה מתאים", יש לך שם טעות. עם המאפיינים הנוכחיים, המאנץ' מתאים למקצועות המכשף באמת, ובנוסף למקצועות אביר הקודש (!), הטרובדור, הכושף והערפד. המאפיינים שלו לא תומכים בהם, אבל המאפיינים שלו לא תומכים בכלום, זה רק על פי התכונות.

תסלחו לי על הכישרון הממש ממש גרוע שלי.
אבל אני אבהיר לכם יותר בבהירות: הדף הזה הוא פחות ניסיון ליצור גזע, ויותר בדיחה פנימית שיצאה מכלל שליטה. אתה יכול להבין מה זה אומר רק אם אתה משחק מיינקראפט - הגזע הזה הוא ניסיון להמיר לD&D את הכפריים והמכשפים/אלכימאים שאתה נוטה להיתקל בהם במשחק. השם "מאנץ'" מקורו בסדרת הספרים מחזור שער המוות, שם משמש כסוג של סלנג לאדם פשוט - או במקרה שלפנינו, כפרי.

בתור מי שגרה ביפן אני די בטוחה שאני יודעת דבר או שניים.
בכל מקרה כדאי שאני אסביר למה כוונתי ב"בדיחה פנימית שיצאה מכלל שליטה".
הכול התחיל לפני כמה יממים, כששיחקתי מיינקראפט עם כמה חבר'ה ומישהו הביא מצב חדש (http://popularmmos.com/villagermincer/) שמכיל בשר של כפריים. אחת השחקנים, שטובה בביולוגיה אבל לא משהו במיינקראפט, הייתה הראשונה להגיד "רגע, זה לא בשר אדם!"
כתגובה היא קיבלה מטח של הודעות שכתוב בהן "כפריים הם לא בני אדם N00B!
והיא שאלה את הדבר שהכי הגיוני לשאול: "טוב אז מה הם?"
אז אמרנו לה, "בטח איזה גזע דמיוני כמו אלף או גמד, שמוז'אנג [הבוראים של מיינקראפט] המציאו".
ואז כולם התחילו לחשוב מה בדיוק מבדיל את הגזע הזה מגזעים אחרים. בסופו של דבר התחילו ללחוץ עליי שאני יפרסם את הגזע החדש של כפרי בפונדק. אז עשיתי את זה. הסוף!
להמיר יתרונות פיזיים של הכפריים האלה זה לא כל כך יעיל, כי התכונה "בשר רעיל בטירוף" זה משהו שרק לעיתים ממש נדירות יהיה מיושם, והתכונה "נטול מגדר" לא ברור מה היתרונות שלה פיזית, וכך הלאה, אז החלטתי ליישם בעיקר את הכישורים שיש בתרבות שלהם, כמו מיומנות סחר גבוהה.

בשר רעיל - לדוגמה יריב שפוגע במאנץ' פגיעה חמורה בהתקפת קפא"פ סופג נזק רעל או מקבל מחסר כלשהו כתוצאה מבחילה וחולשה. אולי כוח התקלות שמאפשר לו להרעיל בתגובה יריב שפוגע בו בקפא"פ.
חסר מגדר - יצורים בעלי מגדר לא בטוחים מהו. זכרים נוטים להניח שהוא נקבה, נקבות נוטות להניח שהוא זכר, הוא מקבל מזה 2+ לבדיקות תרמית או דיפלומטיה. לחלופין - תוסף להגנת הרצון או לזריקות הצלה נגד התקפות הקסמה.

האמת, איך יכול להיות שפוגעים בך פגיעה חמורה עם כדור אש מטווח ואתה סופג נזק רעל מ..ה.. בשר שלו?, אוקי פנטזיה אבל גם בפנטזיה אי-אפשר לדמיין דבר כזה.

דווקא נראה לי בעל פוטנציאל, מאנץ' מזכיר לי טחינת אוכל, וזה יוצר לי תמונה בראש של אדם גוץ שמכרסם אוכל וכל הזמן.
בלי שום קשר למקור הגזע, אני חושב שאפשר לעשות אותו כמעין גמד-ננס שמצטיין במסחר, אפילו בלי חוסר המגדר.
אם רוצים לפתח את הרעיון, זה בהחלט אפשרי, והייתי ממליץ ליישם את מה שעוג כתב.

למעשה המאנץ' הינו גבוה מעט יותר מאדם. יכולת שקשורה לדיפלומטיה בקשר לחוסר מגדר יכולה להיות משהו מגניב אלמלא המאנץ' כבר היה סוחר דיפלומט מלכתחילה.

חובב מוד אמר/ה:
גנרל. יש הודעות שאפשר גם לא לפרסם.
אני מפרסם את זה בפומבי - כרענון לכולם.
הודעות כאלו מזכות את בעליהן באזהרה. משתמשים לא קובעים למשתמשים אחרים מה מותר או אסור לפרסם, בשביל זה יש משגיחים בפורום. אם יש הודעה שהיא לא לטעמכם, אפשר לפנות בצורה מנומסת לכותב ההודעה באופן פרטי, או לדווח על ההודעה למשגיחים.

באותו אופן, העפתי קשקשת על בדיחות שהן מצחיקות או לא.

וכעת משוב על הגזע עצמו:
סוחר מתמקח - אני מבין את הרעיון והוא סבבה, אבל זה כתוב שבור לחלוטין, ולא ממש מעניין. קודם כל אין בזה אלמנט של סיכון, אז אין סיבה לשחקן לא להשתמש בזה, וזה הופך את השחקן למעין ה"ארנק על רגליים" של החבורה.
הייתי מנסה להפוך את ההשפעה ליותר גנרית, לא קנייה/רכישה אלא בכל משא ומתן עם דמות אחרת - כך שזה גם ישים לחתימה על הסכם שלום, אבל מגביל יותר. נניח נותן תוסף לפרק זמן מוגבל וקובע שאחרי X זמן, למטרה יש גלגול הצלה נוסף שאם היא מצליחה אותו, היא מזהה שהיא הושפעה על-ידי המאנץ' או חיסרון אחר, דבר שיגרום לשחקן להסס להשתמש בזה בכל הזדמנות, וגם יכניס עניין נוסף להרפתקה.

סוחר מתמקח זה שבור, יש סיכוי שווה שלא תרוויח כלום ושתרוויח פי 4, עם כמה מכירות וקניות מכמות מועטה של כסף אפשר להרוויח הון תוך יום(דוגמה: אבן חן בשווי 100 מ"ז, נמכרת ב200, מספיק כדי לקנות אחת ששווה 400[כי לחלק ל2] ולמכור ב800- להכפיל את הכסף פי 8 במכירה קנייה מכירה)

גנרל- ברור, אמרתי מה דמיינתי כששמעתי את המילה מאנץ'. חשבתי על האם רוצים לפתח את זה משהו חדש או להישאר ברעיון של אנשי כפר במיינקראפט. אפשר לדבוק ברעיון המקורי אבל אני חשבתי שאפשר לפתח את זה למשהו אחר. הבחירה בסופו של דבר שלך.
בהנחה ומשאירים את זה ככה אני מסכים עם האחרים שהשפעה נטו על זהב זה לא רעיון טוב.

חזרה